Namų projektai pagal kliento poreikius!
Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.
Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!
Ne paslaptis, jog šių laikų interjere ypač vertinamas natūralumas ir gamtos akcentai, todėl medinės sienos – itin dažnai sutinkamas spendimas tiek gyvenamuosiuose, tiek poilsio namuose. Tiesa, ne mažiau svarbu paminėti ir tokių paviršių praktiškumą – mediniai, dažniausiai lakuoti paviršiai yra ypač lengvai valomi. Maža drėgmė tikrai negali pasiekti pačios medienos ir jos pažeisti, nes valydami medines sienas jūs iš tikrųjų valote laką, o ne pačią medieną. Vis dėlto, prieš valant paviršius rekomenduojame įsitikinti, kad ant jų nėra įtrūkimų, iškilimų ar kitų pažeidimų.
Ar žinote, kad nuo to, kaip ir kokiomis priemonėmis padengtas medinis paviršius priklausys ir tai, kokia priežiūra šiam bus reikalinga? Medinė siena – puikus, interjerą praturtinantis pasirinkimas, tačiau natūrali mediena laikui bėgant gali atrodyti vis mažiau patraukli ir neestetiška, todėl būtina pasirūpinti tinkamu jos apsauginiu sluoksniu. Medinių namų statybose ilgus metus besispecializuojančių, Meistro Namai specialistų teigimu, yra net keletas skirtingų būdų, kurių pagalba galima apsaugoti medines sienas.
Medienos apsaugos priemonės, pagamintos aliejaus pagrindu, yra ypač populiarus pasirinkimas siekiant medieną apsaugoti nuo išorės veiksnių. Tokiomis priemonėmis dažniausiai padengiamos medinės grindys, medinės terasos lentos ir sienų paviršiai. Kai kurie žmonės vis dar skeptiškai žiūri į šią priemonių rūšį, tačiau šiuolaikiškų, aliejaus pagrindu pagamintų apsaugos priemonių, padedančių ypač ilgai išlaikyti natūralią medienos išvaizdą, su senuoju priemonių tipu lyginti negalima.
Ne retais atvejais medinės sienos taip pat dengiamos laku, kuris pasižymi itin aukšto lygio atsparumu išoriniams veiksniams bei suteikia papildomą apsaugą nuo įbrėžimų. Vis dėlto, prieš renkantis šį medienos apsaugos būdą, vertėtų įvertinti faktą, jog lakas taip pat šiek tiek pakeičia natūralią medienos išvaizdą. Kokybiški, ekologiški medienos lakai leidžia išlaikyti medinius paviršius kuo natūralesnius ir tuo pačiu suteikia galimybę eksperimentuoti: medienai suteikti daugiau blizgesio, ryškesnių atspalvių, o svarbiausia – puikią apsaugą. Rekomenduojame lakuoti tuos paviršius, kuriems gresia didesnė rizika, pavyzdžiui, vaikų kambario ar koridoriaus medines sienas.
Jei medienos vaškavimas kurį laiką buvo laikomas sudėtingu ir nepatogiu procesu, tačiau situacija šiais laikais – visiškai kitokia. Vaškavimas tapo gana paprastu darbu, dėl pažangių priemonių primenančiu įprastą dažymą – skystas vaškas ant medinio paviršiaus tepamas voleliu, todėl jokia specifinė įranga šiam procesui nėra reikalinga. Norint, kad medinės sienos atrodytų gražiai, o ši išvaizda laikytųsi ilgą laiką, vaškavimo metu bene svarbiausia yra tolygiai paskirstyti vašką. Nors įprasta manyti, kad vaškuoti paviršiai yra būtinai blizgūs, verta paminėti, kad dabar vaško pagalba medines sienas ar grindis jau galite paversti pusiau ar net visiškai matinėmis. Svarbu, kad vaškavimo darbai būtų atliekami tuomet, kai paviršiai yra dar visiškai nauji.
Nors niekuo nepadengti mediniai paviršiai atrodo ypač natūraliai, jiems reikia daug daugiau priežiūros, o gera išvaizda jiems būdinga taip pat gerokai trumpesnį laiką. Niekuo nepadengtas medinis paviršius – nėra geras pasirinkimas medinėms grindims, tačiau tokios gali būti medinės sienos. Verta paminėti, jog natūralaus, nepadengto paviršiaus išvaizdą taip pat suteikia natūralus aliejus, kuris užpildo medienos poras ir padidina jos atsparumą nešvarumams, nekeisdamas jos išvaizdos. Apačioje pateikiame daugiau informacijos apie tai, kaip valyti medines sienas.
Jei ant medinių sienų yra matomų nešvarumų, dulkių ar riebių pirštų atspaudų, jas galite nuvalyti atlikdami 4 paprastus veiksmus:
Norėdami pašalinti dulkes ir nešvarumus, naudokite minkštą šluostę arba dulkių siurblį su šepetėlio antgaliu. Labai tikėtina, kad medinės lentos iš vidaus bus padengtos dulkėmis, jei jos yra tose vietose, kur langai nuolat atviri ir dulkės atkeliauja iš lauko. Reguliarus dulkių valymas gali sumažinti poreikį dažniau plauti lentas.
Jei reikia naudoti valymo priemones, stenkitės vengti tirpiklių ir stiprių bazinių tirpalų. Jei medžio lakas įtrūkęs ar vietomis nusilupęs, kruopščiai jį nuvalykite, nes drėgmė gali prasiskverbti pro paviršių ir palikti dėmių ant medžio. Nerekomenduojame valyti plikos medienos, nes ant jos lieka pirštų atspaudai, riebalai bei drėgmės dėmės, o valymas šiuo atveju tik pablogina situaciją. Galite reguliariai sutepti medienos lentas poliravimo skysčiu arba aliejumi, kad jos neišdžiūtų.
Pirmiausia rekomenduojame išbandyti medinių lentų valymo priemones. Jei atrodo, kad tam tikras produktas veikia, galite jį naudoti visoms sienoms. Tačiau, bet kuriuo atveju naudokite nedidelį jo kiekį ant švaraus audinio ar kempinės, o ne tiesiai ant paviršiaus. Pradėkite valyti nuo apačios, kad nesusidarytų linijos, tada nuplaukite paviršių ir nedelsdami nuvalykite švaria šluoste. Aliejinis muilas taip pat yra gera priemonė norint, kad medinės sienos vėl atrodytų kaip naujos, tačiau jį naudojant sunkiau valomoms dėmėms gali vistik prireikti mineralinio spirito.
Norėdami išvengti tamsumo ar valymo žymių, nedelsdami pašalinkite valymo skystį. Šluostydami ar trindami medieną išdžiovinkite, gerai išvalykite medienos griovelius, kad nesusidarytų linijos. Valant medines sienas namuose ar komercinėse patalpose ne visada reikalingas poliravimo skystis, nes ant jų esantis lakas jau dengia ir apsaugo medieną.
Taip pat galite pasigaminti naminio aliejinio muilo, sumaišę augalinį aliejų su silpnu tirpikliu ir praskiedę jį vandeniu. Šiuo mišiniu įtrindami medines lentas, o vėliau jas išdžiovinę sausu skudurėliu, sukursite švarų ir skaidrų blizgesį. Norėdami padidinti medienos blizgumą, galite naudoti poliravimo skystį, tačiau rezultatas nebus pastebimas, jei jis bus padengtas itin blizgiu ar tankiu lako sluoksniu.
Dažniausiai taikoma taisyklė – valyti medines sienas reikia tuomet, kai šis poreikis akivaizdus. Sienas, kurios linkusios lengvai surinkti nešvarumus, pvz., virtuvės ar vaikų žaidimų kambario sienos, reikėtų valyti dažniau. Remiantis praktika, jos galėtų būti valomos vieną ar du kartus per mėnesį. Reguliarus dulkių pašalinimas nuo sienų – puikus būdas išvengti nešvarumų ir dulkių kaupimosi.
Namų projektai pagal kliento poreikius!
Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.
Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!