Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo kaina: nuo pamatų iki raktų

Rinkoje populiarėjantys mediniai namai vis dažniau pritaikomi ne tik poilsiui, bet ir komfortabiliam gyvenimui ištisus metus. Pastatyti iš tvirtų, ilgaamžių rąstų, jie pasižymi puikia izoliacija bei nuolatine oro cirkuliacija, leidžiančiomis namuose sukurti išskirtinę atmosferą, o skoningai pritaikytos medienos natūralumas ir unikalumas tampa puošmena bet kokio stiliaus būstui. Tiesa, nors iš pirmo žvilgsnio šio tipo namas atrodo gana ekonomiškas būsto variantas lyginant su kitų tipų namais, medinio namo kaina gali svyruoti nuo 14 000 eurų iki 500 000 eurų. Todėl, norint geriau suplanuoti statybų biudžetą, siūlome atsižvelgti į 4 esminius aspektus, leisiančius įvertinti preliminarią būsimo namo kainą nuo pamatų iki raktų.

Medinio namo kaina
Medinio namo kaina

Medinio namo kaina: 4 esminiai faktoriai

Net ir puikiai suplanuotose statybose dažniausiai sunku išvengti nenumatytų išlaidų. Vis dėlto tam, kad namo statyboms bei įrengimui išleista suma gerokai neviršytų planuojamo biudžeto, o darbų rezultatas atitiktų lūkesčius, siūlome įvertinti esminius faktorius, nuo kurių labiausiai priklausys medinio namo kaina:

1. Statybų leidimas ir namo projektas

Prieš pradedant bet kokio namo statybas, jam būtinas iš anksto paruoštas, visus statybų reikalavimus atitinkantis projektas, kurį pagal statytojo poreikius parengia visus reikiamus įgaliojimus turintis architektas. Jei namo plotas viršija 80 m2, planuojamas statinio aukštis yra didesnis nei 8,5 m arba namą ketinama statyti saugojamoje teritorijoje, papildomai tokiam statiniui reikalingas ir statybos leidimas. 

Medinio namo kaina

Tokio medinio namo projekto bei jo įteisinimo darbų kaina dažniausiai pateikiama individualiai, tačiau, žvelgiant į bendrą praktiką, šiuo metu vidutiniškai prasideda nuo 600 eurų. Vertinant visus veiksnius, nuo kurių priklauso bendra medinio namo kaina, svarbu žinoti, jog paties projekto kainai didžiausią įtaką turi tokie faktoriai, kaip objekto dydis, apimtis (prašoma suprojektuoti ir pagalbinius pastatus) bei sudėtingumas, inžinerinių tinklų prieinamumas ir kiti papildomi darbai.

Remiantis bendromis kainų tendencijomis, individualus namo projekto kaina, įskaitant visas teisines procedūras, dažniausiai svyruoja nuo 2 000 iki 3 000 eurų. Vis dėlto, siekiant sutaupyti, galima rinktis ir jau paruoštą namo projektą. Nors tokiu atveju planuojant gyvenamąjį namą teks priimti keletą kompromisų, įsigyjant jau paruoštą namo projektą jo kainą bus galima apskaičiuoti tiksliausiai.

Jei namą vis dėlto nusprendėte projektuoti patys, vertėtų įdėti ne mažai pastangų ieškant patikimo rangovo. Praktikoje dažnai susiduriama su atvejais, kai medinio namo kaina stipriai išauga dėl pasiūlytų rangovo sprendimų, kurie nepasižymi geru kainos ir kokybės santykiu. 

2. Namo dydis ir architektūriniai sprendimai

Vienas esminių sprendimų, nuo kurio taip pat ne mažai priklauso medinio namo kaina – optimalaus namo ploto pasirinkimas. Nuspręsti, kokio dydžio namas bus tinkamiausias komfortabiliam gyvenimui bei kokių įprastų erdvių atsisakyti, galite geriau įvertinę savo esminius poreikius. Svarbu nepamiršti, jog didesnio namo ploto sąskaita savo būstą taip pat galėsite įsirengti kokybiškiau – daugiau pinigų galėsite investuoti į interjerą ir kitus, komfortą kuriančius sprendimus.

Ne mažiau reikšmingas sprendimas, nuo kurio priklausys galutinė medinio namo kaina – gyvenamojo namo aukštų skaičius. Nusprendus statyti vieno aukšto namą, nereiks išlaidauti laiptams, kurių kaina, remiantis bendra informacija, dažniausiai svyruoja nuo 850 iki 2500 eurų. Laiptų apdailai renkantis kietmedį, pavyzdžiui, ąžuolą, tiesių laiptų kaina svyruos nuo 900 iki 2000 eurų, tačiau vingiuotų kietmedžio laiptų kaina gali siekti ir daugiau nei 3000 eurų. Svarstant apie spiralinius laiptus, vertėtų žinoti, jog šių kaina prasideda nuo 1800 eurų, tačiau, priklausomai nuo dydžio, dizaino ir naudojamų medžiagų gali išaugti iki daugiau nei 5000 eurų.

Medinio namo kaina

Vis dėlto, jei sklypas, kuriame planuojate statyti medinį gyvenamąjį namą yra gana mažas, nepaisant didesnių statybos išlaidų, dviejų aukštų namas galėtų tapti puikiu pasirinkimu taupant vietą erdvesniam kiemui.

Jei statyboms esate numatę ribotą biudžetą ir medinio namo kaina jums iš tiesų aktuali, raginame gerai apgalvoti visus papildomus architektūrinius sprendimus. Apsvarstykite, ar jūsų namui iš tiesų būtina terasa su dideliais langais ir stogine, ar reikalingos tokios pagalbinės patalpos, kaip balkonas, rūsys ar garažas. Pavyzdžiui, garažo įrengimo kaštai prilygsta gyvenamojo ploto įrengimui, todėl puikia alternatyva šiuo atveju galėtų būti stoginė, kuri ne tik kainuos gerokai mažiau, bet ir puikiai atliks tas pačias funkcijas – šaltuoju sezonu automobilį apsaugos nuo kritulių, o vasarą nuo intensyvios saulės. Orientacinė stoginės kaina, lyginant su garažo kaina, yra gerokai mažesnė – galėtų siekti nuo 100 iki 150 eurų už m2 (skaičiuojant grindų plotą).

3. Namo tipas ir statyboms naudojamos medžiagos

Nors egzistuoja ne vienas, iš medžio pagamintų namų tipas, dažniausiai svarstomi bei lyginami karkasinių ir rastinių namų variantai. Karkasiniai mediniai namai, dar žinomi kaip ypač ekonomiškas būsto variantas, dėl specifinės konstrukcijos užtikrina puikią šilumos izoliaciją, tokiu būdu ypač sumažinant mūriniam namui būdingus šilumos kaštus. Maža to, karkasiniai namai atveria plačias interjero dizaino galimybes – projektuojant tokį namą galima palikti daugiau atvirų erdvių, didelius langus, priimti kitus unikalius interjero sprendimus naudojant įvairesnes apdailos medžiagas.

Medinio namo kaian
Karkasinis namas (šaltinis)

Tiksli tokio tipo medinio namo kaina labiausiai priklauso nuo medienos rūšies, statomo namo dydžio, papildomų, statybose naudojamų medžiagų, tačiau, remiantis šių dienų rinkoje pateikiama informacija, karkasinio namo kaina prasideda nuo 100 eurų už kvadratinį metrą.  Svarbu įvertinti ir tai, kad karkasinio tipo namo dalys yra pagaminamos iš anksto ir montuojamos vos pristačius į numatytą namo vietą, todėl, statant tokio tipo namą, dažniausiai nereikia rūpintis statybų vietos apsauga, nes namas surenkamas per ypač trumpą laiką, o tai taip pat leidžia sutaupyti.

Medinio namo kaina
Karkasinis namas (šaltinis)

Unikalumu pasižymintys rąstiniai namai statomi remiantis tradicinėmis technologijomis, dažniausiai kiekvieno rąsto sujungimą gaminant patyrusio meistro rankomis. Nors projektuojant tokio tipo medinį namą atsiveria gerokai mažesnės interjero dizaino galimybės, rąstinio namo statyboms pasirinkus rankomis apdirbtus rąstus, jūsų namai išsiskirs unikaliu grožiu, išsaugant visa tai, ką kiekvienam medžiui davė pati gamta. Svarstant apie namą, pagamintą iš natūralių rąstų, derėtų nusiteikti didesnėms išlaidoms. Vidutinė rankų darbo rąstų namų kaina svyruoja nuo 250 iki 300 eurų už kvadratinį metrą, tačiau pasirinkus ypač storus ir ilgus rąstus – gali dar labiau išaugti. Remiantis bendra praktika, kokybiškas rąstinis namas gali kainuoti nuo 14 000 eurų iki 500 000 eurų, priklausomai nuo jo dydžio, tipo ir statyboms pasirinktų medžiagų.

Medinio namo kaina
Rąstinis namas (šaltinis)

Viena didesnių problemų gali tapti rąstinio namo pritaikymas A energetinei klasei, kuri mediniams gyvenamiesiems pastatams yra reikalinga jau ne vienerius metus. Skaičiuojama, kad siekiant, jog rąstinis namas atitiktų A energetinio naudingumo klasę, jis turi būti pastatytas iš maždaug 70 centimetrų storio rąstų, kai rinkoje dažniausiai naudojami 24–30 centimetrų rąstai. Tokio storio medžiagų kaina – neadekvačiai didelė, todėl dažnai, užuot renkantis storus rąstus, namas šiltinamas tarp dviejų medinių rastų purškiant ekovatos sluoksnį. 

Medinio namo kaina
Rąstinis namas (šaltinis)

Medinio namo kaina, ne mažiau nei svarbios medinio namo savybės, priklauso nuo statybose naudoti pasirinktos medienos. Apdailai arba paties medinio namo statyboms pasirinkę kokybišką, aukščiausios rūšies medieną, namuose galėsite užtikrinti puikų mikroklimatą – vasarą patalpoje bus komfortiškai vėsu, o žiemą – šilta. Mūsų krašte bene dažniausiai medinių namų statybose naudojama mediena – spygliuočių mediena: pušys, eglės, kedrai ar kedrinės pušys, maumedžiai. 

Svarbu žinoti, jog skirtingų spygliuočių mediena pasižymi skirtingomis savybėmis. Pavyzdžiui, eglės medieną lyginant su pušimi, ši pasižymi gerokai didesniu atsparumu temperatūrų skirtumams, todėl eglė ypač dažnai pasirenkama ne tik namo apdailai, bet ir paties pastato konstrukcijų gamybai. Namo, statomo iš šių spygliuočių medienos, sienų kaina prasideda nuo 100 eurų už m2.

Apžvelgiant esminį aspektą – šilumos izoliaciją, eglės medienos apdaila užtikrins bent 10% geresnę šilumos izoliaciją nei apdaila, pagaminta iš pušies. Medinio namo fasado apdaila, pagaminta iš maumedžio, sulaikys net 25-30% mažiau šilumos. Dėl mažo tankio ir didelio oro kiekio medienos struktūroje, kedras pasižymi pačiais mažiausiais šilumos nuostoliais lyginant su kitomis medienos rūšimis – savo unikalios struktūros dėka, jis ne tik ypač gerai sulaiko šilumą, bet ir praktiškai nepasiduoda išilginiam ir skersiniam sukimuisi ar suaižėjimui (trūkimams). Vis dėlto, kedro kaina vienam m2, priklausomai nuo medienos rūšies, dažniausiai yra bent du ar tris kartus didesnė lyginant su kitais spygliuočiais.

4. Namo statybos ir įrengimas

Paruošus namo projektą, dažniausiai iš karto pradedami sklypo paruošimo ir pamatų įrengimo darbai. Vidutinio dydžio namo pamatų aikštelės paruošimo ir pamatų įrengimo kaina vidutiniškai gali siekti apie 3 000 eurų. Norint apskaičiuoti tikslią šių darbų kainą, reikės įvertinti ne tik statomo namo plotą, bet ir sklypo gruntą bei pasirinktų pamatų tipą.

Medinio namo kaina

Antrasis žingsnis, kurio turėtų būti imamasi po sklypo paruošimo ir pamatų įrengimo – komunalinių paslaugų atvedimas. Įprastai komunalinių paslaugų įrengimas mediniam gyvenamajam namui kainuoja nuo 3000 iki 8000 eurų, o šios kainos didžiausią dalį sudaro santechnika ir elektros energijos įvedimas. Tikslią darbų kainą sužinosite tik specialistams pateikę konkrečius medinio namo statybos ir jo sklypo projektus, kurie padės įvertinti darbų sudėtingumą.

Kalbant apie paties namo surinkimo kainą, specialistus samdant nuo pat statybų proceso pradžios, ji dažniausiai prasideda nuo 1000 eurų. Kainos dydis tiesiogiai priklauso ne tik nuo statybininkų profesionalumo, bet ir nuo darbų, kuriuos jiems reikia atlikti, kiekio bei specifikos. Surinkus namo sienas ir stogą, kurio dengimo kaina, samdant profesionaliai tuo užsiimančią įmonę, prasideda nuo 15 eurų už m2, teks imtis gana ne mažas išlaidas sudarančio sienų izoliavimo bei fasado įrengimo darbų

Medinio namo kaina

Nepaisant to, kad mediena, kaip medžiaga, jau savaime pasižymi puikia šilumos izoliacija, mediniam namui, kuriame gyvensite ištisus metus, būtinas profesionalus apšiltinimas. Bene ekonomiškiausias šiltinimui naudojamos medžiagos variantas – poliesterinis putplastis. Nors tai nėra aukščiausią apšiltinimo kokybę užtikrinsiantis pasirinkimas, jo kaina yra gana prieinama – prasideda nuo 30 eurų už m3. Gana paklausia medžiaga dėl savo išskirtinės kokybės pastaruoju metu namų šiltinime tampa poliuretanas, pasižymintis dideliu elastingumu (vieno m3 atvirų porų poliuretano kaina prasideda nuo 75 eurų). Medinio namo šiltinimas mineraline akmens vata galėtų būti dar vienas, už poliesterinį putplastį kur kas kokybiškesnis pasirinkimas. Mineralinės akmens vatos kai prasideda nuo 29 eurų už m3.

Kalbant apie fasado apdailą, jos kaina itin priklausys nuo individualaus apdailos pasirinkimo. Jei svarstote apie medinio namo apdailą termoizoliacinės apdailos plokštėmis, tokių plokščių m2 jums kainuos maždaug nuo 40 eurų. Nusprendus fasado apdailą atlikti klinkerio plytelėmis, vidutinė kaina už apdailos m2 sieks apie 20 eurų. Rąstiniams namams ne retai nusprendžiama palikti ir medinį fasadą, suteikiantį natūralumo ir unikalumo. Šiuo atveju prie statybų sąmatos reikėtų pridėti fasadui reikalingų impregnantų ir dažų kainą.

Medinio namo kaina

Galiausiai, paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus darbas, prieš galutinai įsikuriant naujuose namuose – tinkama vidaus apdaila. Atsižvelgiant į ypač skirtingus gyventojų poreikius, tikslią namų apdailos kainą nustatyti gana sudėtinga. Jai įtakos turi ne tik pasirinktos medžiagos, namo dydis, bet ir įvairūs architektūriniai sprendimai, kartais galintys gerokai apsunkinti patį apdailos procesą. Vis dėlto, remiantis bendra praktika, namo vidaus apdailai Lietuvoje samdant profesionalų komandą, jos kaina vidutiniškai svyruoja nuo 370 iki 400 eurų už kvadratinį metrą. Jei namo įrengimui esate numatę ribotą biudžetą ir medinio namo kaina jums iš tiesų aktuali, jo vidaus apdailą galite atlikti ir patys. Tokiu būdu vidutinė apdailos kaina gali sumažėti iki maždaug 200 eurų už kvadratinį metrą. 

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika