Rezervuok GERIAUSIA KAINĄ jau ŠIANDIEN
Ruduo akcijų metas, nepramiegok ir užšaldyk kainą, kad naujam sezonui prasidėjus netektu permokėti.
Kiekvienas, pasistatęs medinį namą, norime užtikrinti maksimalų jo jaukumą ir ekonomiškumą. Tačiau, jei jaukumą galime suprasti skirtingai, tai tinkama namo izoliacija ekonomiškumui – būtina, nepaisant namo tipo ar pasirinktų architektūrinių sprendimų.
Norinti medinį namą izoliuoti maksimaliai kokybiškai, vertėtų nepamiršti ne tik jo stogo ar sienų, bet ir grindų. Specialistų teigimu, namo ekonomiškumui grindų apšiltinimas – ypač svarbus, nes, kaip rodo praktika, būtent per jas patiriama bene daugiausiai šilumos nuostolių.
Šaltas grindis galime įvardinti kaip vieną iš pagrindinių medinių namų problemų, kurią retai išsprendžia ant grindų klojami kilimai ar kiti, primityvūs triukai. Taigi, norėdami namams suteikti daugiau komforto, jaukumo ir, svarbiausia, sutaupyti, pasirūpinkite, kad grindų apšiltinimas būtų atliktas laiku ir tinkamai. Dažniausiai šiam darbui naudojamos, gana nebrangios, tačiau pakankamai patikimos medžiagos yra akmens vata ir putų polistirolas.
Grindų apšiltinimas padeda palaikyti idealų patalpų klimatą ir apsaugo nuo šių nepageidaujamų problemų:
Poliuretano putplastis yra ypač novatoriška ir vis dažniau izoliacijai naudojama medžiaga. Jis pasižymi ne tik tuo, kad sujungia šilumos, hidroizoliacijos ir garso izoliacijos funkcijas, bet ir yra vienalytis, todėl grindims nėra reikalingas papildomas sandarinimas. Poliuretano medžiaga puikiai sukimba su izoliaciniu sluoksniu, o jos tankis užtikrina atsparumą apkrovoms.
Taip pat svarbu pažymėti, kad lyginant su tuo pačiu kitų izoliacijoje naudojamų medžiagų kiekiu, grindis apšiltinus poliuretanu bus pasiekta daug didesnė šilumos izoliacija. Nusprendus naudoti poliuretaną, jis gana dažnai purškiamas ant grindų tiesiai iš viršaus, taip sustabdant šalto oro prasiskverbimą per grindis, jei šios nėra visiškai sandarios.
Vis dėlto, jei nusprendėte šiltinti ne visiškai naują namą, rekomenduojame, kad grindų apšiltinimas būtų atliktas prieš tai išardžius senąsias grindis. Naudojant šią medžiagą grindų šiltinimui, ypač svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naujasis šiltinimo sluoksnis į sieną remtųsi bent 10 – 15 cm, taip išvengiant grindų šiltinimo metu dažnai susidarančių „šalčio tiltų“.
Antras, tačiau ne prastesnis grindų apšiltinimo variantas yra šiltinimas akmens vata. Akmens vatos izoliatoriai pasižymi puikiomis šilumos izoliacijos charakteristikomis, mažu šilumos laidumu ir mažu higroskopiškumu – akmens vata gali sugerti labai mažai drėgmės iš oro. Pavyzdžiui, esant 90% santykinei oro drėgmei, akmens vata sugeria tik 0,004% medžiagos tūrio. Praktiškai tai yra visiškai nereikšminga.
Grindų apšiltinimas akmens vata turi būti atliekamas ant santykinai lygaus ir sauso pagrindo. Akmens vatos plokštės puikiai prisitaikys ir užpildys visus paviršiaus nelygumus, nes jos gali būti sulankstytos taip, kad susiklijuotų labai tvirtai, o ilgieji kraštai nesidengtų. Hidroizoliacija taikoma visam paviršiui, paliekant šonus ant kraštų. Užtepę hidroizoliacinį sluoksnį, galite padengti ne mažiau kaip 40 milimetrų storio išlyginamąjį sluoksnį ir galiausiai sumontuoti grindų dangą.
Izoliacinės medžiagos naudojamos ne tik optimaliai temperatūrai palaikyti, bet ir triukšmo izoliacijai. Gerai izoliuotas medinis namas suteiks nuostabią atmosferą, kurioje vyraus jaukumas ir komfortas.
Daugiau apie medinių namų apšiltinimą:
Rezervuok GERIAUSIA KAINĄ jau ŠIANDIEN
Ruduo akcijų metas, nepramiegok ir užšaldyk kainą, kad naujam sezonui prasidėjus netektu permokėti.