Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo apšiltinimas

Medinio namo apšiltinimas: kaip sumažinti šilumos praradimą?

Nors pati mediena gerai pažįstama kaip medžiaga, užtikrinanti puikią šilumos ir garso izoliaciją, ne paslaptis, kad gerai medinio namo izoliacijai reikia skirti papildomą dėmesį. Taip yra todėl, kad mediniai namai, skirtingai nei mūriniai, nėra pagaminti iš tvirtos, vientisos medžiagos, kas tai savaime užtikrina sandarumą. Jie yra surenkami iš atskirų dalių. Svarbu paminėti ir tai, kad medinio namo apšiltinimas priklauso ne tik nuo apšiltintų sienų – net 25% šilumos nuostolių atsiranda dėl neprižiūrimų langų ir durų, o 30% šilumos galima prarasti per stogą.

Ar reikalingas medinio namo apšiltinimas?

Atsižvelgiant į tai, kad medinis vasarnamis dažnai naudojamas tik šiltuoju metų laiku, hermetiška medžio konstrukcija dėl specifinių medienos savybių jau savaime užtikrina gana gerą šilumos izoliaciją, todėl sumažėja paties namo apšiltinimo poreikis. Tačiau jei name laiką leidžiate ištisus metus arba paties medinio namo plotas yra gana didelis, verta apsvarstyti jo apšiltinimą. Tokiu atveju medinis namas ne tik taps daug sandaresnis, bet ir mažiau atšals žiemos metu.

Svarbu nepamiršti, kad prieš pradedant bet kokius šiltinimo darbus reikėtų įvertinti, kad naujai pastatytas namas sės bent kelerius metus. Netinkamas šio proceso apskaičiavimas ir įvertinimas šiltinant ką tik pastatytą namą, gali sugadinti izoliacijai naudojamas medžiagas, o perdaryti gali tekti praktiškai visus darbus.

Medinio namo apšiltinimo tipai

Namai, pagaminti iš medienos, yra paklausūs dėl tam tikrų šios statybinės medžiagos pranašumų. Visų pirma, tai – mediniame name tvyranti atmosfera, suteikianti komforto pojūtį ir leidžianti mėgautis teigiama, natūralumu dvelkiančia energija. Tačiau, tai jokiu būdu nereiškia, kad medinio namo apšiltinimas nėra reikalingas komfortiškam poilsiui ar gyvenimui ištisus metus. 

Dažniausiai medinio namo apšiltinimas yra atliekamas naudojant izoliacinę medžiagą – mineralinę vatą kurios dėka, gerokai sumažinamas energijos suvartojimas įvairiuose pastatuose. „Meistro Namai“ savo gaminamų medinių namų apšiltinimui įprastai naudoja akmens vatą. Specialistų teigimu, ji yra tinkamiausias variantas medinėms konstrukcijoms. Kita populiari izoliacinė medžiaga yra putų poliuretanas. Jis yra žinomas dėl didelio elastingumo, kuris yra svarbus šilumos izoliacijai.

Sienų apšiltinimas

Sienų storis Metų laikai
vasara pavasaris/ruduo žiema
34 mm apšiltinus
44 mm apšiltinus
68 mm apšiltinus
90 mm+

Remiantis praktika, medinio namo sienos po pastatymo paprastai nusėda apie 2-3% viso savo aukščio, todėl atliekant šiltinimo darbus reikėtų atsižvelgti į šį procentą. Pavyzdžiui, jei namo siena yra 4,5 m aukščio, nusėdus jos aukštis sumažės maždaug 10 cm. Dėl šios priežasties statant naują namą rekomenduojama palaukti, kol jis nusės, tačiau, jei laukti negalite, dėl visiškai naujo namo apšiltinimo būtinai pasitarkite su specialistais.

Kitas svarbus momentas yra visapusiškas požiūris į izoliaciją. Norėdami išgauti kokybišką rezultatą, izoliuokite ne tik sienas, atidžiai stebėkite langus ir duris, nes per juos prarandama net 25%, o kartais net 30% šilumos energijos.

Peržiūrėję mūsų projektus galite pastebėti, kad medinių namų sienos yra skirtingo storio. Svarbu žinoti, jog medinio namo kaina priklauso ne tik nuo sienų, bet ir laikotarpio, kurį, būtent dėl sienų storio, galėsite name gyventi per metus. Pavyzdžiui, namai, kurių sienos siekia 34 mm, yra skirti naudoti vasaros mėnesiais, tačiau tinkamai apšiltinti jie taip pat gali būti komfortiška poilsio vieta pavasario ir rudens sezonais. Mediniam namui, kurio sienos yra storesnės nei 34 mm, apšiltinimo dažniausiai nereikia. Tačiau jo izoliaciją verta apsvarstyti dėl ekonominių ir ekologinių priežasčių.

Daugiau patarimų skaitykite: Sienų apšiltinimas: ką būtina žinoti?

Medinio namo apšiltinimas

Grindų apšiltinimas

Šaltos grindys yra viena iš pagrindinių medinių namų problemų, kurios retai išsprendžiamos kilimais. Grindų izoliacija padeda palaikyti idealų patalpų klimatą bei apsaugo nuo nepageidaujamų problemų, tokių kaip drėgmė, pelėsis bei didelės šilumos energijos sąskaitos.

Izoliacija akmens vata arba putų poliuretanu ne tik palaikys optimalią temperatūrą, bet ir slopins iš išorės sklindantį triukšmą. Medinio namo apšiltinimas suteiks savininkams nuostabią atmosferą, paversdamas namą patogiu ir jaukiu bet kuriam metų laikui.

Sužinokite daugiau: Medinio namo grindų apšiltinimas: 2 patikimi būdai.

Medinio namo apšiltinimas

Stogo apšiltinimas

Šaltuoju metų laiku namo stogas vaidina ypač reikšmingą vaidmenį. Tai pastato dalis, sauganti patalpas nuo išorinių poveikių, tokių kaip lietus, karštis, šaltis bei užtikrinanti jaukų mikroklimatą pastato viduje.

Neprižiūrimas arba nesandarus stogas dažnai sukelia didžiausią šilumos nuostolį, todėl kartais net 30% ar daugiau šilumos energijos yra iššvaistoma per netinkamai izoliuotą stogą. Štai kodėl nepaprastai svarbu rasti patikimą būdą, kaip sustabdyti šilto oro nutekėjimą per stogą – užtikrinti, jog medinio namo apšiltinimas būtų atliktas profesionaliai.

Skaitykite daugiau: Stogo apšiltinimas: ką būtina žinoti?

Medinio namo apšiltinimas

Taigi, žinant, kaip tinkamai apšiltinti medinį namą, žiemos šalnos jūsų negąsdins, o mediniuose namuose  žiemos bus jaukios ir šiltos.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika