Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

4 patarimai, kaip apsaugoti namą, kuriame gyvenate

Nors pagalvojus apie namų saugumą prieš akis, visų pirma, iškyla masyvios mūro sienos ar aukštos tvoros, šios saugumo priemonės dabar dažniau matomos filmuose nei realiame gyvenime. Technologijoms ir paslaugų įvairovei jau kurį laiką sparčiai žengiant į priekį, masyvios konstrukcijos nebėra siejamos su saugių namų sąvoka. Vis dėlto, kad ir kokio tipo gyvenamasis namas bebūtų, jo statybų metu apie saugumą pagalvoti – būtina. Todėl šiandien nusprendėme pasidalinti 4 patarimais, kurie leis apsaugoti namą nuo svetimu turtu susigundžiusių ilgapirščių.

4 patarimai namų saugumui

1. Daugiau dėmesio skirkite privatumui

Greičiausiai nieko nenustebins faktas, kad prabanga – traukia akį, tačiau nereiškia, jog norėdami turėti saugesnius namus privalote atsisakyti stilingo ir prabangaus namo eksterjero. Jei neplanuojate rinktis kuklesnės medinio namo išvaizdos, visų pirma, rekomenduojame gerai apgalvoti jos prieinamumą kiekvieno akims

kaip apsaugoti namą, kuriame gyvenate

Šiuo atveju puikia išeitimi norintiems apsaugoti namą galėtų tapti paties namo statybos didesnėje teritorijoje, kurios dėka, jūsų būstas nebus matomas kiekvienam praeinančiam pro jūsų namų tvorą. Puikiu ir ganėtinai saugiu pasirinkimu medinio būsto statyboms galėtų tapti projektas, kai dalį namo dengia miškas. Tačiau, jei tokios galimybės nėra, ypač rekomenduojame patiems pagalvoti apie didesnius augalus savo kieme. Jie ne tik pavers jūsų namus mažiau matomais kiekvieno akiai bet ir sukurs malonų šešėlį karštomis vasaros dienomis. Tokius augalus galima sodinti ne tik šalia namų, bet ir lygiagrečiai tvoros, nes tokiu atveju ateityje, šio sprendimo dėka, namas nuo gatvės taps praktiškai nematomu.

2. Apsvarstykite naujas technologijas

Šiame amžiuje, kai technologijos tobulėja praktiškai kasdien, vis didesnis turto apsaugos patikėjimas elektronikai iš tiesų duoda teigiamų rezultatų. Mechanines, vagims lengvai įveikiamas spynas vis dažniau keičia nuotoliniai pulteliai, magnetinės kortelės ar biometrinių technologijų įrenginiais valdomos elektroninės spynos. Vietoj įprastą garsą skleidžiančių signalizacijų atsirado tyliai veikiančios ir kaimynų neerzinančios išmaniosios sistemos, kurios ne tik įspėja apie įsilaužimus, gaisrą ar kitą, jūsų turtui kilusį pavojų, bet ir nuo jo atbaido vagis. Pavyzdžiui, šiuo metu siūloma įsigyti net sistemų, kurios imituoja šunų lojimą ar urzgimą ir tokiu būdu apsaugoti namą.

technologijų įrenginiais valdoma elektroninė spyna

Jei dar nesate pasirengę išbandyti naujausių technologijų, siūlome grįžti prie šiek tiek senesnių. Nesvarbu, iš kokių medžiagų jūsų namas pastatytas bebūtų, praktika byloja, kad dažniausiai įsilaužimai įvyksta vagims į namus patenkant per duris ar langus. Dėl šios priežasties, vienas iš itin efektyvių ir ilgus metus populiarių būdų, leidžiantis labiau apsaugoti namą ar bent paversti jį mažiau patraukliu apie vagystę galvojantiems asmenims – apsauginės žaliuzės, naudojamos ant namo langų ar durų. Jos ne tik gerokai apsunkina svetimų žmonių patekimą į jūsų nuosavybę, bet ir neleidžia jiems iš anksto žinoti, ką šie ras namų viduje.

Užsienyje, ypatingai šiltesnėse šalyse, tokias žaliuzes languose dažniausiai keičia paprasčiausios grotos, suteikiančios galimybę išeinant iš namų palikti net atviras duris ar langus. Vis dėlto šis sprendimas prie mūsų kraštams įprasto eksterjero dera kur kas prasčiau, o poreikį patalpas nuolat vėdinti dėl nuolatinės šilumos stokos turime gana retai. 

3. Naudokite gerai žinomas apsaugos priemones

Nors bėgant laikui įprastos apsaugos priemonės tampa lengviau įkandamos vis didesniam skaičiui vagių, įprasta apsauga – geriau nei jokios apsaugos. Užsitikrinti bazinį saugumo lygį ir apsaugoti namą padės šios priemonės:

Rakinama duru spyna

  • Sandarūs plastikiniai langai bei šarvuotos, į išorę atidaromos durys (dar labiau rekomenduojame rinktis dvigubas duris, iš kurių vienos būtų metalinės). Duris įstatykite taip, kad jų būtų neįmanoma iškelti paprasčiausiais laužtuvais ir būtinai naudokite vyrių sargius (tokiu atveju net ir nupjovę pačius vyrius vagys negalės iškelti durų).
  • Savo lauko duryse įstatykite bent dvi skirtingų konstrukcijų spynas, kurios būtų užrakinamos raktu iš abiejų pusių.
  • Įsirenkite signalizaciją ir specialias vaizdo stebėjimo kameras.
  • Ant langų, kuriuos lengva pasiekti, įrenkite apsaugines žaliuzes (jei yra galimybė, tokias žaliuzes įsirenkite ant visų langų).

4. Įsitikinkite, kad užrakinote duris

Nors vis dar yra ne mažai manančių, kad saugaus namo garantas – šarvuotos durys, nustebtumėte sužinoję, kad didelė dalis vagysčių vis dar įvyksta duris tiesiog pamiršus užrakinti. Dėl šios priežasties paprasčiausiu ir nieko nekainuojančiu namų apsaugos garantu vis dar išlieka atidumas.

Namų apsaugos srityje dirbantys specialistai taip pat rekomenduoja išvykstant iš namų nepalikti lauke jokių brangių daiktų, kurie galėtų patraukti praeivių akį. Gausu pavyzdžių, kai išvykdami vasaros metu nuosavuose namuose gyvenantys asmenys kieme palieka šviestuvus ir stalus, kurie į namus ir atvilioja ilgapirščius.

Ne mažiau veiksmingas būdas norint apsaugoti savo turtą – bendravimas su kaimynais. Namo signalizacija suveiks tokiu atveju, jeigu kas nors įžengs į namo teritoriją tokiu metu, kai prietaisas bus įjungtas. Tačiau žmonės, gyvenantys šalia jūsų, nuolat pastebi tai, kas vyksta gretimais esančiuose sklypuose, todėl labai didelė tikimybė, kad vagystės atveju jų būsite informuoti ir apie kieme vaikštančius, svetimus asmenis.

Kodėl verta kiek įmanoma labiau apsaugoti namą, kuriame gyvenate?

Nors dauguma vis dar vadovaujasi nuomone, kad rimtai į kito nuosavybę besikėsinantį asmenį sustabdyti yra sunku, liaudies išmintis byloja, jog didesnė atsarga – gėdos nedaro. Dėl šios priežasties, net ir savo namų apsaugai pasitelkus išmaniąsias technologijas, galinčias skleidžiamais garsais išgąsdinti vidun užeiti ketinančius vagis, nerekomenduojame pro pirštus žiūrėti į santykius su kaimynais. Kuo daugiau veiksmingų apsaugos priemonių jūsų namas turės, tuo ramiau galėsite užsiimti savomis veiklomis palikę sau brangų būstą.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika