Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Atsinaujinantys energijos šaltiniai mediniuose namuose

Negalite savo sklype įsirengti magistralinių dujų ar į jį atsivesti bendro elektros energijos tinklo? O gal tiesiog norite savo medinį namą padaryti draugiškesniu gamtai? Atsinaujinantys energijos šaltiniai gali tapti puikia išeitimi. Galbūt planuojate naudoti tik dujas ir vandenį, o gal – patys gaminti elektrą? Tiesa ta, jog atvestas vanduo ir malkos gali suteikti visus patogumus, įskaitant ne tik medinio namo šildymą, bet ir maisto gamybą.  

Vis dėlto ne mažai žmonių vis dar renkasi galimybę prie bendro paslaugų tinklo prisijungti sudėtingesniais būdais, todėl alternatyvūs energijos šaltiniai nėra tokie populiarūs, kaip norėtųsi. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme aptarti bendro paslaugų tinklo alternatyvas.

1. Saulės energija

Saulės energija yra greičiausiai atsinaujinantis elektros energijos šaltinis ir puiki galimybė gaminti elektrą prie bendro elektros energijos tinkle neprijungtam namui. Saulės energija gali būti kaupiama specialiose baterijose, kurias taip pat galima derinti ir su kitomis, energijos kaupimui skirtomis sistemomis: tokiomis kaip šilumos siurbliai ar vėjo turbinos. Šios technologijos gerai veikia tarpusavyje, nes jos energiją saugyklose gali kaupti visos kartu.

Argumentai UŽ saulės energiją:
• Atsinaujinantis energijos šaltinis
• Mažina sąskaitas
• Mažai priežiūros išlaidų
• Kai kuriais atvejais leidžia uždirbti (parduodant perteklinę sukauptą energiją)

Argumentai prieš saulės energiją:
• Tam, kad elektros energija būtų kaupiama, reikalinga nuolatinė tiesioginė šviesa.

Daugiau apie geriausias saulės baterijas skaitykite čia: https://tinyhousehugeideas.com/solar-panel-kits/

atsinaujinantys energijos saltiniai

2. Asmeninė vėjo turbina

Vėjo jėgainės naudojamos vėjo energijai surinkti ir elektrai gaminti. Dėl tam dėkingo klimato mūsų regione tai galima daryti praktiškai 90% laiko. Todėl nesvarbu, ar gyvenate kaimo vietovėje ir neturite prieigos prie elektros tinklo, ar gyvenate priemiestyje ir tiesiog norite sumažinti sąskaitą už komunalines paslaugas, šios rūšies atsinaujinantys energijos šaltiniai – puikus sprendimas. 

Nors saulės energija paprastai įvardijama pačia ekologiškiausia alternatyva, vėjo energija yra puiki galimybė tiems, kurie gyvena itin vėjuotose vietovėse. Reikia tik šiek tiek žinių, žemės ir baterijų, kuriose būtų galima kaupti vėjo turbinos pagamintą elektros energiją. Tokią asmeninę vėjo jėgainę įsigysite ir įsirengsite maždaug už 700 eurų. Nors už šią sumą įsirengti atsinaujinantys energijos šaltiniai greičiausiai bus vidutinės klasės, jie tikrai patenkins daugumą jūsų poreikių.

Argumentai UŽ vėjo turbinas:
• Švarus atsinaujinantis energijos šaltinis
• Mažos priežiūros ir eksploatavimo išlaidos
• Leidžia kaupti elektros energiją kiekvieną labiau vėjuotą dieną
• Leidžia išnaudoti laisvą žemės plotą

Vėjo turbinų trūkumai:
• Joms būtinas vėjas
• Gali būti triukšmingas ir estetiškai nepatrauklus sprendimas

alternatyvi energija

3. Mikro-hidroelektrinė

Nesvarbu, ar iš mažos srovės, ar iš didesnės upės, mažos hidroelektrinės sistemos gali pagaminti pakankamai elektros energijos visiems elektros prietaisams ir apšvietimui jūsų mediniuose namuose. Todėl galimybe įsirengti šį alternatyvų energijos šaltinį vertėtų pasidomėti jei šalia jūsų namų yra bent koks tekančio vandens šaltinis. Tokie atsinaujinantys energijos šaltiniai reikalauja turbinos, siurblio ar vandens rato, kad tekančio vandens energija būtų paversta sukimosi energija, o paskui – elektra.

Mikro-hidroelektrinės privalumai:
• Ekonomiškai efektyvi hidroelektrinė gali pagaminti daugiau elektros energijos nei jums reikia elektros prietaisams naudoti ir namams apšviesti, todėl perteklių galite panaudoti ir savo namų bei karšto vandens šildymui.
• Efektyvi ir patikima – tokie atsinaujinantys energijos šaltiniai gali elektros energiją gaminti 24 valandas per parą, pagamindami ne tik jums reikalingą energijos kiekį, bet ir dar daugiau.
• Elektrai gaminti reikia tik nedidelio vandens srauto
• Sumažinate anglies naudojimą

Mikro-hidroelektrinės trūkumai:
• Reikia turėti specifines sąlygas tokiam mechanizmui įsirengti
• Gaunamos energijos kiekis svyruos pagal metų laiką

Svarstote apie hidroenergijos projektą? Visos sistemos sąnaudos ir našumas aptariami šiame straipsnyje: https://www.renewablesfirst.co.uk/hydropower/hydropower-learning-centre/how-much-do-hydropower-systems-cost-to-build/

atsinaujinantys energijos šaltiniai

4. Neatsinaujinantys energijos šaltinių sprendimai

Nors atsinaujinantys elektros energijos šaltiniai yra idealus ir ekologiškiausias būdas aprūpinti savo medinį namelį elektros energija, elektros energijai gaminti taip pat ne retai naudojami specialūs generatoriai.  

Nešiojamų generatorių yra įvairių formų ir dydžių, nuo didesnių, dažnai naudojamų komercijai nešiojamųjų generatorių iki mažesnių, lengvų, nešiojamų generatorių. Kadangi daugumai žmonių nereikia didelių generatorių, jie renkasi mažesnius, mažesnio galingumo generatorius.

Dauguma elektros generatorių yra varomi benzinu arba propanu, o tai reiškia, kad elektros energijai gaminti naudojamą generatorių privalėsite nuolat aprūpinti kuru. Labiausiai paplitusi nešiojama elektros gamybos forma yra dyzelinis generatorius. Jis turi keletą trūkumų: tokio generatoriaus garai yra teršalai, šio tipo generatoriai yra triukšmingi, o kuro sandėliavimas gali būti pavojingas. 

Vargu, ar šio tipo elektros gamybos prietaisą norėsite naudoti, kaip vienintelį elektros energiją gaminantį prietaisą, tačiau tam tikromis situacijomis tai gali būti pigiausias būdas išgauti reikiamą elektros energijos likutį (po atsinaujinančių energijos šaltinių). Ypatingai tais atvejais, jei jūsų medinis namelis nėra jūsų pagrindinė gyvenamoji vieta.

Argumentai UŽ neatsinaujinančius elektros energijos sprendimus:
• Generatorius yra pigus, lengvai sukonfigūruojamas bei paleidžiamas
• Sukuria nuoseklų energijos tiekimą

Argumentai PRIEŠ neatsinaujinančius elektros energijos sprendimus:
• Neatsinaujinantis energijos šaltinis
• Neigiamas poveikis aplinkai

Keletą mažiausių nešiojamųjų generatorių galite rasti čia: https://generatorgrid.com/small/

alternatyvi energija

5. Saulės šildymas – pasyvi ir aktyvi energija

Pasyvus saulės šildymas reiškia, jog jūsų medinis namas bus suprojektuotas specialiai saulės šilumai rinkti, tokiu atveju kiti atsinaujinantys energijos šaltiniai bus reikalingi mažiau. Pasyvus vėsinimas reiškia natūralaus šešėlio suteikimą namams vėsinti (pvz., lapuočiams ar tentams sukuriant pavėsį).

alternatyvi energija

Kaip jau savaime leidžia suprasti žodis „pasyvus“, suprojektavus tokio tipo namą praktiškai nieko nereikės prižiūrėti ar daryti. Ne retai medinį namą bandant pasyviai šildyti padaroma klaida – ne pakankamai atsižvelgiama į šešėlį. Jei nebuvo atsižvelgta į natūralų vėsinimą, vasarą namai taip pat gali kiek perkaisti. Tinkamas pasyvaus šildymo suprojektavimas kartu su kokybiška izoliacija gali sutaupyti iki 50% energijos.

6. Biomasė – šildymas kuru

Biomasė yra bet kokia medienos atliekų forma, kuri gali būti deginama šilumai gaminti. Šis terminas apima rąstus, medienos atliekas, medžio drožles ir medžio granules. Nors šiems produktams perdirbti ir transportuoti sunaudojama šiek tiek energijos, taip į atmosferą išmetama gana nedaug anglies, o mediena yra atsodinama. 

Taip – rąstiniame namelyje turėti židinį yra visiškai saugu! Tai ne tik suteikia jaukumo, bet ir leidžia efektyviai šildyti patalpas, todėl alternatyvūs atsinaujinantys energijos šaltiniai šildymui nėra būtini ir gali būti panaudojami kitoms reikmėms.

Labiau buitinėse instaliacijose taip pat gana  populiarios granulių sistemos, nes kuras automatiškai tiekiamas į katilą. Viskas, ką jums reikia padaryti, yra kaskart papildyti kuro atsargas. Šis energijos šaltinis gamina labai mažai pelenų, todėl nereikia jų ištuštinti per dažnai.

atsinaujinantys energijos šaltiniai
Labai kokybiškai izoliuotuose namuose kokybiškai temperatūrai užtikrinti gali pakakti malkinės krosnies

Naudojant katilus paprastai reikalingas ir šilumos kaupiklis (akumuliatorius) – katilas trumpam užsidega ir sušildo didelį izoliuotą vandens rezervuarą, iš kurio prireikus naudojama šiluma. Kai kurie biomasės katilai gali būti naudojami tik nerūkomose zonose, tačiau paprastai medienos granulių katilai kapitalo ir eksploatavimo sąnaudomis bei sąlygomis yra panašūs į oro šilumos siurblius.

atsinaujinantys energijos šaltiniai

Norėdami sutaupyti pinigų ir sumažinti išmetamos anglies kiekį, visų pirma, jei įmanoma, investuokite į geriausios izoliacijos pasirinkimą, pagerinkite savo namų sandarumą ir įrenkite energijos regeneravimo ventiliaciją, o ne mokėkite už savo asmeninę elektros energijos gamybą, taigi taupysite energiją.

Namo neprijungimas prie bendro elektros energijos tinklo gali suteikti daug laisvės tiek finansiškai, tiek padaryti jus nepriklausomais nuo įvairių apribojimų, kurie yra neišvengiami naudojant bendrą elektros energijos tinklą. Pavyzdžiui, audros metu nesutriks elektros tiekimas, nestebins netikėtai pakilę tarifai.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika