Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo statybos: rekomendacijos ir pasiūlymai, kaip sutaupyti

Medinis namas gali tapti puikiu pasirinkimu ne tik jūsų sodybai. Nuolat populiarėjantys mediniai namai tampa vis dažnesniu mūsų kraštiečių pasirinkimu. Skoningai suplanuoti ir įrengti jie toli gražu neprimena kaimiško stiliaus, o moderniai priderintos medinės detalės ne tik pagyvina interjerą, bet ir suteikia natūralumo. Ne mažesnis pliusas – medinio gyvenamojo namo kaina, kurią, projektą gerai apsvarsčius nuo pirmųjų jo statybos žingsnių, dažnai galima ženkliai pakoreguoti. Svarbu žinoti, kur iš tiesų galite sutaupyti, o kur, taupydami medinio namo statyboms, vėliau išleisite gerokai daugiau.

Namo projektas

Žinodami, jog namo statyboms turite ribotą biudžetą, dar projektavimo stadijoje siūlome gerai apskaičiuoti visų priimamų sprendimų kaštus. Visų pirma, rekomenduojame rinktis jau paruoštą namo projektą. Nors tokiu atveju planuojant gyvenamąjį namą teks priimti keletą kompromisų, įsigydami jau paruoštą namo projektą galėsite būti tikri dėl jo galutinės kainos. Jei namą vis dėlto nusprendėte projektuoti patys, vertėtų įdėti ne mažai pastangų ieškant patikimo rangovo. Praktikoje dažnai susiduriama su atvejais, kai namo kaina stipriai išauga dėl pasiūlytų rangovo sprendimų, kurie nepasižymi geru kainos ir kokybės santykiu. Papildomų išlaidų namo projektui išvengsite, jei dėl namo statybų kreipsitės į įmonę. Pavyzdžiui, visiems „Meistro namų“ klientams namo projektavimo paslaugą teikiame nemokamai. Daugiau informacijos apie individualių namų projektavimą rasite čia – nameliai pagal užsakymą.

Namo_projektavimas

Namo ploto pasirinkimas

Vienas esminių sprendimų, kuris taip pat gali padėti gerokai sumažinti būsimo medinio namo statybų išlaidas – optimalaus namo ploto pasirinkimas. Nuspręsti, kokio dydžio namas bus optimaliausiais komfortabiliam gyvenimui bei kokių įprastų erdvių atsisakyti, galite geriau įvertinę savo ir artimųjų poreikius. Pavyzdžiui, 80 m2 ploto name gali gana patogiai gyventi nedidelė šeima. Ne gana to, pasirinkdami mažesnio ploto namus, juos įsirengti galėsite pigiau.

Ne mažiau reikšmingas sprendimas ir gyvenamojo namo aukštų skaičius. Nors, žvelgiant iš vienos pusės, vieno aukšto name patogu judėti, lengviau atlikti namo apdailą bei jį įrenginėjant nereikia išlaidauti laiptams, kita vertus, jei sklypas, kuriame planuojate statyti medinį gyvenamąjį namą yra gana mažas, jame, taupant vietą, racionalu įrengti dviejų aukštų namą. Tokiu atveju mažesnis pamatų bei stogo plotas turės įtakos ir galutinei namo kainai. Ypač rekomenduojame pamąstyti, ar jūsų mediniam gyvenamajam namui reikalingos tokios pagalbinės patalpos, kaip balkonas, rūsys ar garažas. Pavyzdžiui, garažo įrengimo kaštai prilygsta gyvenamojo ploto įrengimui. Maža to, bus sunku užtikrinti ir gerą sienos su garažu šilumos izoliaciją, o tai turės tiesioginės įtakos paties namo šildymo kaštams ateityje. Puiki alternatyva šiuo atveju galėtų būti stoginė, kuri ne tik kainuos gerokai mažiau, bet ir puikiai atliks tas pačias funkcijas – šaltuoju sezonu automobilį apsaugos nuo kritulių, o vasarą nuo intensyvios saulės.

medinio namo statybos

Sklypo paruošimas

Norint sutaupyti medinio namo statyboms, visus procesus derėtų gerai apgalvoti dar nuo pačių statybų pradžios. Pavyzdžiui, net planuojant pirkti sklypą, kuriame stovės gyvenamasis medinis namas, rekomenduojame įsitikinti, jog pagrindinės sklypo dirvožemio sudedamosios dalys nėra durpės ar molis. Statant namą ant tokio dirvožemio, pamatai pareikalaus gerokai didesnių išlaidų – polius teks įtvirtinti žemiau drėgnos žemės. Todėl apie pačią žemės struktūrą sužinoti daugiau leidžia prieš statybas privalomas sklypo grunto tyrimas. Problema kyla tuomet, kai sutaupyti norintys sklypo savininkai bando išvengti išlaidų šiam darbui ir remiasi kaimyninių sklypų rezultatais, darydami prielaidą, jog žemės struktūra kaimyniniame sklype atitinka jų sklypo žemės struktūrą. Vis dėlto šioje vietoje taupyti nereikėtų, nes suma namo sąmatoje už šį tyrimą bus minimali, tačiau dėl gerai neįvertinto sklypo grunto atsiradę namo defektai vėliau kainuos labai brangiai.

Vertinant bendrą sklypo paruošimo statyboms darbų kainą, vidutinio dydžio namo pamatų aikštelės paruošimo ir pačių namo pamatų įrengimo kaina vidutiniškai gali siekti apie 4 000 eurų. Norint apskaičiuoti tikslią šių darbų kainą, reikės įvertinti ne tik statomo namo plotą, bet ir sklypo gruntą bei pasirinktų pamatų tipą. Šiame žingsnyje sutaupyti galite pirminius sklypo paruošimo darbus, tokius kaip uolienų ir augalijos išvalymas, viršutinio dirvožemio sluoksnio pašalinimas ir kruopštus sklypo išlyginimas, atlikdami patys.

Komunalinių paslaugų įvedimas

Antrasis žingsnis, kurio turėtų būti imamasi, po sklypo paruošimo ir pamatų įrengimo – komunalinių paslaugų atvedimas. Jei turite galimybę įsigyti sklypą, kuriame jau kažkada stovėjo namas, jums komunalinių paslaugų atvedimo greičiausiai neprireiks, todėl beliks padengti tik jų prijungimo išlaidas. Vis dėlto, jei sklype, kuriame statomas namas, komunalinės paslaugos nėra atvestos, darbų eiliškumas tampa ypač svarbus. Jis reikšmingas todėl, kad atvedant šias paslaugas pirmame namo statybų etape, nereikės perdaryti pamatų ar pažeisti jau suformuoto landšafto, todėl nepatirsite papildomų išlaidų. Komunalinių paslaugų įrengimo tikslią kainą sužinosite tik specialistams pateikę konkrečius medinio namo statybos ir jo sklypo projektus, kurie padės įvertinti darbų sudėtingumą.

medinio namo statybos

Medžiagos medinio namo statyboms

Statybinės medžiagos sudaro ne mažą dalį namo išlaidų, todėl, paprastai tariant, šioje vietoje daugiausiai sutaupyti galėsite, jei rasite būdų jas įsigyti pigiau. Vis dėlto, ieškant iš tiesų ekonomiško būsto varianto, nerekomenduojame rinktis rankomis apdirbtų rąstų namų. Jų statyboje naudojamos medienos apdirbimas stipriai išaugins produkto kainą, ne mažiau kainuos ir medienos, skirtos statyboms, transportavimas, o kiek vėliau, namui „sėdant“, gali tekti koreguoti ir šio proceso padarinius.

Gana protingą kainos ir kokybės santykį gausite pasirinkę klijuoto tašo namą. Bene populiariausias ir ekonomiškiausias medienos variantas tokiems statiniams – Skandinavijos šalių eglės ir pušies mediena. Svarstant, ar rinktis klijuoto tašo medienos namą, svarbu prisiminti ir tai, jog prie jo ekonomiškumo prisidės ne tik galimybė sutaupyti paties statybų proceso metu. Pasirinkus kokybišką medieną, puiki jos izoliacija šilumą tokiame name išlaikys gerokai ilgiau nei ekonominis statybos medžiagų variantas, todėl tokiu būdu sumažinsite ir šilumos kaštus šaltuoju metų laiku.

Namo apšiltinimas

Nepaisant to, kad mediena, kaip medžiaga, jau savaime pasižymi puikia šilumos izoliacija, mediniam namui, kuriame gyvensite ištisus metus, būtinas apšiltinimas. Svarstant apie medžiagas namo šiltinimui, bene ekonomiškiausias variantas – šiltinimas poliesteriniu putplasčiu. Nors tai nėra aukščiausią apšiltinimo kokybę užtikrinsiantis pasirinkimas, jo kaina yra gana prieinama.

Gana paklausia medžiaga dėl savo išskirtinės kokybės pastaruoju metu namų šiltinime tampa poliuretanas, pasižymintis dideliu elastingumu, ypač dėkingu šilumos izoliacijai. Namą šiltinant šia medžiaga, ji yra tiesiogiai purškiama ant sienos paviršiaus.

Medinio namo šiltinimas mineraline akmens vata galėtų būti dar vienas, už poliesterinį putplastį kur kas kokybiškesnis pasirinkimas, tačiau svarbu atsižvelgti į tai, kad
naudojant šį būdą papildomai bus reikalinga ir polietileno plėvelė, padėsianti sugerti sienai žalingus vandens garus.

Tiesa, kad ir kokį šiltinimo būdą nuspręstumėte pasirinkti, svarbu atkreipti dėmesį į pasirinktos medžiagos šilumos perdavimo U ir šiluminės varžos R koeficientus. Šilumos perdavimo kriterijus leis įvertinti šiluminę izoliaciją arba šilumos kiekį, kuris gali persiskverbti per šiltinimo medžiagos pertvarą. Kuo žemesnė U vertė, tuo šilumos persiskverbs mažiau. Vertinant šiluminės varžos koeficientą, kuo didesnė varža, tuo šiltesnė pertvara.

Namo_apšiltinimas

Darbo jėga

Nors dažniausiai medinio gyvenamojo namo statybas yra įprasta patikėti profesionalams, pasitaiko atvejų, kai bandoma sutaupyti daugelį statybos darbų atliekant patiems. Šioje vietoje rekomenduojame nepervertinti savo galimybių. Nors darbus, kuriuose turite patirties, be abejonės galite atlikti patys, procesus, kurie reikalauja ypatingų žinių ir vėliau gali turėti įtakos ne tik namo išvaizdai, bet ir jūsų ar namiškių saugumui bei namo ilgaamžiškumui – rekomenduojame palikti profesionalams.

Specialistus samdant nuo pat statybų proceso pradžios, paties namo surinkimo kaina dažniausiai prasideda nuo 1 000 eurų. Jos dydis tiesiogiai priklauso ne tik nuo statybininkų profesionalumo, bet ir nuo darbų, kuriuos jiems reikia atlikti, kiekio bei specifikos.

Ne mažiau svarbus aspektas – ir laikotarpis, kuriuo planuojama statybų darbus atlikti nuo pradžios iki galo. Remdamiesi savo ilgamete patirtimi, rekomenduojame darbus susidėlioti taip, kad juos galėtumėte atlikti be didelių pertraukų, tokiu būdu nepaliekant galimybės oro sąlygoms pažeisti atvirų, statybų metu naudojamų medžiagų. Tokiu atveju nereiks samdyti ir apsaugos statybų aikštelei. Pagrindiniu medinio namo statybų laiku siūlome rinktis laikotarpį nuo pavasario iki rudes, nes vėliau darbus pradeda riboti ne tik dienos šviesa, bet ir oro sąlygos. Tokiu atveju, nusisamdę statybų įmonę ir jai mokėdami už dienas, galite išleisti gerokai daugiau nei iš tiesų trunka namo statyba.

Pagrindiniai faktoriai norintiems sutaupyti

Taigi, norėdami iš tiesų sumažinti medinio namo statybų kaštus, privalote apgalvoti kiekvieną šio projekto darbų etapą – nuo sklypo įsigijimo iki namo apdailos. Tik gerai apsvarstyti poreikiai ir atidžiai pasirinktos medžiagos leis sumažinti statybų sąmatą, daugiau finansų skiriant namo interjero įrengimui. Apačioje pateikiamas pagrindinių, medinio namo statybai sutaupyti leidžiančių faktorių sąrašas, pagal kurį galėsite dar išsamiau išanalizuoti savo būsimą ar jau vystomą projektą.

  • Tinkamas sklypo gruntas
  • Sklypas, į kurį jau ankščiau atvestos komunalinės paslaugos
  • Optimalus namo plotas
  • Pagalbinių patalpų vengimas
  • Sklypo aukštų skaičiaus pasirinkimas įvertinus realią situaciją
  • Pačių atliekami, paruošiamieji namo pamatų darbai
  • Iš anksto atvedamos komunalinės paslaugos (jei anksčiau tokių nebuvo)
  • Puikiu kainos ir kokybės santykiu pasižyminčių statybos medžiagų pasirinkimas
  • Kokybiška mediena ir kokybiškos apšiltinimo medžiagos, sumažinsiančios namo eksploataciją
  • Savarankiškas, kompetencijos nereikalaujančių statybos darbų atlikimas

Papildomas, faktorius, leisiantis sutaupyti, ne tik pinigų bet asmeninio laiko – tai medinių namų statybos rinkoje dirbančios įmonės paslaugų užsakymas. „Meistro namų“ komandos ekspertai ne tik mielai perims namo projektavimo darbus, pakonsultuos pamatų įrengimo klausimais, pagamins ir pastatys patvirtintą projektą, bet taip pat esant poreikiui apšiltins namą ir paruoš jo apdailą.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika