Namų projektai pagal kliento poreikius!
Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.
Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!
Nors mediniai namai ilgus metus buvo vertinami kaip puikus pasirinkimas sezoniniam poilsiui, technologijoms vis sparčiau žengiant į priekį, jie pradėjo vis rečiau skirtis nuo namų, kuriuose galima gyventi ištisus metus. Dėl unikalios medienos išvaizdos, ilgaamžiškumo bei tokių savybių, kaip puiki šilumos izoliacija ir nuolatinė oro cirkuliacija, šiandien mediniai namai yra vienas rinkoje populiariausių gyvenamųjų namų tipų, o jų išvaizda toli gražu neprimena sodybose stovinčių, kaimiško stiliaus vasarnamių. Įvairių rūšių medinio namo fasado apdaila suteikia galimybę tokiam namui sukurti savitą, modernų stilių, kuriame medis tampa ne paprastumo ir žemos kainos, o prabangos ir natūralumo simboliu.
Kiekvieno namo sienos yra nuolat veikiamos įvairių oro sąlygų, todėl, statant medinį namą, ne mažiau dėmesio nei būsimai namo išvaizdai reikėtų skirti kokybiškai jo sienų apsaugai, kurią dažniausiai lemia pasirinkta fasado rūšis bei tinkamas jo įrengimas.
Dėl nuolat augančios apdailos medžiagų įvairovės ir išskirtinių privalumų, ventiliuojami fasadai tampa vis dažnesniu pasirinkimu namų statybose. Nuo kitų tipų fasadų ventiliuojami fasadai skiriasi tuo, jog šių konstravimo metu, tarp namo šiluminės izoliacijos, priglaustos ant pastato išorinės sienos, ir išorinės apdailos, pakabintos ant specialiai pritaikytų profilių, yra paliekamas ventiliacijai skirtas oro tarpas. Jo dėka, ventiliuojami fasadai, lyginant su kito tipo fasadų konstrukcijomis, pasižymi daugeliu reikšmingų pranašumų: nuo išskirtinės namo sienų apsaugos iki nepralenkiamo ilgaamžiškumo.
Šiuo atveju išorinei namo apdailai dažniausiai naudojamos vandeniui ir ugniai atsparios apdailos plokštės, leidžiančios užtikrinti ne tik aukščiausio lygio namo konstrukcijų apsaugą, bet ir norimą namo išvaizdą.
Vienas didžiausių ventiliuojamo fasado privalumų – apsauga nuo perteklinės drėgmės keliamų problemų. Per išorinę fasado sieną prasiskverbęs ir namo konstrukcijas pasiekęs vanduo gali pridaryti ypač rimtų nuostolių. Šiuo atveju ventiliuojami fasadai užtikrina visapusišką namo sienų apsaugą nuo drėgmės – jai prasiskverbus pro fasado apdailą, vanduo, patekęs į oro tarpą, nuteka žemyn ir tokiu būdu pasišalina iš pastato sienos. Sienoje paliktas oro tarpas tuo pačiu principu padeda pašalinti ir iš pastato išeinančią drėgmę, tokiu būdu nesukuriant terpės veistis įvairiems mikroorganizmams bei pelėsiui, ir užtikrina aukščiausio lygio apsaugą visoms namo konstrukcijoms.
Antrasis, ne mažiau svarbus privalumas – ventiliuojami fasadai oro tarpo dėka nepalieka šalčio tiltų ir leidžia padidinti šiluminę varžą, taip sumažinant bendras pastato šilumos sąnaudas. Ne gana to, oro tarpas tarp fasado plokščių ir izoliacinio namo sluoksnio užtikrina natūralią fasado ventiliaciją, tokiu būdu sureguliuojant optimalų drėgmės kiekį patalpose. Svarbu paminėti ir tai, kad, pasirinkus ventiliuojamą fasadą, jo apdailos plokštės namo sienas visą laiką palieka pavėsyje, tokiu būdu palaikydamos komfortabilią vidaus patalpų temperatūrą karštuoju metų laiku.
Trečia, ventiliuojami fasadai gaminami iš ypač prastai degančių arba išvis nedegių medžiagų, todėl gaisro atveju jie gali gerokai sumažinti ugnies nuostolius, o tai ypač svarbu, kai kalbame apie namą, pagamintą iš medinių konstrukcijų.
Antras, taip pat gana dažnai pasirenkamas medinio namo fasado apdailos būdas – šlapias fasadas, kurį įrengiant būdinga naudoti vieną pagrindinę, šilumos izoliaciją užtikrinančią medžiagą, apsaugančią namą nuo neigiamų aplinkos poveikių. Šiuo atveju medinio namo fasado apdaila atliekama naudojant pasirinktą dekoratyvinį tinką. Nors tokio tipo fasadus turintys namai nepasižymi gera oro ventiliacija, dėl ypač aukšto lygio izoliacinių savybių jie leidžia žymiai sumažinti namo šildymo kaštus, o jų kaina – viena prieinamiausių rinkoje.
Kalbant apie šlapių fasadų privalumus, svarbu paminėti jų išskirtines izoliacines savybes. Visų pirma, šio tipo fasadai tinko dėka nepalieka šalčio tiltų ir leidžia padidinti šiluminę varžą, taip sumažinant bendras pastato šilumos sąnaudas. Ne mažiau svarbu ir tai, kad gera sienų izoliacija leidžia išvengti kondensato susidarymo vidinėse pastato konstrukcijose. Šis procesas turi įtakos ne tik sienų patvarumui bei ilgaamžiškumui, nes sienose besikaupianti drėgmė dažniausiai sukuria puikias sąlygas pelėsio bei kitų mikroorganizmų vystymuisi, kurie gali pridaryti daugiau nuostolių nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Trečias svarbus aspektas – šio tipo fasadas puikiai sugeria garsą, todėl jį pritaikius namui pastarasis pasižymės puikia garso izoliacija.
Atsižvelgiant į tai, kad tinkuoto fasado sistema yra ypač nepralaidi nei šilumai, nei šalčiui, vasarą intensyviai šviečiant saulei, o žiemą pučiant stipriems vėjams, tinkuoto fasado dėka patalpose palaikoma optimali temperatūra. Įrengus šio tipo termoizoliaciją, pastato sienos taip pat nėra linkę įšalti, todėl konstrukcijai nedaro įtakos ir ženklus temperatūrų svyravimas. Vienu svarbių šlapių fasadų privalumų taip pat laikoma ir prieinama jų kaina.
Klinkeris – statybose gerai žinoma medžiaga, kuri dar senovėje buvo vertinama dėl išskirtinio savo tvirtumo, todėl iki šiol dažnai naudojama tiek namo interjerui, tiek eksterjerui. Ant tinkamai įrengto armavimo sluoksnio klijuojamos klinkerio plytelės pasižymi ne viena dėmesio verta savybe, tačiau didžiausiu klinkerio plytelių fasadų privalumu įvardijamas jo ilgaamžiškumas.
Viena pagrindinių priežasčių, kodėl klinkerio plytelių fasadai yra itin populiarūs statybų rinkoje – plytelių atsparumas drėgmei. Dėl šios priežasties renkantis fasado plyteles ypač svarbu atkreipti dėmesį į jų įgeriamumo rodiklį, kuris turėtų būti ne didesnis nei 2 %. Nors rinkoje galima rasti klinkerio plytelių, kurių įgeriamumas siekia net iki 5-6%, jas siūlome rinktis tik tuo atveju, jei plytelės bus klijuojamos ant polistirolo plokščių. Siekiant kokybiškos namo sienų apsaugos, plytelių, kurios bus klijuojamos ant mineralinės vatos, įgeriamumas neturėtų viršyti 3 %.
Antrasis, tačiau ne mažiau svarbus privalumas, yra tai, jog klinkerio plytelių fasadai pasižymi kaip ypač ilgaamžiai. Dėl savo specifinės šios medžiagos sudėties klinkerio fasadai yra ypač atsparūs aplinkos veiksniams: mažas plytelių įgeriamumas neleidžia drėgmei patekti į pagrindines namo konstrukcijas, o atsparumas UV spinduliams lemia tai, kad ši medžiaga ne tik apsaugo namą nuo aukštos temperatūros, bet ir nedaro įtakos jo spalvos pokyčiams.
Trečia, itin mažas klinkerio plytelių įgeriamumas – glaudžiai susijęs ir su šio tipo namų atsparumu šalčiui. Sudrėkusios medžiagos yra nesunkiai suardomos šalčio (įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir tokiu būdu ardo sieną), todėl atsparios drėgmei klinkerio plytelės žemos lauko temperatūros nėra pažeidžiamos net ir šalčiausiu metų laiku.
Galiausiai, ne retai statančiųjų namą dėmesį klinkerio plytelių fasadai patraukia ir dėl savo išvaizdos, kuri asocijuojasi su tradicinio, solidaus ir tvirto mūrinio namo išvaizda. Bene pagrindinis trūkumas, kuriuo pasižymi klinkerio plytelių fasadai – ganėtinai aukšta jų įrengimo kaina, o tai vis dar išlieka vienu pagrindinių kriterijų renkantis namo fasadą.
Nors šiuolaikinių technologijų dėka medinio namo fasado apdaila toli gražu neapsiriboja mediena, ši medžiaga, dėl savo unikalumo ir natūralumo, vis dar išlieka itin populiariu pasirinkimu.
Visų pirma, gyvenamieji namai vis dar dažnai statomi iš natūralių, meistrų rankomis apdirbtų rąstų, išsaugant visa tai, ką kiekvienam medžiui davė pati gamta ir tokiu būdu, paverčiant patį statinį išskirtiniu. Vis dėlto, atsižvelgiant į statybai naudojamus unikalius, ilgus ir plataus skersmens rąstus, nesunku suprasti, kad tokių medžiagų kaina ypač išaugina paties namo kainą.
Medinis, papildomų apdailos medžiagų nereikalaujantis fasadas galimas ir tuo atveju, kai statomas klijuoto tašo medinis namas. Nors klijuoti ir laminuoti rąstai yra labai panašūs į masyvaus medžio namams naudojamus rąstus, iš jų pagaminti namai pasižymi keletu esminių skirtumų – jie nėra jautrūs aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, todėl nėra linkę slinktis, o jų kaina, dėl paprastesnės gamybos, gerokai prieinamesnė.
Namo fasado apdaila iš natūralaus medžio gana dažnai naudojama karkasinių namų statybose, kai daugeliu atvejų yra kombinuojama su kitomis medžiagomis. Žvelgiant iš techninės perspektyvos, pagrindiniai medinių fasadų privalumai – ypač gera savaiminė izoliacija ir oro cirkuliacija bei mažos eksplotacijos išlaidos. Vis dėlto, verta žinoti, kad šioms medienos savybėms įtakos turi ne tik pasirinkta medienos rūšis, bet ir tinkama medinio fasado apsauga.
Visų pirma, medienos rūšies pasirinkimas turi įtakos namo šilumos izoliacijai. Apdailai arba paties medinio namo statyboms pasirinkę kokybišką, aukščiausios rūšies medieną, namuose galėsite užtikrinti puikų mikroklimatą – vasarą patalpoje bus komfortiškai vėsu, o žiemą – šilta. Mūsų krašte bene dažniausiai medinių namų statybose naudojama mediena – spygliuočių mediena: pušys, eglės, kedrai ar kedrinės pušys, maumedžiai.
Skirtingų spygliuočių mediena pasižymi skirtingomis savybėmis. Pavyzdžiui, eglės medieną lyginant su pušimi, ši pasižymi gerokai didesniu atsparumu temperatūrų skirtumams, todėl eglė ypač dažnai pasirenkama ne tik namo apdailai, bet ir paties pastato konstrukcijų gamybai. Tačiau, vertinant pušies medieną, būtina pabrėžti, kad ji gerokai daugiau kvėpuoja, todėl pasižymi geresniu oro ir drėgmės pralaidumu, o specifinis jos tankis užtikrina geresnes mechanines pastato savybes.
Apžvelgiant esminį aspektą – šilumos izoliaciją, eglės medienos apdaila užtikrins bent 10% geresnę šilumos izoliaciją nei apdaila, pagaminta iš pušies. Medinio namo fasado apdaila, pagaminta iš maumedžio, sulaikys net 25-30% mažiau šilumos. Dėl mažo tankio ir didelio oro kiekio medienos struktūroje, kedras pasižymi pačiais mažiausiais šilumos nuostoliais lyginant su kitomis medienos rūšimis – savo unikalios struktūros dėka, jis ne tik ypač gerai sulaiko šilumą, bet ir praktiškai nepasiduoda išilginiam ir skersiniam sukimuisi ar suaižėjimui (trūkimams).
Didelis privalumas, jei rinkdamiesi medieną namo apdailai galite atsižvelgti ne tik į medienos rūšį, bet ir į tai, kur medžiai augo, kokiu metų laiku buvo nukirsti. Pavyzdžiui, nuo to, kokiame miške – mišriame, tankiame, o gal pamiškėje ant kalnelio, pelkyne ar žemumoje – augo spygliuočiai, gali ženkliai skirtis jų tankis bei sakuotumas, o tai yra gana svarbu apdailos ilgaamžiškumui. Vertėtų žinoti, kad žiemos kirtimo medis bus gerokai sausesnis, todėl greičiausiai išvengsite didesnių fasado deformacijų, didelių įtrūkimų, o grybiniai ar medžio graužikų pažeidimai taps mažiau tikėtini.
Kaip ir bet kokios kitos, statyboms naudojamos medžiagos, namo fasado apdailai naudojama mediena yra nuolat veikiama įvairių oro sąlygų bei saulės spindulių, todėl norint, kad medinio namo fasado apdaila išliktų aukštos kokybės ir gerai atrodytų ilgus metus, iškart po jos įrengimo būtina pasirūpinti jai tinkama apsauga – reguliariai šią apdailą impregnuoti. Medinio fasado dažymas, kaip ir impregnavimas – neatsiejama medinio namo fasado įrengimo dalis. Nudažytas medinio namo fasadas ne tik atrodo gražiau, jam taip pat suteikiama apsauga nuo UV spindulių daromos žalos bei neigiamo vandens poveikio, o dar svarbiau – dažymas jį papildomai apsaugo nuo puvimo ir grybelių.
Namų projektai pagal kliento poreikius!
Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.
Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!