Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.1
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo statybos, privalumai ir trūkumai

Medinio namo statyba

Jau kurį laiką mediniai namai tampa vis populiaresniu pasirinkimu apie nuosavą būstą svarstančių žmonių tarpe, todėl šio tipo namų rinka sparčiai plečiasi – kasmet pristatomos naujienos dažnai stebina net visko mačiusius klientus. Viena pagrindinių priežasčių, lemiančių tokį susidomėjimą mediniais statiniais – ypač lanksti medinių namų kaina, todėl, prieš nusprendžiant, kokio tipo namą rinktis, derėtų gerai apsvarstyti ne tik finansines galimybes, bet ir poreikius. Žinodami, kam iš tiesų teikiate prioritetus, galite ne tik susikurti svajonių būstą, bet ir gerokai sutaupyti jo įrengimui.

Kokį medinį namą rinktis?

Nors egzistuoja ne vienas medinio namo tipas, dažniausiai svarstomi bei lyginami karkasinių ir rastinių namų variantai. Greita karkasinių namų statyba dažnai tampa svariu argumentu renkantis namą, tačiau rąstinių namų autentika bei kiti jų privalumai sprendimą gerokai apsunkina.

Karkasiniai mediniai namai, dar žinomi kaip ypač ekonomiškas būsto variantas, dėl specifinės konstrukcijos užtikrina puikią šilumos izoliaciją, tokiu būdu ypač sumažinant mūriniam namui būdingus šilumos kaštus. Maža to, karkasiniai namai atveria plačias interjero dizaino galimybes – projektuojant tokį namą galima palikti daugiau atvirų erdvių, didelius langus, priimti kitus unikalius interjero sprendimus naudojant įvairesnes apdailos medžiagas, o, galvojant apie ateitį, karkasinio namo pertvarkymas taip pat gerokai paprastesnis nei kitų tipų namų. Karkasinio tipo namo dalys pagaminamos iš anksto ir montuojamos vos pristačius į numatytą namo vietą, todėl, statant tokio tipo namą, dažniausiai nereikia rūpintis statybų vietos apsauga, nes namas surenkamas per ypač trumpą laiką. Dideliu privalumu laikoma ir tai, jog projektuojant karkasinį namą projektavimo darbai dažniausiai atliekami specialia programa, leidžiančia atlikti ypač tikslius medinio namo statyboms reikalingų medžiagų skaičiavimus, todėl statytojas retai permoka už statybų metu sunaudotas medžiagas.

Unikalumu pasižymintys rąstiniai namai statomi remiantis tradicinėmis technologijomis, dažniausiai kiekvieno rąsto sujungimą gaminant patyrusio meistro rankomis. Nors projektuojant tokio tipo medinį namą atsiveria gerokai mažesnės interjero dizaino galimybės, rąstinio namo statyboms pasirinkus rankomis apdirbtus rąstus, jūsų namai išsiskirs unikaliu grožiu, išsaugant visa tai, ką kiekvienam medžiui davė pati gamta. Tiesa, tokio namo statybai galima rinktis ne tik natūralius, rankiniu būdu apdirbtus rąstus.

Statant medinį namą iš mašininiu būdu apdirbtų rastų, jo kaina tampa gerokai mažesnė, namo statybai naudojami tikslesnių formų rąstai, o automatizuota jų apdirbimo technologija leidžia pagaminti namus gerokai greičiau nei renkantis rankomis apdirbtus rąstus išvengiant rankų darbo metu pasitaikančių klaidų. Priešingai nei daugybė statybinių medžiagų, dažnai naudojamų karkasinių namų statybose, statybose naudojamas rąstas natūraliai „kvėpuoja". Medienos ląstelėse vykstant nuolatinei oro apykaitai, rąstiniuose namuose išlieka pastovus deguonies balansas ir optimali oro drėgmė. Viena didžiausių problemų gali tapti rastinio namo pritaikymas A energetinei klasei, kuri tokio tipo gyvenamiesiems pastatams reikalinga jau ne vienerius metus. Skaičiuojama, kad siekiant, jog rastinis namas atitiktų A energetinio naudingumo klasę, jis turėtų būti pastatytas iš maždaug 70 centimetrų storio rąstų, kai rinkoje dažniausiai naudojami 24–30 centimetrų rąstai. Tokio storio medžiagų kaina – neadekvačiai didelė, todėl dažnai, užuot renkantis storus rąstus, namas šiltinamas tarp dviejų medinių rastų purškiant ekovatos sluoksnį. Ne retai rąstinio gyvenamojo namo reikalavimus bandoma apeiti jį įteisinant kaip sodo namą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad tokiu atveju oficialiai rąstinis namas gali būti naudojamas ne daugiau nei 4 mėnesius per metus.

medinio namo privalumai; medinio namo trukumai; meistro namai

Medinio namo statybos etapai

Nors, remiantis praktika, tiek karkasinis, tiek rąstinis namas dažniausiai pagaminami iš anksto, vėliau juos pristatant ir surenkant užsakovo sklype, jų statybos procesai toli gražu nėra vienodi. Ne mažiau skiriasi ir esminės šių namų statybos detalės, į kurias svarbu atsižvelgti norint, kad investicijos iš tiesų pasiteisintų ir savo statiniu galėtumėte džiaugtis ilgus metus.

Gana paprastomis konstrukcijomis pasižymintis karkasinis namas nėra sukus pastatas, todėl dažniausiai jam užtenka juostinių ar polinių pamatų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pamatų išorinis kraštas sutaptų su karkasinio namo rostverko išoriniu kraštu, o betoną nuo medienos rekomenduojama atskirti hidroizoliaciniu sluoksniu. Statant karkasinį namą, kaip ir bet kurių kitų statybų atveju, darbai pradedami nuo žemės ir pamatų įrengimo, o juos pabaigus pereinama prie sienų, stogo ir laikančiųjų konstrukcijų įrengimo. Tik turint visą pagrindinę namo konstrukciją stogas pradedamas dengti pasirinkta danga, vėliau atliekami apskardinimo ir lietaus sistemos nuvedimo darbai. Toliau, kaip ir daugelio kitų statinių atveju, darbai tęsiami atliekant namo išorės ir vidaus apdailą.

Lyginant su rastinio namo montavimu, karkasinio namo montavimas labiau panašus į vaikišką dėlionę, todėl šios rūšies namui surinkti nėra būtini aukštos kvalifikacijos meistrai, o dėliojant tašus pagal zonas, tinkamas detales surasite paprasčiau ir pats surinkimas taps dar greitesnis.

Lyginant su karkasinių namų statyba, rąstinių namų statyba yra gana sudėtingas procesas. Montuojant rastinį namą ypač svarbūs teisingi pamatai: pamato viršus privalo būti lygus, kad apatinis rąstas visu savo pagrindu priglustų prie pamato. Įsitikinkite, kad paviršiaus nelygumai ir aukščių skirtumas tarp pamatų kampų neviršija 10 mm. Rekomenduojame rinktis pamatą, kurio aukštis nebūtų mažesnis nei 40 cm, nes lyjant apatinis vainikas dažnai apsitaško, o nešvarumus suku pašalinti. Patariama montuojant pamatus išbetonuoti ir pirmo aukšto grindis, šildant jas bent 8-10 cm putų polistirolo sluoksniu. Siekiant pagreitinti darbus ir išsaugoti puikią rastų būklę, jie dažnai montuojami krano pagalba. Montavimo metu tarp rąstų klojamas izoliacinis sluoksnis, dažniausiai pagamintas iš pluošto, vilnos ar akmens vatos. Atsižvelgiant į tai, kad sienoms naudojami rąstai yra linkę slinktis, jie tarpusavyje sutvirtinami. Sumontavus pagrindines namo konstrukcijas pereinama prie stogo darbų, kurie laikomi gana sudėtingais rąstinio namo atveju. Visų pirma, tokiam namui montuojamos slenkančios stogo konstrukcijos, nes statiniui džiūstant, o sienoms sėdant, gali nežymiai keistis stogo kampas. Planuojantiems statyti rąstinį namą rekomenduojama rinktis sunkesnes stogo dangas, nes pastarosios ne tik tarnaus ilgai, bet ir leis stogui greičiau nusėsti.

Medinio namo privalumai ir trūkumai

Klausimą, ar iš principo verta pasikliauti medžiu statant namą, greičiausiai sau užduoda ne vienas galvojantis apie nuosavą būstą. Tiesa, kaip ir bet kokie kiti statiniai, mediniai namai turi savo pliusų ir minusų.

Visų pirma, išskiriant šio tipo pastatų privalumus, galima pabrėžti ne tik didelę naudą gamtai (visi žinome, jog medis – atsinaujinanti žaliava), bet ir puikią medinių namų akustiką arba ypač gerą garso izoliaciją. Vos užėję į medinį namą pastebėsite, kad jame kur kas tyliau negu, pavyzdžiui, betoniniame.

Dar vienas, tačiau taip pat reikšmingas privalumas skaičiuojant statybos kaštus – lengvas medienos, kaip pagrindinės statybų medžiagos, svoris. Akivaizdu, kad dėl šios priežasties iš medžio statomam namui bus reikalingi daug lengvesni pamatai. Dėl lengvo svorio medieną statybų metu taip pat bus lengva transportuoti.

Galiausiai, nors iš pirmo žvilgsnio patikėti gana sunku, medžio masyvo namai pasižymi didžiausiu atsparumu ugniai, o jų patvarumas ir kokybė, lyginant su plieno ir betono pastatais, dažnai gerokai pranoksta kainą.

Nors galima teigti, kad mediniai namai savo privalumais dažniausiai užgožia trūkumus, vienas iš labiausiai neigiamų aspektų galėtų būti medinių namų perdangos, kurios, dėl riboto pločio, gali riboti ir patalpų dydį. Ne retai statytojai medinių namų trūkumams priskiria ir problemas, kilusias dėl netinkamai pasirinktų statybos medžiagų ar netinkamo darbų atlikimo. Pavyzdžiui, tam, kad statybose naudojama mediena būtų ilgaamžė ir apsaugota nuo ją graužiančių kenkėjų, būtina rinktis išdžiovintą, nuo kenkėjų ir kitų veiksnių apsaugotą medienos variantą. Šioje vietoje, ypač mūsų regione, sklandžiai ir kokybiškai medinių namų statybai trukdo specialistų trūkumas, dėl kurio dažnai neišvengiama paprastų, tačiau namo ilgalaikiškumui ir funkcionalumui ypač svarbių klaidų. Gana aktuali informacija mūsų kraštiečiams yra ir tai, kad medinio namo statybų, priešingai nei esame įpratę, negalima ištempti į keletą metų.

medinis namas; medinio namo; meistro namai

Kaip pastatyti medinį namą pigiau

Kaip jau minėjome pradžioje, atsižvelgiant į ypač didelę medinių namų įvairovę, jų statybos ir įsirengimo kaina gali būti ypač lanksti – kokybiški mediniai namai gali kainuoti nuo 14 000 eurų, tačiau kartais gali siekti net iki 500 000 eurų sumą. Bene pagrindiniai, kainą lemiantys faktoriai – namo plotas ir jam pastatyti naudojamos medžiagos. Jei projektuodami namą ketinate ieškoti autentikos ir orginalių sprendimų, o finansai nėra jus ribojantis faktorius, su architektų ar inžinierių pagalba galėsite sukurti itin išskirtinį, jūsų poreikiams visapusiškai pritaikytą namo projektą.

Planuojantiems taupyti renkantis statybų medžiagas ar atliekant būtinus statybų darbus, privalu pasidomėti kur ir kiek tai daryti iš tiesų galite. Ne retai karkasiniais namais klientai nėra patenkinti ne dėl jų surinkimo, bet dėl bandymo visais įmanomais būdais sumažinti statybų kaštus. Visų pirma, statant sudėtingesnių konstrukcijų arba daugiau nei vieno aukšto medinį namą, taupyti konstruktoriui nereikėtų. Ypač dažnos to pasekmės – per silpną, barškanti ir girgždanti perdanga, o kartais net ir gerokai išlinkęs stogas. Jei namas vieno aukšto ir paprastos konstrukcijos, paieškojęs informacijos internete gana nesunkiai namą susirinksite patys.

Antras, ne mažiau populiarus taupymo būdas – namo apdaila „dekoratyviniu tinku“. Nors šis apdailos variantas iš tiesų galimas, renkantis šios rūšies apdailą karkasiniam namui dažniausiai daromas neventiliuojamas fasadas, todėl, siekiant ateityje konstrukcijose išvengti drėgmės ir pelėsio, prieš atlikdami apdailos darbus būtinai pasikonsultuokite su specialistu.

Jei su statybomis esate susidūrę anksčiau, tikriausiai žinote, kad yra sričių, kuriose taupydami ilguoju laikotarpiu galite patirti tik dar daugiau išlaidų. Viena tokių – namo statyboms naudojama medieną, visų pirma, išvengsite vabzdžių ir kitų kenkėjų, ilgainiui galinčių sukelti rimtų nuostolių (pastariesiems tokia mediena nėra maistas). Pasirinkus netinkamai apdirbtą medieną ne mažesne problema gali tapti grybelis ar pelėsis.

Taupyti šioje srityje neverta ir dėl to, nes iš tikrųjų statybos kaštus geriausiu atveju sumažinsite labai neženkliai. Renkantis pigesnę, šlapią ir nekalibruotą medieną, ją privalu išdžiovinti ir impregnuoti įvairiomis cheminėmis medžiagomis, o tai ne tik apsunkina namo statybą, bet ir kainuoja skirtumą, kurį sumokėtumėte tinkamai paruoštą medieną įsigydami iš anksto. Dar viena, susimąstyti priverčianti sritis – medinio namo apšiltinimas. Nors egzistuoja ne vienas šiltinimo būdas, sutaupyti galite rinkdamiesi bene populiariausią ir pigiausią variantą – šiltinimą mineraline vata. Atsižvelgiant į tai, kad mineralinės vatos pagrindą sudaro labai ilgaamžės gamtinės medžiagos – stiklas ir akmuo, jų naudojimas namo šiltinimui taip pat užtikrins ilgaamžiškumą. Be to, tokiu būdu apšiltintas namas džiugins ir savo ekonomiškumu, nes dėl puikios medienos ir mineralinės vatos šilumos izoliacijos, kasmet sutaupysite šildymo kaštų.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika