Neretai manoma, jog garažo statybos – daug papildomų pastangų bei dokumentų reikalaujantis projektas, todėl kieme jis tiesiog pakeičiamas stogine. Vis dėlto, tai, ar garažas vienam automobiliui iš tiesų taps didelių pastangų pareikalausiančiu projektu – priklauso tik nuo jūsų pačių. Nors, negalima paneigti fakto, jog, lyginant stoginės ir garažo automobiliui statybas, pirmuoju atveju darbų atlikti teks šiek tiek daugiau, garažo patalpų nauda taip pat bus kur kas didesnė, ypač šaltuoju sezonu.
Kalbant apie garažui reikalingus leidimus, visų pirma, svarbu nuspręsti, ar garažą statysite prie gyvenamojo namo, ar kaip atskirą pastatą. Nors galimi abu variantai, verta paminėti, jog idėja garažą glausti prie gyvenamojo namo sienos – tikrai verta dėmesio. Tokiu būdu ne tik sumažinsite statybų išlaidas (vietoj 4 naujų sienų užteks statyti tik 3), bet ir džiaugsitės išskirtiniu komfortu žiemos metu – į garažo patalpą pateksite tiesiai iš gyvenamųjų patalpų. Tiesa, svarbu žinoti, kad tokiu atveju garažo plotas bus skaičiuojamas į bendrą namų plotą, todėl šį projektuojant vertėtų gerai apgalvoti, kokio dydžio patalpa jums yra reikalinga.
Antra, prieš priimant sprendimą, svarbu žinoti tai, kad atskirai statomoms garažo patalpoms nėra reikalingas leidimas, jei šios neviršija 80 m² ploto ir nėra aukštesnės nei 8,5 m. Šis sprendimas dažniausiai rekomenduojamas didesnių sklypų savininkams, nes tokiu būdu tiek mediniai garažai, tiek gyvenamosios patalpos nestokos erdvės net ir vengiant statybos leidimų, todėl galėsite naudotis visais jų teikiamais privalumais.