Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.4
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

6 būdai, kaip paversti medinį namą draugiškesniu gamtai

Dar prieš kelias dešimtis metų statant gyvenamąjį namą prioritetas dažniausiai buvo teikiamas tvirtumui ir ilgaamžiškumui, tačiau šiandien tai toli gražu ne vieninteliai faktoriai renkantis savo svajonių namus. Vis daugiau dėmesio pasaulyje pradėjus skirti ekologijos klausimui, daugelis naujakurių rinkdamiesi būstą į savo prioritetų sąrašą įtraukia ir jo draugiškumą gamtai.

Toks namas ne tik tausoja aplinką, tačiau dažniausiai pasižymi ir gana aukšto lygio ekonomiškumu – ilguoju periodu leidžia užsitikrinti maksimalų gyvenimo komfortą minimaliomis išlaidomis. Todėl šiandien dalinamės 6 aktualiai patarimais, kaip susikurti tokį ekonomišką būstą bei paversti medinį namą draugiškesniu gamtai.

ekologiskas medinis namas

1. Išnaudokite saulės energiją

Vertinant bendrą statinių poveikį aplinkai, gamtai draugiškas būstas yra praktiškai neatsiejamas nuo savaime atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo namo eksplotacijos reikmėms. Vienas tokių – vis dažniau įprastus energijos šaltinius keičianti saulės energija.

Specialistų teigimu, teoriškai, vien saulės kolektorių pagalba įmanoma apšildyti visa namą, tačiau, remiantis praktika, mūsų kraštuose saulė nešviečia taip dažnai, kaip norėtųsi, todėl dažniausiai papildomai tenka pasitelkti ir kitus energijos šaltinius. Saulės kolektorius iš tiesų efektyviai mūsų šalyje galima naudoti maždaug nuo vasario iki spalio mėnesio vidurio, jų energija gali būti šildomas vanduo, namų patalpos. Saulės kolektorių sistemos dydį racionalu rinktis įvertinant šilumos energijos poreikį, vartojimo intensyvumą ir kitus šilumos energijos šaltinius.

<ekologiskas medinis namas

Remiantis bendrąja praktika, saulės kolektorių sistema efektyviai net ir šaltesnio klimato šalyse veikia tuomet, kai ji yra suprojektuota taip, kad galėtų kompensuoti iki 60-70% karšto vandens paruošimo ir iki 30 % šildymui sunaudojamos energijos.  Pavyzdžiui, 3-4 asmenų šeimos sunaudojamo karšto vandens paruošimui skirto karšto vandens ruošimui reikia ~6 m2 ploto saulės kolektorių, kad būtų galima paruošti iki ~65 % karšto vandens sunaudojamo per metus. Tačiau jei norima saulės energija sušildyti 100 % karšto vandens, tokiam kiekiui bus reikalingas ~30 m2 saulės kolektorių plotas.

Tas pats galioja ir šildymo kompensavimui – mažiau saulėtomis dienoms norint surinkti tą patį energijos kiekį yra reikalingas didesnis tai atliekančių saulės energijos kolektorių plotas. Nors įsirengti tokio ploto kolektorius nebus pigu, paversite savo medinį namą draugiškesniu gamtai, bet ir mokėsite už elektrą mažiau ilguoju laikotarpiu.

2. Sumažinkite vandens sąnaudas

Gerai žinomas būdas tausoti gamtą yra ne tik maksimaliai naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, bet ir maksimaliai sumažinti bendrąsias jų sąnaudas, kartu taupant ir eksplotacijos kaštus. Nustebsite, kiek vandens galite sutaupyti vos šiek tiek pakoregavę kasdienius savo įpročius: keliomis minutėmis trumpiau besimaudydami duše, rečiau vietoj dušo renkantis vonią ar paprasčiausiai užsukdami vandenį tol, kol valotės dantis.

vandens sanaudos

Ne mažiau vandens leidžia sutaupyti ir laiku pastebėti gedimai: nuolat stebėkite, ar vamzdžiai ir maišytuvai jūsų namuose iš tiesų sandarūs. Nors iš pirmo žvilgsnio prakiuręs vamzdis ar čiaupas gali pasirodyti kaip menkniekis, dėl intensyesnio lašėjimo vandens nuostoliai per dieną gali būti skaičiuojami dešimtimis litrų. 

Medinį namą draugiškesniu gamtai paversti padės ir namuose naudojama vandens sąnaudas taupanti technika. Pavyzdžiui, vien įsigijus maišytuvo ar dušo aeratorius bei investavus į taupančias dušo galvutes, kas mėnesį galite sutaupyti net iki 50 % savo vandens sąnaudų. Inovatyvių technologijų laikais kai kurios dušo galvutės turi net specialius indikatorius, perspėjančius, kai vandens išnaudojimas pasiekia didesnį lygį, nei jūs esate nusistatę. Vandens sąnaudas galima taupyti ir įsirengus indaplovę tuo atveju, kai ji bus naudojama indais šią užpildžius pilnai.

3. Sumažinkite energijos sąnaudas

Tam, kad galėtumėte sumažinti energijos sąnaudas ir užtikrinti medinio namo draugiškumą gamtai neatsisakydami gyvenimo komforto, energiją reikėtų naudoti iš tiesų efektyviai. Tiesa, šiais laikais tuo rūpintis ir energijos sąnaudų, sunaudojamų konkrečių prietaisų, skaičiuoti tikrai nereikės, jei į pagalbą pasitelksite termostatą.

energijos sanaudos

Rinkoje gausu paprastai įdiegiamų, kokybiškų, specialiomis funkcijomis pasižyminčių termostatų, kurie leis užtikrinti efektyvų oro kokybės gerinimo sistemų, šildymo prietaisų darbą, padės apskaičiuoti būsto apšvietimui skirtą energiją. Šiuolaikinis termostatų dizainas puikiai derės prie bet kokių individualaus interjero sprendimų, o įrangos gamybai naudojamos aukštos kokybės medžiagos užtikrins patikimą ir ilgaamžę termostatų eksploataciją.

4. Venkite cheminių medžiagų namo statybose

Akivaizdu, kad medinio namo pasirinkimas, lyginant su kitų tipų namais, jau savaime gamtai draugiškas sprendimas. Tačiau, net ir statant medinį namą, jo statybose gali būti panaudojama ne mažai aplinkai bei jums patiems kenksmingų medžiagų, kurios dažnai nėra nei matomos, nei užuodžiamos. Todėl renkantis statybines medžiagas bei apsaugines priemones savo mediniam namui, jų sudėčiai rekomenduojame skirti gerokai daugiau dėmesio.

Vienu tokių pavyzdžių galėtų būti švinas – sunkusis metalas, ypač dažnai aptinkamas stogų dangoje, dažuose ir santechnikos įrangoje. Jis yra labai nuodingas, o greitai patekęs į kraujotakos sistemą imituoja kalcį, todėl geba prasiskverbti net pro galvos smegenų barjerą. 

Ne retai kenksmingos medžiagos naudojamos ir medienos apdorojimui, tokiu būdu nesąmoningai sumažinant medinio namo draugiškumą gamtai.  Kad kuo ilgiau tarnautų, medis apdorojamas priemonėmis, kurios išskiria deguto, akmens anglių, gudrono ir vandens dujų dervos kreazotą, darantį tiesioginį poveikį vėžio vystymuisi. Panašų pavojų kelia ir stiklo pluoštas, dažniausiai naudojamas kaip terminė izoliacija ir stogo dangos medžiaga.

5. Rinkitės draugiškus gamtai prekių ženklus

Jau ne vienerius metus iš eilės tendencingai pastebimos ekologiškų statybinių medžiagų populiarumo augimo tendencijos. Tai tik patvirtina, jog keičiančis žmonių požiūriui, vis labiau stengiamasi rūpintis ne tik savimi, bet ir aplinka, kurioje gyvename. Taigi, prisidėti prie aplinkos gerovės ir paversti savo medinį namą draugiškesniu gamtai galite jo statybų ir priežiūros metu naudodami kaip įmanoma daugiau gamtai draugiškų prekės ženklų.

Visų pirma, renkantis medieną savo būsimiems namams, rekomenduojame pasidomėti, iš kur atkeliauja medis, kurį perkate (ne visi tiekėjai rūpinasi, kad statybų reikmėms iškirsti miškai būtų atsodinami). Šiuo atveju reikėtų netaupyti ir rinktis aukščiausios kokybės medieną, nes tokiu būdu gerokai atitolinsite remonto darbus. Antra, namo statybose ir vėlesniuose priežiūros etapuose rekomenduojamas naudoti chemines medžiagas galite keisti gamtai draugiškų prekių ženklų produktais.

Nors ne retais atvejais jos kainuoja šiek tiek daugiau, tokiu būdu ne tik atsisakysite cheminių, sau ir aplinkai žalingų medžiagų, bet ir džiaugsitės aukštą produktų kokybe.

6. Rūšiuokite atliekas

Galiausiai, neskaitant modernių, energiją taupančių ir sąnaudas mažinančių sprendimų, savo medinį namą draugiškesniu gamtai galite paversti dar šiandien, pradėdami nuo paprasčiausio atliekų rūšiavimo. Šis procesas turi ypač didelę įtaką planetos gerovei, tačiau nereikalauja didelių pastangų.

atliekų rūšiavimas

Iš perdirbtų atliekų šiais laikais jau gaminamos ne tik pakuotės, maišeliai, tačiau ir žinomų prekių ženklų drabužiai, todėl reikia tik pasidomėti, kurios buitinės atliekos gali būti rūšiuojamos ir perdirbamos, kad galėtumėte prisidėti prie šio, didelę įtaką gamtos ateičiai turinčio proceso.

Kodėl būtina paversti medinį namą draugiškesniu gamtai?

Nors egzistuoja daugybė argumentų, kuo toks sprendimas naudingas gamtai, paversdami savo medinį namą draugiškesniu aplinkai stipriai pagerinsite ir savo gyvenimo kokybę. Tokiu būdu galite ne tik sumažinti namo eksplotacijos kaštus ilguoju laikotarpiu, bet ir sukurti sveikesnę apliką sau ir savo artimiesiems, kartu užsitikrinant maksimalų gyvenimo komfortą.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika