Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Esminiai skirtumai tarp degintos ir termintos medienos

Mediena vis dažniau atsiranda Lietuvoje statomų namų fasaduose. Beveik visi mūsų statomi skydiniai namai turi vieną ar kelias fasado sienas, apkaltas dailylentėmis. Natūralus medis yra ekologiškas ir jaukus pasirinkimas, kuris patinka ieškantiems tvaraus ir estetiško sprendimo. Šiame straipsnyje norime trumpai papasakoti apie skirtingus medienos apdorojimo būdus, kuo jie skiriasi ir kada rekomenduojame pasirinkti vieną ar kitą būdą.

Skydiniai namai: patarimai apdailai

 Surenkami skydiniai namai tampa vis populiaresni dėl pastatymo greičio bei lengvų modifikacijų. Iš savo klientų girdime, kad statyti skydinį namą buvo vienas geriausių sprendimų. Žinoma, nors tokio namo statyba dažnai yra paprastesnė nei kitokio tipo namų, tačiau namo statybos vis tiek reikalauja daug skirtingų pasirinkimų ir sprendimų priėmimo.

Vienas iš tokių pasirinkimų, tai fasado apdailai naudojamos medžiagos. Apskritai kalbant apie namų eksterjerą, populiarus yra struktūrinis tinkas, įvairios plytos, plastikinės ir medinės dailylentės ar net specialios plytelės. Visų pirma, žinoma, pasirinkimas yra grynai estetinis. Vieniems labiau patinka vienokie, kitiems kitokie sprendimai. O pasirinkimo gausa leidžia išsirinkti ne tik norimą medžiagą, bet ir tekstūrą bei spalvą.

Mediena – ekologiškas ir ilgaamžis pasirinkimas

 Mūsų surenkami skydiniai namai yra statomi apdailai pasirinkus medines dailylentes. Pasirinkome medieną, nes tai ekologiškas ir gana ilgaamžis pasirinkimas. Tiek namų statybai, tiek ir apdailai medieną perkame iš sertifikuotų kirtaviečių Skandinavijoje bei Lietuvoje. Todėl esame tikri dėl medienos kokybės, auginimo sąlygų bei tinkamos miškų priežiūros bei atsodinimo. Mūsų klientai džiaugiasi estetiškais bei ekologiškais fasadais, o mes ieškome naujų medienos apdorojimo būdų, kad galėtume jums pateikti dar didesnį pasirinkimą.

Medienos pasirinkimas: dažyta, termo ar deginta?

 Medinių apdailos dailylenčių apdorojimas gali būti įvairus. Skiriasi apdirbimo būdai, priežiūra, atnaujinimo intervalai bei, žinoma, išvaizda. Kas jums gražiau ar kas geriau derėtų prie jūsų išsirinkto namo modelio, paliksime nuspręsti jums konsultacijos su mūsų specialistu metu. O toliau norime aptarti, kokią apdailą gali turėti kitų statytojų ar mūsų surenkami skydiniai namai:

Įprasta mediena. Įprastos medinės dailylentės praranda savo populiarumą, nes žmonės ieško ne tik ekonomiško, bet ir vizualiai patrauklaus sprendimo eksterjerui. Todėl vis dažniau pasirenkamos kiek įdomiau atrodančios termo dailylentės ar degintos medienos dailylentės, kurias siūlome ir mes. Paprastos medienos dailylentės turi būti dažomos ar kitaip impregnuojamos, impregnantą atnaujinti reikia kas 5–10 metų.

 Deginta mediena. Specialus medienos ruošimo būdas, kurį žinojo ir mūsų proseneliai. Medienos apdorojimas ugnimi anksčiau buvo bene vienintelis lengvai prieinamas medienos impregnavimo būdas. Apdeginta mediena turi kelių milimetrų išorinį sluoksnį, apsaugantį medieną nuo drėgmės. Tokią medieną galima dažyti ar kitaip papildomai impregnuoti. Šio tipo dailylentės tarnauja itin ilgai, o jas perdažyti reikia kas 10 metų.

Terminta mediena. Dar vadinama termomediena ar termine mediena. Tai medienos apdirbimo būdas šiluma – karščiu ir garais, tokia mediena gali būti nedengta jokiu papildomu sluoksniu. Karštis pakeičia jos savybes, mediena tampa atspari aplinkos poveikiui be jokių chemikalų. Tai sparčiai populiarėjantis medžio apdirbimo būdas, nes jis yra itin ekologiškas ir mažai teršiantis gamtą. Įdomi savybė – termomediena mažiau įkaista saulėje, todėl ji gali būti maloni tiek fasadui, tiek terasai įrengti. Papildomai termintą medieną galima dengti UV apsauga. Jei yra poreikis – termomedieną galima dažyti dažais su spalva, taip išgaunant norimą eksterjero stilių. Jei mediena dažyta, šį sluoksnį atnaujinti reikėtų kas 3–5 metus, tačiau dėl konkretaus apdirbimo būdo ir priežiūros pasikonsultuokite pirkdami namą.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika