Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinių laiptų kaina ir projektavimas

Laiptai namuose reikšmingi tiek struktūriškai, tiek vizualiai – neribotas laiptų dydis, formos ir platus medžiagų pasirinkimas leidžia sukurti unikalius laiptų dizaino sprendimus, papildančius interjerą. Tačiau, vieną atsakymą, kokius laiptus geriausia įsirengti, sunku rasti ne tik ypač skirtingo jų užimamo ploto ir dizaino. Ypač svarbūs jų – saugumas ir patogumas, kurie dažniausiai priklauso nuo to, kad laiptais naudosis bei jų įrengimo vietos.

Reikalavimai, privalomi jūsų laiptams

Nors įrenginėjant namo vidų mums ypač rūpi būsimas jo interjero dizainas, svarstyti apie laiptų įrengimą reikėtų pradėti nuo saugumo faktorių. Visų pirma, viena reikšmingiausių taisyklių saugumo atžvilgiu – vienodas laiptų pakopų aukštis. Laiptai pagal statybų eiliškumą daromi ypač anksti, todėl pagrindine skirtingų pakopų aukščių priežastimi dažniausiai tampa iš anksto neįvertinamas projektinis grindų lygis, kai pirmos ir viršutinės pakopos aukštis nustatomas pagal tuo metu esančios perdangos ar eilinio tarpsluoksnio aukštį.

Antra, nors pats laipto plotis tiesioginės įtakos saugumui neturi, tam ypač reikšmingas – teisingas laiptų pakopų aukščio ir pločio santykis. Remiantis bendrosiomis taisyklėmis, norminis pakopų aukštis yra lygus 15 - 19 cm, todėl, skaičiuojant laiptų pakopų proporcijas, reikėtų atstumą tarp pirmo ir antro aukšto dalinti iš artimiausio skaičiaus, leidžiančio gauti norminį aukštį. Mažinant arba didinant pakopų aukštį, atitinkamai kinta ir laiptų plotis: 1 cm aukščio pokytis laiptų plotį keičia 2 cm. Mažiausias laiptelio gylis pagal oficialius reikalavimus turėtų būti bent 22 cm, jį matuojant nuo krašto iki tos vietos, kur prasideda nauja pakopa.

Trečias svarbus aspektas – laiptų pasvirimo kampas. Projektuojant laiptus namams svarbu nepamiršti, kad jų pasvirimo kampas privalo būti ne didesnis nei 45 laipsniai. Jei laiptų pasvirimo kampas didesnis, jie yra tinkami tik tuo atveju, jei veda į ypač retai naudojamas patalpas.

Ketvirtas, tačiau ne mažiau svarbus dalykas – saugi laiptų danga. Nors, kaip jau minėta anksčiau, planuodami laiptus, ypač daug dėmesio skiriame dizainui, jis privalo būti suderinamas su saugumu. Teisingai pasirinkta laiptų pakopos medžiaga privalo būti neslidi, todėl rekomenduojama vengti tokių medžiagų, kaip natūralus akmuo, plytelės ar stiklas. Mažiausiai slidžios, laiptų dangai tinkamos medžiagos galėtų būti natūralus medis, kiliminė danga ar PVC linoleumas.

Galiausiai, ne mažiau dėmesio reikėtų skirti ir laiptų turėklams, kuriuos renkantis rekomenduojame ypač atsižvelgti į tai, kas pastaraisiais naudosis. Rekomenduojamas saugus laiptų turėklų aukštis siekia nuo 80 iki 90 cm, tačiau, jei namuose gyvena vaikai ar senyvo amžiaus žmonės, jų aukštį ir patogumą rekomenduojama derinti individualiai. Šiais atvejais labiausiai tinkami vertikalių elementų turėklai, nes horizontalus laiptų turėklų suskaidymas nėra pakankamai saugus – mažiems vaikams horizontaliais elementais lengvai galima pasinaudoti kaip kopėčiomis ir persisvėrus nukristi.

Ypač svarbu nepamiršti, jog tam, kad laiptai būtų iš tiesų saugūs ir komfortiški, prieš pradedant jų įrengimo darbus, būtina atlikti labai tikslius skaičiavimus, nes net ir maža, keleto centimetrų paklaida gali sugadinti visus laiptus. Renkantis laiptų vietą rekomenduojame atsižvelgti į tai, kad prie jų nebūtų dažnai varstomų durų, o vieta, kurioje bus tvirtinamas pats laiptų karkasas – nebūtų apšiltinta.

Medinių laiptų kaina, kiek tai galėtų kainuoti?

Jei tikslias daugelio konstrukcijų, daiktų ir net statinių kainas galima nesunkiai rasti internete, laiptų gamintojai dažniausiai pateikia tik preliminarius laiptų gamybos ir įrengimo kaštus. Taip yra todėl, kad galutinę laiptų kainą lemia daugybė svarbių faktorių, tokių, kaip laiptų išplanavimas, vieta, aukštis bei apdaila, turėklai, ne retai darbų kaina gali kisti ir dėl papildomų, projektavimo eigoje pastebėtų veiksnių. Todėl, siekiant skaičiavimus atlikti kuo tiksliau, visų pirma, rekomenduojama rangovui pateikti namo projektą bei esminius pageidavimus, kurie leis įvertinti ne tik būsimų laiptų kainą, bet ir kitus niuansus bei užtikrinti, jog jūsų dizainas neprieštarauja privalomoms laiptų įrengimo taisyklėms.

Vis dėlto, remiantis bendrąja praktika, galima teigti, kad vidutinė laiptų kaina dažniausiai svyruoja nuo 850 iki 2500 eurų. Tiesa, pasirinkus išskirtinį laiptų dizainą ar unikalius architektūrinius sprendimus, ši kaina gali išaugti drastiškai. Ne mažiau įtakos kainai turės ir laiptų statybai pasirinktos medžiagos.

Paprasčiausias ir bene labiausiai paplitęs laiptų variantas – vieno lygio mediniai laiptai. Nesvarbu, ar jie jungia pirmąjį ir antrąjį aukštus, ar veda į palėpę, šio tipo laiptai yra ekonomiškiausias būdas sujungti du aukštus tiesia konstrukcija. Siekiant sutaupyti, tokio tipo laiptams galima rinktis pušies ar kitos spygliuočių rūšies medieną. Laiptų apdailai renkantis kietmedį, pavyzdžiui, ąžuolą, bendra laiptų kaina gerokai išaugs – nuo 900 iki 2000 eurų už įprastus tiesius laiptus.

medinių laiptų kaina ir projektavimas

Šaltinis: 1, 2

Tiesa, ne visuose namų projektuose galima rasti vietos tiesiems, mediniams laiptams. Jie tampa retu pasirinkimu ir tuomet, kai norima modernaus, estetiško interjero dizaino. Todėl dar vienas, ypač populiarus laiptų pasirinkimas – vingiuojančio dizaino laiptai. Jie – gana panašūs į tiesius laiptus, tačiau dažniausiai pasižymi vienu, 90 laipsnių lenkimu, taip tarsi suformuojant L raidę. Vieno aukšto vingiuotų medinių laiptų, pagamintų iš minkštos medienos, kaina paprastai prasideda nuo 1200 eurų. Tokio tipo laiptus gaminant iš kietmedžio, jų kaina gali siekti ir daugiau nei 3000 eurų.

medinių laiptų kaina ir projektavimas

Šaltinis: 1, 2

Dar vienas galimas laiptų modelis – pusinio nusileidimo laiptai, kurie dažniausiai susideda iš dviejų lygiagrečių laiptų, sujungtų aikštele. Tokie laiptai dažniausiai pasukami 180 laipsnių kampu, tokiu būdu taupant erdvę ir suteikiant laiptams gana išskirtinį vaizdą. Dažniausiai tokių, pusinio nusileidimo laiptų kaina prasideda maždaug nuo 1000 eurų ir, atsižvelgiant į konstrukcijas ir apdailai naudojamas medžiagas, gali išaugti iki daugiau nei 3000 eurų.

medinių laiptų kaina ir projektavimas

Šaltinis: 1, 2

Nors spiraliniai laiptai dažniausiai gaminami pasitelkiant metalą, ne retais atvejais jie gaminami ir iš medžio. Tiesa, gaminant tokio tipo laiptus iš medžio, padidės ne tik darbų, bet ir pačių medžiagų sąnaudos, nes tokių laiptų dizainas dažniausiai bus sudėtingesnis. Dėl savo unikalaus dizaino spiraliniai laiptai dažniausiai pasirenkami, kai kambario, kuriame suplanuoti laiptai, erdvė yra didžiausia. Spiralinių laiptų kaina prasideda nuo 1800 eurų, tačiau, priklausomai nuo dydžio, dizaino ir naudojamų medžiagų gali išaugti iki daugiau nei 5000 eurų.

medinių laiptų kaina ir projektavimas

Šaltinis: 1, 2

Kad ir kokį laiptų tipą pasirinktumėte, neatsiejama jo dalis – turėklai, tampantys dažna pagalba keliaujantiems aukštyn ar žemyn. Turėklai ne mažiau svarbūs ir kaip sagos priemonė, neleidžianti nukristi per laiptų šonus, kartu laiptams suteikiant ir savotiškos estetikos. Vertinant galimą turėklų kainą, taip pat derėtų prisiminti, kad ši ypač priklausys nuo jų gamybai naudojamos medžiagos. Medinių turėklų standartiniams tiesiems laiptams kaina įprastai prasideda nuo 80 eurų (jei turėklai pagaminti iš spygliuočių medienos) arba nuo 120 eurų už kietmedžio turėklus.

Laiptų įrengimo darbų kaina ir trukmė

Laiptų įrengimas – ne mažai išlaidų reikalaujantis procesas, todėl prieš samdant specialistus, rekomenduojame gerai įvertinti savo poreikius ir konkrečius darbus, kuriuos reikia atlikti.

Visų pirma, planuojant laiptus, teks pradėti nuo brėžinių, kuriems parengti dažniausiai samdomas dizaineris ar architektas. Tik tokiu būdu įsitikinsite, kad laiptų statyboms bus pasirinktos teisingos medžiagos, o techniniai sprendimai, garantuosiantys saugumą ir patvarumą, bus įgyvendinti teisingai. Žvelgiant į bendrą praktiką, šios paslaugos, priklausomai nuo vietos ir projekto bei, žinoma, specialisto patirties, jums gali kainuoti nuo 200 iki 1000 eurų. Jei nusprendėte savo laiptus gaminti iš medžio, jų gamybai greičiausiai bus reikalingas ir dailidė, kurio paslaugų kaina dažniausiai svyruoja nuo 50 iki 200 eurų per dieną, priklausomai nuo projekto sudėtingumo ir meistro patirties. Prieš pasirenkant meistrą būtinai pasidomėkite, kiek jam užtruks vienos laipto pakopos gamyba, nes tik tokiu būdu galėsite įvertinti kainos ir kokybės bei darbų atlikimo greičio santykį.

Kai laiptai jau pagaminti, beliks susirasti, kas atliks visus techninius darbus – galutinai sukonstruos laiptus. Šiam žingsniui įgyvendinti yra net keletas galimybių: visų pirma, tam galite samdyti statybų įmonę, kuri, nors kainuos daugiau, pasirūpins visais statybų niuansais. Tokiu atveju visam projektui dažniausiai vadovauja generalinis statybininkas, kuris ne tik prižiūri, jog darbai būtų atlikti laiku ir kokybiškai, bet ir pasirūpina darbininkais, kurie atlieka visus privalomus darbus. Paprastai tokių darbininkų samdymas atsieina apie 50-80 eurų per dieną, tačiau mokėti teks ir projektui vadovaujančiam, generaliniam statybininkui, kurio vidutinis įkainis 100-150 eurų per dieną. Samdant tokio tipo įmonę, darbai dažniausiai trunka apie 2-3 dienas. Nors darbų trukmė greičiausiai priklausys nuo pasirinktų medžiagų ir projekto unikalumo, nerekomenduojame jų skubinti - kokybiškam darbui reikia laiko.

Antras, ne mažiau populiarus būdas, įgyvendinti laiptų projektą – nepriklausomų darbininkų samdymas. Nors šiuo būdu įrengiant laiptus neišleisite darbų vadovui bei papildomiems, įmonėms taikomiems mokesčiams, darbų eigą ir tvarką teks prižiūrėti pačiam, be to, priešingai nei samdant įmonę, bus sunkiau garantuoti ir darbų kokybę, todėl sutaupysite tik tuo atveju, jei darbai iš ties bus atlikti nepriekaištingai.

Derėtų paminėti ir tai, jog pasitaiko atvejų, kai stengiantis išvengti laiptų įrengimo išlaidų, laiptus sugalvojama montuotis patiems. Vis dėlto, jei tame neturite patirties ir specifinių žinių, to tikrai nerekomenduojame. Tam, kad laiptai būtų kokybiški ir saugūs, visų pirma, reikėtų išmanyti šį procesą. Matavimų tikslumas ir teisingi skaičiavimai čia taip pat yra ypač svarbūs, todėl vos menkiausia paklaida gali sugadinti visą projektą ir atsieiti gerokai daugiau nei specialistų samdymas.

Patarimai besirenkantiems medinius laiptus

Egzistuojant tokiai didelei laiptų įvairovei, sunku nuspręsti, kokio tipo ir dizaino laiptai turėtų puošti mūsų namus. Pateikiame jums keletą patarimų, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią variantą.

  1. Erdvė. Prieš pradėdami dairytis laiptų, visų pirma, įvertinkite, kokią erdvę galite jiems skirti. Pavyzdžiui, platūs ir sukti modernaus dizaino laiptai nebus pats tinkamiausias pasirinkimas kambaryje, kuris ir taip stokoja erdvės, tačiau jam puikiai tiks pusinio nusileidimo laiptai, leidžiantys sutaupyti ypač daug vietos.
  2. Saugumas. Nors įrenginėjant laiptus ypač norisi originalių sprendimų, visų pirma, rekomenduojame pradėti nuo saugumą užtikrinančių detalių ir laiptų formą rinktis atsižvelgiant į visus, kurie jais naudosis. Pavyzdžiui, nors sukti laiptai iš tiesų yra akį traukiantis pasirinkimas, jei namuose yra vaikų ar senyvo amžiaus žmonių, tokia laiptų forma gerokai apsunkins jų gyvenimą. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis neslidžią laiptų dangą, pavyzdžiui, natūralią medieną, kiliminę dangą ar PVC linoleumą bei daugiau dėmesio skirti turėklams.
  3. Biudžetas. Dar vienas aspektas, padėsiantis priartėti prie jums priimtiniausio sprendimo. Pavyzdžiui, norintiems sutaupyti, reikėtų atmesti unikalaus dizaino laiptų idėjas ir pasilikti prie paprasto, tiesių laiptų varianto, puikiai atliksiančio savo funkciją.
  4. Dizainas. Atsižvelgiant į tai, jog laiptai – ilgalaikis statinys, rekomenduojame rinktis kuo subtilesnį ir universalesnį jų dizainą. Tokiu atveju pakeitus namų stilių nereikės perdaryti laiptų.
Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika