Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Kaip sukurti modernų interjerą mediniam vasarnamiui

Modernus interjeras

Svarstant apie tai, koks galėtų būti mūsų medinis vasarnamis, vis dar dažnai dvejojama dėl jo stiliaus. Praktika rodo, jog modernus vasarnamis sklypuose išdygsta vis dažniau, tačiau daugeliu atvejų paprasto kaimiško stiliaus standartų atsisakyti nesiryžtama. Tačiau, visai be reikalo.

Išskirtinės rąstų formos jau savaime leidžia sukurti unikalius architektūrinius sprendimus, o medienos tekstūra erdvei suteikia ypatingo natūralumo. Pastarąsias savybes derindami su gerai apgalvotais interjero sprendimais, susikursite unikalius ir modernius poilsio namus savo bei artimųjų poilsiui.

Pagrindinės vasarnamio interjero klaidos

Nesunku pastebėti, jog mūsų krašte vasarnamiai vis dar gana dažnai įrengiami primityviu kaimišku stiliumi. Tačiau, svarbu nepamiršti, jog rąstų pasirinkimas savo vasarnamio statybai toli gražu neįpareigoja pastarojo interjero. Būtent dėl šios priežasties reikėtų nebijoti originalių sprendimų, leidžiančių sukurti vasarnamio interjerą per daug nenutolstant nuo gamtos.

Medinis vasarnamis neretai kaimišku stiliumi pasižymi ir dėl gerai neapgalvotų interjero sprendimų. Vežant į jį atliekamus baldus ar naudojant kitų statybų metu likusias medžiagas, poilsiui skirtas būstas neretai tampa net panašus į pirtį ar pagalbinį namo pastatą. Aukščiau išvardinti dalykai – tik keletas sprendimų pavyzdžių, kurių reikėtų vengti siekiant, kad modernus vasarnamis puoštų jūsų sklypą. Egzistuoja ir daugiau taisyklių, kurios padės susikurti norimo stiliaus poilsio būstą savo sklype.

  1. Per daug medžio

Akivaizdu, jog medinis vasarnamis pasižymi daugybe medienos elementų tiek kalbant apie namo konstrukcijas, tiek apie jo apdailą. Vis dėlto, siekiant jog modernus vasarnamis puoštų jūsų sklypą, būsto interjero įrengimo naudojant tik medieną rekomenduojama vengti. Tiesa ta, jog medinių sienų, grindų ir lubų kombinacija ypač supaprastina bet kokį interjerą. Taigi, net ir pasirinkus skirtingą medieną, o kambarį apstačius moderniais baldais, išgauti šiuolaikišką vasarnamio stilių bus ganėtinai sunku. Medžio akcentas – tikra puošmena tol, kol jo nėra per daug.

Ne mažiau vaizdą prastina ir sprendimas moderniame poilsio būste palikti natūralių medinių rąstų lubas. Ne pats tinkamiausias pasirinkimas moderniam vasarnamiui ir lubos, apkaltos smulkiomis medinėmis lentelėmis, kurios dažniausiai taip supaprastina namo interjerą, jog šis tampa panašus į pirtį arba senovinį sodo namelį.

Jei prioritetą vis dėlto teikiate natūralumui ir vasarnamio lubas norite palikti medines, siūlome nebijoti ieškoti originalesnių sprendimų. Pavyzdžiui, vaizdą kambaryje gali visiškai pakeisti unikali lubų spalvą, moderniai apdirbta, pasirinktos spalvos mediena ar, kaip esminis akcentas, išryškintos lubų sijos. Medžio akcentas – tikra puošmena tol, kol jo nėra per daug.

  1. Medienos stiliaus pasirinkimas

Antra, kalbant apie pačios medienos stiliaus pasirinkimą, bet koks interjere naudojamas medis neturėtų būti pernelyg smulkus, raižytas, banguotas.  Iš jo nederėtų formuoti ir kaimo stiliui būdingų ornamentų. Priešingu atveju, modernus vasarnamis – nesunkiai paverčiamas kaimišku sodo namu.

Verta žinoti, jog interjerui modernumo dažniausiai suteikia lygi, vienspalvė mediena, skoningai priderinta prie baldų. Pagal poreikį ji taip pat gali būti padengta tolygia, prie bendro kambario interjero derančia spalva. Gana moderniu pasirinkimu galima laikyti ir tamsios spalvos medines sienas, lubas ar grindis, kurios, dėl savo spalvos, neprimena natūralios medienos, tačiau interjere išlaiko natūralumą. Vis dėlto kuriant interjerą vasarnamiui tamsias spalvas reikėtų naudoti saikingai. Jos ne tik mažina erdvę ir šviesą, per daug tamsių elementų gali kurti ir slogią nuotaiką, kuri tikrai nebus pageidaujama namuose, į kuriuos atvykstate pailsėti.

  1. Per daug ryškių spalvų

Trečia, tačiau ne mažiau svarbi taisyklė – įrenginėjant modernų vasarnamį reikėtų vengti ryškių spalvų, margų raštų ar paauksuotų baldų. Nors tokiu būdu vasarnamiui siekiama suteikti išskirtinį stilių, jo interjeras dažniausiai tik apsunkinamas, o kartais net paverčiamas neskoningu ir atrodo gana pigiai. Su pastarąja klaida dažniausiai susiduriama, kai iš ties išskirtinį vasarnamio interjerą bandoma kurti be konsultacijos su interjero specialistais. Nors kiekvieno stiliaus interjerui baldai – ypač svarbus akcentas, norint turėti šiuolaikišką vasarnamio interjerą persistengti nereikėtų. Šiuo atveju geriausias rezultatas dažniausiai pasiekiamas renkantis skoningus, minimalistinius, praktiškai prie bet kokių namo grindų, sienų ir lubų pasirinkimo derančius baldus.

Kaip susikurti modernų vasarnamį?

Rąstinio namo pavertimas šiuolaikišku namu turi savų iššūkių, tačiau rąstas jau pats savaime puikiai dera šiuolaikiškuose namuose, kai yra kombinuojamas su kontrastingomis medžiagomis ir spalvomis, skoningai pritaikant ir kambario baldus. Norėdami įsirengti modernų, tačiau per daug nuo gamtos nenutolusį medinį vasarnamį, turėtumėte daugiau dėmesio skirti keliems esminiams sprendimams.

Vasarnamio vidaus apdaila

Pradėjus svarstyti, kaip turėtų būti įrengtas medinis vasarnamis, visų pirma, derėtų apgalvoti, kokia vidaus apdaila geriausiai tiktų jūsų jaukiai poilsio erdvei. Nors pats savaime modernus vasarnamis asocijuojasi su natūralumu ir gamta, tai nereiškia, jog sodo namo sienoms, grindims ir luboms turėtų būti naudojamas tik natūralus medis. Unikalūs apdailos sprendimai dažniausiai leidžia sukurti ne tik kambarių stilių, bet ir temą, kuri taip pat palengvina ir kambario baldų pasirinkimą.

  • Vasarnamio lubos ir sienos

Bene populiariausia vidaus apdailos medžiaga (be medžio) įrenginėjant modernius vasarnamius vis dar išlieka gipskartonis, leidžiantis realizuoti unikalius patalpų išdėstymo variantus ir paįvairinti mediniams namams įprastai būdingą kaimiško stiliaus interjerą. Vis dėlto svarbu prisiminti, jog paviršius, padengtas gipso plokštėmis, atveria galimybes bet kokiai sienų ir lubų apdailai. Norint išlaikyti modernaus stiliaus vasarnamio interjerą, gispkartonio sienas ar lubas siūlome kombinuoti su natūralia ar apdirbta mediena, tokiu būdu erdvei suteikiant modernumo, tačiau išlaikant medienai būdingą natūralumo akcentą.

  • Vasarnamio grindys

Kalbant apie medinio namo grindis, moderniems vasarnamiams būdingi gana įvairūs jų variantai – šios gali būti pagamintos iš natūralaus medžio plokščių ar laminato su medžio ar akmens tekstūra, galimas ir plytelių ar kiliminės dangos pasirinkimas, tačiau pastarieji variantai modernaus stiliaus namuose pritaikomi rečiau. Svarbiausia, jog svarstydami apie vasarnamio grindis nesikoncentruotumėte į vienintelį aspektą – praktiškumą. Jos, lygiai taip pat kaip sienos ar lubos, turi derėti prie bendro kambario interjero ir kurti jaukią atmosferą.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Vasarnamio sienų apdaila

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Vasarnamio grindų apdaila

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Modernus vasarnamio interjeras

  • Bendras interjero stilius

Aukščiau pavaizduotame interjero pavyzdyje matome, kaip natūrali medžio spalva ypač dera su baltomis, gipskartonio pagalba suformuotomis sienomis, kurių spalva kambariui ne tik suteikia estetikos pojūtį, bet ir vizualiai jį padidina. Gana originaliu sprendimu galime laikyti prie valgomojo stalo pasirinktą sienos formą – tarsi apverstą laiptų elementą. Pastaroji kambarį ne tik pagyvina, bet ir suteikia jam žaismingumo.

Nors galima teigti, jog natūrali mediena šiame interjere pasirinkta kaip pagrindinė lubų ir grindų apdailos medžiaga, saikinga jos kombinacija su gipskartonio sienomis užtikrina namo šiuolaikiškumą – namo interjeras atrodo moderniai, toli gražu neprimena kaimo sodybos, tačiau kartu ir nepasižymi per didele prabanga, išlaikant jaukumą. Nors dauguma interjere naudojamų baldų savo spalvomis prisitaiko prie sienų apdailos, kambariuose nevengiama ir ryškesnių, ne per daug išsišokančių detalių: ryškiai geltonų kėdžių, įdomesnio dizaino krėslo, unikalaus stiliaus šviestuvų.

Apdailos medžiagų pasirinkimas

Kalbant apie vasarnamio vidaus apdailą, svarbu pabrėžti ir tai, jog medienos ir gipskartonio kombinacija – ne vienintelis kambarių šiuolaikiškumą užtikrinantis sprendimas. Gana išvaizdžiu ir stilingu pasirinkimu taip pat galima įvardinti ir prie interjero priderintus plytelių bei akmens fragmentus. Nors galvojant apie šias medžiagas vasarnamyje pirmiausiai į galvą ateina vasarnamio svetainei būdingas židinys, tai tikrai nėra vienintelė vieta, kur siekdami pagyvinti interjerą galite panaudoti šias apdailos medžiagas.

Plytų bei plytelių fragmentai gali tapti ypač praktišku pasirinkimu jūsų vasarnamio virtuvėje arba vonios kambaryje – sienos bus lengvai prižiūrimos, o originalus apdailos pasirinkimas puikiai derės su bet kokio tipo mediena, kambariui suteikiant savito stiliaus.

Vasarnamio interjero spalvos

Nepriklausomai nuo to, kokią sienų, grindų ir lubų apdailą ketinate rinktis, derėtų atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių aspektų – būsimų kambarių spalvas. Nuo to, kokias sienų spalvas pasirinksite, ne tik priklausys kambario atmosfera ir stilius, spalva turės įtakos ir erdvės pojūčiui bei kambarių apšvietimui.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Vien vadovaujantis bendromis žiniomis nesunku suprasti, kad pasirinktos šviesios kambario spalvos patalpai suteiks gerokai daugiau šviesos nei tamsios. Dėl kambario apdailai pasirinktų šviesių spalvų jausite ir didesnę erdvę, nei ši yra iš tiesų, todėl šviesias sienų, lubų ir grindų spalvas ypač gerai apsvarstyti turėtų nedidelių, ribotos erdvės vasarnamių savininkai. Šviesus interjeras taps nepakeičiamu sprendimu ir tuo atveju, jei modernus vasarnamis stokoja langų arba šviesai pro jo langus trukdo patekti už lango augantys medžiai.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Šiuose interjerų pavyzdžiuose akivaizdžiai matomas pasirinktų šviesų spalvų efektas. Nors nei vienas medinis vasarnamis nepasižymi dideliu plotu, erdvės vizualiai atrodo didesnės. Į baltas sienas atsispindinti šviesa užtikrina, jog kambariuose dienos metu nebūtų reikalingas papildomas apšvietimas. Nepaisant to, kad abiejuose interjeruose pasirinkta natūralios medienos apdaila, dėl vientisos baltos spalvos, išlaikomas gana modernus interjero stilius, prie modernaus įvaizdžio prisideda ir šiuolaikiški kambario baldai.

Vis dėlto gana dažnai pasitaiko atvejų, kai vienspalvis, šviesus interjeras namo savininkams atrodo per daug įprastas ir nuobodus. Gana originaliu šios problemos sprendimu galėtų tapti papildoma, lubas, sienas ar grindis išryškinanti spalva. Ji ne tik puikiai papildys nuobodų kambarių interjerą, sukurdama jiems išskirtinumo, bet ir taps esminiu kambarių akcentu.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Minėtą, spalvos, kaip pagrindinio akcento, pavyzdį galite įžvelgti šiame interjere. Nesunku pastebėti, jog labiausiai pasirinkta spalva akcentuojama ant svetainės sienos, tačiau, įdėmiau įsižiūrėjus į kitas erdves, tikrai pastebėsite, jog esminis spalvos akcentas, nors ir kukliai, tačiau išlaikomas visuose vasarnamio kambariuose. Kitų kambarių akcentais šiame interjere tampa tamsiai žalios spalvos sofa, medinė kėdutė, lempos.

Jei savo interjere nepageidaujate dirbtinų spalvų, tačiau gyvesnio akcento vis tiek norisi, keletui sienų, luboms ar grindims galite rinktis natūralaus, tamsinto ar balinto medžio apdailą. Nors vasarnamio interjeras šiuo atveju nestokos medienos, pakeista, nenatūrali jos spalva neleis kurti kaimiško stiliaus. Tamsi spalva vasarnamiui savaime suteiks prabangos, tačiau ją rekomenduojame rinktis tik tuo atveju, jei kambariai nestokoja langų, o kambario erdvės nėra mažos.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Kaip išsirinkti baldus savo vasarnamiui?

Tradicija į vasarnamį vežti visus naudotus baldus mūsų krašte vis dar gana gyva, tačiau jų pagalba tikrai nesukursite modernaus, akiai mielo interjero. Greičiau sugadinsite vaizdą, kurį leis sukurti nemažai investicijų pareikalavusi apdaila.

Kaip jau minėjome anksčiau, modernus vasarnamis nėra suderinamas su ryškiomis spalvomis, margais raštais, ar paauksuotais baldais, kuriais dažnai bandoma pagyvinti kaimišką interjerą. Pirmas dalykas, į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis pagrindinius svetainės baldus – jų spalvą ir santykis su sienų spalvomis. Gana paprastas, tačiau ypač modernų vaizdą vasarnamio svetainėje sukursiantis sprendimas – supriešinta baldų ir sienų apdailos spalva. Šviesi sofa pagyvins tamsų kambarį, o tamsi baldų spalva neatsiejamu akcentu taps šviesiame kambaryje.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Vis dėlto šis, interjeruose vaizduojamas kontrastas – tik vienas iš galimų interjero pasiūlymų. Gana dažnais atvejais medinis vasarnamis įrengiamas tiek sienų, tiek pagrindinių baldų spalvą paliekant gana panašią. Tokiu atveju kambario interjeras pagyvinamas kitais moderniais sprendimais, pavyzdžiui, unikalia kambarių architektūra ar papildomais baldų akcentais.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Vienas tokių, kambario interjerą pagyvinančių akcentų – jo apšvietimas. Nors paprasto stiliaus šviestuvai puikiai derės prie bet kokios stiliaus interjero, nederėtų praleisti progos vaizdą kambaryje praturtinti originalesniu šviestuvo pasirinkimu.

modernus interjeras mediniam vasarnamiui

Taigi, nors įsirenginėjant modernų medinį vasarnamį reikėtų nepamiršti ne tik jo stiliaus, bet ir komforto. Gerai apmąstę visas esmines detales tikrai nesunkiai susikursite ne tik šiuolaikišką, bet ir komfortišką poilsio erdvę.

Nors medis gamtos apsuptyje pastatytame vasarnamyje praktiškai privalomas akcentas, išlaikykite saikingą jo kiekį nebijodami medienos derinti su kitomis apdailos medžiagomis. Tokiu būdu ne tik sukursite gamtai artimą poilsio erdvę, bet ir išlaikysite jos modernumą, kurį taip pat užtikrins neiššaukiantys, subtiliai priderinti baldai.

Dar kartą akcentuojame, jog ypatingą dėmesį reikėtų skirti vasarnamio interjero spalvai, kuri turės didelės įtakos ne tik namo stiliui, bet ir komforto pojūčiui. Ir, galiausiai, nebijokite ryškių, originalių dizaino akcentų, galinčių pagyvinti jūsų modernų interjerą ir suteikti jam pridėtinės vertės, juk išskirtinumas puošia kiekvienus namus.

Medinio vasarnamio kaina

Finansinis faktorius vis dar išlieka viena pagrindinių priežasčių, kodėl į vasarnamio interjerą dažnai investuojama mažiau nei reikėtų. Tačiau, čia svarbu pabrėžti tai, jog projektuojant vasarnamį individualiai, šiuolaikišku šis gali būti paverčiamas atsižvelgiant į jūsų asmeninį biudžetą.

Nepamirškite, jog modernus vasarnamis – statomas kokybiškam mūsų ir artimųjų poilsiui, o maloni aplinka visuomet turi įtakos ir pačiai poilsio kokybei. Gražiai sutvarkytame būste su visais patogumais laiką esame linkę leisti taip pat kur kas dažniau.

Nusprendus poilsio būsto statybas patikėti savo srities profesionalams, medinio vasarnamio kaina neturėtų gąsdinti. Ilgametė patirtis mūsų profesionalams leidžia atsižvelgti į asmeninį kiekvieno kliento biudžetą bei poreikius ir pasiūlyti tinkamiausią sprendimą. Susisiekite su mumis dar šiandien!
 

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika