Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Sienų apšiltinimas

Mediena pasižymi ne tik geromis izoliacinėmis savybėmis, bet ir galimybe namams suteikti puikų mikroklimatą bei išskirtinį, natūralumu dvelkiantį dizainą. Vis dėlto, mediniame name ketinant leisti daug laiko, o gal net gyventi ištisus metus, vien medienos izoliacinių savybių namo apšiltinimui nepakanka.

Atsižvelgiant į tai, jog namo sienų izoliacija lemia net apie 20% šilumos nuostolių, medinio namo sienų apšiltinimas galėtų tapti puikia išeitimi. Tai ne tik leis sutaupyti šilumos kaštų, bet ir riboti šalto oro srautus žiemą, kas stipriai pagerins pastato šilumines savybes. Kokybiškai atliktas sienų apšiltinimas taip pat prisidės ir prie geresnės namo garso izoliacijos.

Kaip izoliuoti savo medinį namą?

Nors yra daugybė būdų apšiltinti medinį namą, šiuo metu bene labiausiai paplitęs pasirinkimas yra izoliacija putų poliesteriu. Šiuo paprastu būdu apšiltinant vasarnamį, specialios poliesterio plokštės tvirtinamos tiesiai prie medienos. Vis dėlto, nors dėl savo paprastumo šis metodas yra ypač populiarus, specialistų teigimu, tai nėra pasirinkimas, kuris užtikrins aukščiausią izoliacijos kokybę (dėl poliesterio medžiagos sandarumo trūkumo).

Dėl savo išskirtinės kokybės ir šilumos izoliacijai svarbaus elastingumo, apšiltinimo srityje ypač gerai žinomas poliuretanas. Izoliacija mineraline akmens vata galėtų būti dar vienas, geresnį rezultatą nei putų poliesteris leisiantis išgauti apšiltinimo metodas. Tačiau, svarbu atsižvelgti į tai, kad nusprendus pasirinkti akmens vatą, papildomai reikės polietileno plėvelės, kuri padėtų absorbuoti sienai kenksmingus vandens garus.

Kad ir kokį šiltinimo būdą pasirinktumėte, svarbu atkreipti dėmesį į šilumos perdavimo U ir šiluminės varžos R koeficientus. Šilumos perdavimo kriterijus leis įvertinti šilumos izoliaciją arba šilumos kiekį, kuris gali prasiskverbti per izoliacinės medžiagos pertvarą. Kuo mažesnė U vertė, tuo mažiau šilumos prasiskverbs. Žvelgiant į šiluminės varžos koeficientą, kuo didesnis pasipriešinimas, tuo šiltesnė bus pertvara.

sienų apšiltinimas

Sienų apšiltinimas: ką žinoti svarbu?

Prieš pradedant sienų šiltinimą, reikėtų įvertinti tai, kad medinių sienų apšiltinimas tikrai nebus pigus ir greitai atliekamas darbas, o šio darbo rezultatas ypač priklausys nuo medžiagų, kurias nuspręsite naudoti apšiltinimui, kokybės.

Kiekvienas medinis namas yra šiek tiek specifinis, todėl kiekvieno projekto atveju tam tikri dalykai gali būti svarbesni už kitus. Tačiau bene svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti prieš tai, kai pradedamas sienų apšiltinimas, yra tai, jog sienoms po statybų pabaigos nusistovėti dažniausiai prireikia net kelerių metų. Tokiu atveju labai tikėtina, kad klijuojamas polistirenas, putplastis ar kitos medžiagos bus pažeistos, jei namas bus apšiltintas iškart po jo pastatymo. 

Remiantis praktika, medinio namo sienos paprastai linkę nusėsti apie 2-3% sienos aukščio (pavyzdžiui, jei namo siena yra 4,5 m aukščio, nusėdus jo aukštis sumažės maždaug 10 cm). Todėl, atliekant šiltinimo darbus anksčiau nei tai atsitiks, reikėtų atsižvelgti į šį procentą. Vis dėlto, statant naują namą ypač rekomenduojama palaukti, kol jis nusistovės. Jei dėl tam tikrų priežasčių laukti negalite, prieš imantis darbų siūlome pasitarti su savo sritį išmanančiais sienų šiltinimo ekspertais. 

Dar vienas svarbus medinio namo sienų apšiltinimo aspektas yra tai, kad visus įmanomus šiltinimo darbus rekomenduojama atlikti iš išorės, nes šiltinimas iš vidaus nėra labai praktiškas. Norint apšiltinti jau gerai pastatyto namo vidaus sienas, labai dažnai reikia išardyti grindis, o jei darbai atliekami ne itin kokybiškai, toks procesas sukuria ir puikią terpę graužikams arba pelėsiui veistis. Tokiu būdu apšiltinus namą, taip pat sumažėja jo sienų temperatūros apkrova – sienų temperatūra išlieka stabili ištisus metus.

Kalbant apie izoliacijai naudojamų medžiagų pasirinkimą, kaip minėjome anksčiau, yra net keletas galimų medžiagų variantų, kurių pagalba gali būti atliktas medinio namo sienų apšiltinimas. Tačiau, renkantis izoliacinę medžiagą, labiausiai rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kad naudojama medžiaga būtų pralaidi garams – „kvėpuojanti“, jos neperpūstų vėjas, medžiagoje nesikauptų drėgmė, taip pat ji būtų atspari mikroorganizmų augimui. Siūlome atkreipti dėmesį ir į šilumos laidumo koeficientą – kuo mažesnis koeficientas, tuo mažiau reikės izoliacinių medžiagų, o laidumas ilgainiui turės įtakos ir šildymo išlaidoms.

Sienų apšiltinimas

Langų ir durų svarba namo izoliacijai

aip jau minėjome anksčiau, langams ir durims tenka net 25%, o kartais net 30% šilumos nuostolių, todėl investuodami į namo šiltinimą jokiu būdu nenumokite ranka sandarindami langus ir duris.

Bene populiariausias ir aukščiausią šilumos izoliaciją galintis užtikrinti variantas yra plastikiniai langai ir sandarios durys. Tačiau norėdami išlaikyti medinio namo autentiškumą ir stilių, galite padidinti šilumos izoliaciją kitais būdais. Jei kalbame apie medinius langus, kurie nėra labai geros būklės, galima būtų apsvarstyti galimybę tiesiog pakeisti jų stiklą į storesnį. Taip pat ne retai pasitaiko atvejų, kad prasta izoliacija pasižymintys, senesni langai turi pastato autentiškumą išlaikančias langines, todėl, savaime suprantama, kad, norint išsaugoti daugiau šilumos, jas reikės uždarinėti.

Dar vienas galimas variantas – tose vietose, kur stiklas tvirtinamas prie lango rėmo, užtepti specialų glaistą ar hermetiką, o prireikus galima pakeisti ir stiklo įrėminimo juostą. Kol lauko temperatūra nėra žemesnė nei nulis, per visą rėmų perimetrą taip pat galima klijuoti specialią izoliacinę juostą. Plika akimi matomus langų rėmų įtrūkimus galima užkišti naudojant vatą, salono atraižas ar kitas šiltinimo medžiagas.

Kalbant apie duris, ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti ne tik į lauko duris, bet ir į visas duris, vedančias į šaltas patalpas ar koridorius. Čia pagrindinė izoliacijos priemonė galėtų būti plyšių užsandarinimas tarp durų rėmų. Jei susidūrėte su situacija, kai šaltas oras patenka į kambarį pro durų apačią, tokiu atveju prie jų apačios galite pritvirtinti specialius šepetėlius, kuriuos be didelių sunkumų nusipirksite arba galite iš specialios gumos pagaminti ir patys.

Kitas svarbus momentas yra integruotas požiūris į izoliaciją. Šiltinkite ne tik sienas, bet ir grindis bei stogą. Jei namuose yra nešildoma mansarda ir rūsys, tada didesnį dėmesį skirkite šių zonų šiltinimui.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika