Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Stogo apšiltinimas

Dauguma medinių namų šiandien mažai kuo skiriasi nuo kitų tipų namų, kuriuose galima gyventi ištisus metus, todėl medinio namo šiltinimo klausimas tapo aktualesnis nei bet kada anksčiau. Tiesa, jei gyvenamojo namo atveju svarstome, kokį šiltinimo būdą pasirinkti, statant medinį vasarnamį, visų pirma, svarstome, ar apskritai verta investuoti į šį procesą. Juk grindų, sienų ir stogo apšiltinimas – papildomų finansų pareikalausianti investicija.

Kodėl svarbus stogo apšiltinimas?

Stogas yra pastato dalis, sauganti patalpas nuo išorinių poveikių: karščio, šalčio, lietaus ir užtikrinanti jaukų mikroklimatą pastato viduje. Tačiau išoriniai veiksniai, nuo kurių saugomos patalpos, daro didelę įtaką stogo būklei, o kartu ir jo konstrukcijai.
Neprižiūrimas ar nesandarus stogas dažniausiai sukelia vieną didžiausių šilumos nuostolių –šiltam pastato orui kylant į viršų, net 30%, o kartais ir daugiau šilumos energijos eikvojama per stogą. Taigi, rasti patikimą būdą, kaip sustabdyti šilto oro nutekėjimą per stogą ir jo konstrukcijas – ypač svarbu. Kokybiškas stogo apšiltinimas neleis kartu su šiluma iš pastato išleisti jaukumo ir komforto.

Stogo apšiltinimas

Kokias medžiagas rekomenduojama naudoti stogo apšiltinimui?

Visų pirma, remiantis bendra praktika, stogo apšiltinimas paprastai yra prasmingas tik tuo atveju, jei antras namo aukštas yra naudojamas kaip gyvenamosios patalpos. Jei patalpa po stogu naudojama tik kaip paprastas palėpė, rekomenduojama daugiau dėmesio skirti lubų šiltinimui nei stogui. Kai šiltas oras pakyla į viršų, ypač svarbu, kad lubos būtų sandarios ir jose nebūtų net menkiausių įtrūkimų, per kuriuos šiluma galėtų patekti į išorę.

Mineralinė vata – populiariausia medžiaga stogo šiltinimui

Bene dažniausiai stogo šiltinimui naudojama izoliacinė medžiaga yra mineralinė vata. Stogo apšiltinimui naudojant mineralinę vatą, ji ne tik puikiai išlaikys šilumą mediniame name, bet ir leis sumažinti pačias šilumos energijos sąnaudas. Maža to, renkantis ekologiškas ir tvaraus vystymo standartus atitinkančias izoliacines medžiagas, mediniai namai turės dvigubą naudą aplinkai, nes jie sunaudos mažiau energijos, o jų šiltinimui nebus naudojamos kenksmingos medžiagos.

Svarbu žinoti, jog mineralinių vatų grupei priklauso stiklo mineralinė vata ir akmens vata. Pagrindinis skirtumas tarp šių produktų yra jų gamyboje naudojamos žaliavos ir pati gamybos technologija. Nors stogo apšiltinimas gali būti atliekamas naudojant abi medžiagas, „Meistro Namų“ gaminamuose mediniuose namuose, šiam procesui naudojama tik akmens vata. Specialistų nuomone, tai yra tinkamiausias variantas medinėms konstrukcijoms.

  • Privalumai – bendras projektuotojų ir rangovų izoliacijos sprendimas, nedegios medžiagos, platus specializuotas asortimentas ir pritaikymas.
  • Trūkumai – dideli šiltinimo darbų kaštai, aukšti reikalavimai rangovų kvalifikacijai, prasti sandarumo parametrai, jei yra bent menkiausių nukrypimų nuo gamybos technologijos.

Kita populiari izoliacijos medžiaga yra putų poliuretanas, kurio kaina priklauso nuo šios medžiagos tankio. Jei svarstote kokybiškesnę izoliaciją, rekomenduojame naudoti putplasčio plokštes su frezuotu kraštu. Jie turi ypač puikią jungtį, todėl padės užtikrinti aukštos kokybės šilumos izoliaciją.

  • Privalumai – maksimaliai sandari besiūlės izoliacijos technologija, šilumos izoliacijai pasiekti pakanka beveik dvigubai plonesnio sluoksnio nei akmens vatos, ilgaamžiškumas, galimybė medžiagos tankį sureguliuoti pagal konstrukcijos specifiką, veikia greitai.
  • Trūkumai – poliuretano kokybei reikalinga naujausia technologinė įranga, aukšta darbuotojų kvalifikacija, nepakankamai greitas gaisro parametrų tobulinimas.

Lubų izoliacija

Lubų izoliacija nesiskiria nuo grindų izoliacijos. Skirtumas tik tas, kad vietoj rąstų luboms dengti naudojamos grindų lentos. Pasirinktas šilumos izoliatorius dedamas tarp lubų sijų ir apgaubiamas garų dugnu bei hidroizoliacija iš viršaus. Vėliau konstrukcija yra padengiama lentomis ir ant jų pritvirtinama gipso kartono plokštė, kuri ir bus antrojo aukšto pagrindas.

Stogo apšiltinimas

Stogo apšiltinimas

Stogo apšiltinimas – tai darbas, kuriam jokiu būdu neturėtumėte taupyti. Stogas privalo tarnauti ypač sunkiomis sąlygomis – lyjant, sningant ir stipriai svyruojant temperatūrai, todėl rinkdamiesi šiltinimo medžiagą pirmiausiai pagalvokite apie kokybę, o paskui ir apie išlaidas.

Mūsų įmonė siūlo skardos, plytelių ir bituminių stogo dangų variantus. Svarbu žinoti, jog pasirinkta stogo danga neturės įtakos stogo šiltinimo procesui, išskyrus nedidelį skirtumą paskutiniuose dangos tvirtinimo žingsniuose.

Esminio skirtumo, kaip apšiltinti šlaitinį stogą – nėra, nepaisant to, ar šiltiname patį stogą, ar lubas. Mažiausias reikalingas šilumos izoliacijos storis luboms bus toks pat kaip ir nuolydžiui. Izoliacinėje lubų konstrukcijoje, kaip ir nuožulnioje – jis bus dedamas tarp medinių konstrukcijų. Trumpai tariant, mūsų komanda suformuoja visus reikalingus sluoksnius, plėveles ir oro tarpus, kad akmens vata galėtų kvėpuoti ir stoge nesikauptų drėgmė.

Susiję straipsniai:

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika