Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Surenkami namai – greičiausias sprendimas jūsų poilsiui

produkto vizualizacija 2017

Kasdienybėje mus supa daug mūrinių, metalinių ir stiklinių pastatų, todėl, mąstydami apie nuosavą erdvę savo poilsiui, dažniausiai ilgai nesvarstydami renkamės medinį sodo namelį. Medis – ekologiška, tvirta ir žmogaus sveikatai jokio kenksmingo poveikio nekelianti medžiaga, pasižyminti puikia oro cirkuliacija bei ilgaamžiškumu, todėl surenkami mediniai nameliai – bene dažniausiai matomi statiniai lietuviškose sodybose. Vis dėlto, renkantis namą savo poilsiui, atsižvelgiama ne tik į jo kokybę. Gana svarbiu faktoriumi tampa ir tai, kad tokie surenkami namai, pasižymintys unikalia surinkimo technologija, gali būti pagaminami ir pastatomi užsakovo sklype per ypač trumpą laiką.

Kaip greitai pastatomi surenkami namai?

Sugalvojus statyti sodo namelį jo teikiamais privalumais norisi džiaugtis kaip įmanoma greičiau. Ne retu atveju klientai linkę rinktis jau paruoštą namelio projektą galvodami, jog pagal individualius jo pageidavimus suprojektuoto medinio sodo namelio teks laukti bent metus. Patikėjus namelio projektavimą ir surinkimą Meistro namų komandai, savo sodo nameliu džiaugsitės jau po 6 savaičių!

Mūsų gaminami surenkami namai pasižymi unikalia surinkimo technologija, todėl gali būti pagaminami ir pastatomi užsakovo jūsų sklype per ypač trumpą laiką. Galite rinktis jau paruoštą sodo namelio projektą arba projektuoti savo svajonių sodo namelį su mūsų profesionalia, ilgą patirtį savo darbo srityje turinčia projektuotojų komanda. Nepaisant to, kokį projektą pasirinksite, pagaminsime ir jūsų sklype medinį sodo namelį surinksime ne ilgiau kaip per 6 savaites nuo jūsų užsakymo pateikimo.

Kaip išsirinkti sodo namelį?

Nusprendus savo sklype pasistatyti sodo namelį, visų pirma, reikėtų nuspręsti esminį dalyką – ar namelį projektuosite individualiai ar rinksitės jau paruoštą jo projektą. Nors iš pažiūros gali pasirodyti, kad individualus vasarnamio projektas kainuoja brangiau, projektuodami sodo namelį individualiai, mokate tik už tai, ko jums reikia, todėl galite atmesti visus nereikalingus elementus.

Individualus vasarnamio projektas taip pat garantuoja, kad patalpos bus išplanuotos taip, kad jums būtų išties patogu – kambarius bei erdves galite susiplanuoti pagal savo poreikius. Gana populiarus mūsų klientų pasirinkimas – pagal savo poreikius pakoreguoti jau paruoštą namelio projektą, nes tokiu būdu išvengiama daugelio projektavimo darbų, o išsirinkti vasarnamį tampa daug paprasčiau.

Nuspręsti, kokį namo projektą rinktis, taip pat gali padėti gerai įvertintas sklypo dydis ir forma – individualiai projektuojami surenkami namai gali būti pritaikomi bet kokiam sklypui. Nors, kalbant apie sodo namelį, dažniausiai įsivaizduojamas paprastas keturkampis medinukas, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Individualiai suprojektuoti surenkami namai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais.

Sodo namelio surinkimo eiga

Bet kokio medinio sodo namelio surinkimas prasideda nuo tvirto ir lygaus pagrindo įrengimo. Tokio tipo namų statybai dažniausiai naudojama betonuota, plytelėmis ar trinkelėmis išklota aikštelė, kurios dėka, namo pogrindžiai neguli ant žemės. Tik namo pogrindžius pritvirtinus ant paruošto pagrindo, galima pradėti rinkti medinio namo sienas. Jei namas didesnis, jo statybos vis tiek pradedamos nuo išorinių sienų, vidinės pertvaros paliekamos vėlesniam laikui. Tiesa, tam, kad statomų medinių namų surinkimas vyktų ypač greitai ir sklandžiai, surenkami namai privalo turėti tobulai suprojektuotas, visus svarbiausius reikalavimus atitinkančias konstrukcijas. 

Surinkus namo sienas bei atlikus stogo laikančiųjų konstrukcijų įrengimą, pradedami stogo dengimo bei lietaus nuvedimo sistemos montavimo darbai. Galutinai surinkus medinį namą, gali būti atliekama išorinė ir vidinė namo apdaila.

Kokios medienos namelį rinktis?

Statybinės medžiagos sudaro ne mažą dalį medinio namelio statybos išlaidų, todėl nesunku suprasti, kad nuo jų priklausys ir galutinė tokio namo kaina. Geriau peržvelgus medinių namelių rinką nesunku pastebėti, kad surenkami namai gaminami iš įvairių tipų medienos, tačiau populiariausiu pasirinkimu sodo namelių statyboms mūsų krašte vis dar išlieka lietuviškos ir Sibiro eglių mediena. Dažniau pasitaikančia alternatyva taip pat galime įvardinti pušies bei maumedžio medieną. Iš šių medžiagų pagaminto namo kaina vidutiniškai galėtų svyruoti nuo 100–150 eurų už m2. 

Renkantis medieną dėmesį svarbu atkreipti ne tik į jos rūšį, bet ir į pačios medienos kokybę. Pasirinkus kokybišką medieną, puiki jos izoliacija šilumą sodo namelyje išlaikys gerokai ilgiau, todėl vėsesnėmis dienomis jame ilsėtis bus gerokai jaukiau. Jei sodo namelį nuspręsite šildyti, jo statyboms pasirinkdami kokybišką medieną taip pat sumažinsite ir šilumos kaštus. 

Ar reikia šiltinti sodo namelį?

Ne paslaptis, kad geras medinio namelio šiltinimas reikalauja ypatingo smulkmeniškumo, o apšiltinimo darbams reikalingos išlaidos praktikoje prilygsta bet kokio kito, tokio paties ploto pastato šiltinimo kaštams. Todėl, prieš priimant sprendimą ir imdamiesi šio proceso, siūlome gerai apsvarstyti ne tik medžiagų pasirinkimą, bet ir patį pastato šiltinimo poreikį.

Vertinant tai, kad medinis namelis dažnu atveju naudojamas tik šiltuoju sezonu, o sandari medienos konstrukcija jau savaime užtikrina puikią šilumos izoliaciją dėl specifinių, medienai būdingų savybių, vasarnamio šiltinimo poreikis tokiu atveju tampa minimalus. Kaip pastebima praktikoje, surenkami namai gana dažnai šildomi įrengta krosnimi arba paprastu elektriniu šildytuvu. Šiais atvejais, jei namas pastatytas iš kokybiškų medžiagų ir pasižymi tinkamu sandarumu bei izoliacija, tiek įrengtas pečius tiek šildytuvas greitai įšildo visas namo patalpas ir šilumą išlaiko gana ilgai. 

Vis dėlto, jei vasarnamyje laiką leidžiate ištisus metus arba paties medinio vasarnamio plotas yra gana didelis, vertėtų pagalvoti apie jo apšiltinimą. Tokiu atveju medinis namas taps ne tik gerokai sandaresnis, bet ir mažiau įšals žiemos metu. 

Ypač svarbu nepamiršti ir to, kad geresnė šilumos izoliacija priklauso ne tik nuo apšiltintų sienų. Remiantis bendrais skaičiavimais, net 25% šilumos nuostolių tenka langams ir durims, o 10-15% luboms, todėl, prieš nuspręsdami imtis šiltinimo darbų, visų pirma, įsitikinkite, kad namelyje sudėti kokybiški, geromis izoliacinėmis savybėmis pasižymintys langai ir durys. Pasirinkę mūsų įmonės gaminamus namelius, džiaugsitės aukščiausios kokybės 2 stiklų atidaromais/palenkiamais, laminuotais, klijuoto medžio langais bei laminuotomis, klijuoto medžio vidaus ir lauko durimis, kurie bus įskaičiuoti į namelio kainą.

Kokio dydžio sodo namelį galima statyti be leidimo?

Tai, ar jūsų sodo namelio statyboms bus reikalingas leidimas, tiesiogiai priklausys nuo būsimo vasarnamio ploto ir aukščio. Leidimas bus reikalingas tuo atveju, jeigu statomo vasarnamio/sodo namelio plotas viršys 80 m2 arba statinys bus aukštesnis nei 8,5 m. Tokiu atveju jam galios visi gyvenamo namo statybai taikomi reikalavimai.

Tačiau, jei ketinate statyti vasarnamį, kurio patalpų (įskaitant pastogės ir naudojimo paskirtimi susietų patalpų) bendras plotas ir aukštis neviršys minėtų normų, jam statybos leidimas reikalingas nebus. Svarbu atkreipti dėmesį, jog palėpės plotas į bendrą pastato plotą nėra įskaičiuojamas tuo atveju, jeigu ji nėra įrengta. Rūsio ir terasos plotai taip pat nėra įtraukiami į bendrojo ploto skaičiavimus. Net jei suplanuotas statinys neviršija visų numatytų reikalavimų, jo statyboms leidimas bus privalomas tuo atveju, jei sklypas, kuriame vykdomos statybos, patenka į saugomas teritorijas. Skaitykite daugiau.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika