Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Kaip tinkamai paruošti sodo namelių aplinką vasarai?

Gražūs ir modernūs sodo nameliai kuria atmosferą, kurioje ilsėtis malonu ir gera, tačiau ne mažesnę įtaką jai turi ir prižiūrėta bei nuolatos puoselėjama jų aplinka. Todėl, atėjus pavasariui, pats metas šiltajam sezonui paruošti ne tik šaltą žiemą sunkiau ar lengviau ištvėrusius augalus, bet ir šiek tiek atsinaujinti, kieme įvedant daugiau tvarkos. O jei dvejojate, nuo kokių darbų reikėtų pradėti, dalinamės 6 būtiniausiais darbais, kuriuos reikėtų atlikti vasarą norint džiaugtis akims malonia aplinka.

1. Atsikratykite nereikalingų daiktų savo kieme

Šaltuoju metų laiku, kai sodo nameliai lankomi gerokai rečiau, o apsilankymas juose apsiriboja laiko leidimu patalpose, sodybos kiemas bei jos pagalbiniai pastatai nejučiomis gali tapti nenaudojamų daiktų sandėliavimo vieta. Todėl, jei nusprendėte atnaujinti sodybos aplinką, visų pirma, rekomenduojame maksimaliai atlaisvinti savo kiemą ir pagalbines patalpas – paprastai tariant, atsikratyti visų nenaudojamų daiktų. Atlikę šį darbą galėsite ne tik geriau įvertinti vejos būklę ar nuspręsti, kiek vietos kieme galite skirti naujiems augalams. Tai padės ir prisiminti, kokių sodo darbus palengvinti galinčių įrankių turite, įvertinti jų būklę bei dar kartą peržiūrėti kiemo augalų priežiūrai skirtų priemonių atsargas.

2. Atnaujinkite pagalbinius pastatus

Ne retai galime matyti atvejų, kai sodybose pastatomi nauji, modernūs mediniai nameliai, tačiau šalia jų paliekami apleisti pagalbiniai pastatai, sandėliukai ar net vargiai atrodantys šiltnamiai. Todėl, norint susikurti iš tiesų akį traukiančią aplinką, vertėtų nepamiršti rūpintis ne tik tuo, kaip jūsų kiemuose atrodo sodo nameliai, bet ir reguliariai atnaujinti pagalbinių pastatų išvaizdą.

Puikus metas šiems darbams – pavasaris, kai lauke būti jau norisi, tačiau temperatūra dar šiek tiek per žema tam, kad būtų galima pradėti sodinimą bei kitus lauko darbus. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog šiems darbams gali prireikti ne mažai papildomų investicijų, nustebsite, kaip prastos išvaizdos pastatą gali pakeisti paprasčiausias jo spalvos atnaujinimas. Atnaujinti rekomenduojame ne tik pagalbinių pastatų išvaizdą, bet ir jų vidų – įsitikinkite, kad šie vis dar pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, nepraleidžia iš lauko galinčios patekti drėgmės. Tai ypač svarbu šiltnamių, kuriuose planuojate sodinti augalus, atveju.

3. Atsikratykite piktžolių ir nugenėkite daugiamečius augalus

Atsižvelgiant į tai, jog šie darbai nereikalauja itin šilto oro, nuo jų be nerimo galite pradėti pavasarinių darbų sezoną savo sodyboje. Išraukite visas ne vietoje išaugusias piktžoles – šį darbą atlikę pavasarį, kol jų piktžolių šaknys dar silpnos, sumažinsite tikimybę jos šios ataugs vėl.

daugiamečių augalų nuskabymas ir genėjimas

Nuotr. freepick.com

Ne mažiau svarbus darbas dar prieš dažniau pasirodant saulei – daugiamečių augalų nuskabymas ir genėjimas. Patartina nevengti daugiamečių augalų apgenėti stipriau – taip atnaujinsite augalo, vaismedžio ar vaiskrūmio vainiką, kuris ypač svarbus norint turėti vešliai ir gausiai žydinčius augalus. Rekomenduojama nupjauti ir senus daugiamečių augalų stiebus, nes tokiu būdu išnaikinsite iš po žiemos juoe apsigyvenusius kenkėjus.

4. Paruoškite dirvožemį augalams

Ar žinojote, jog laiku ir teisingai atlikti dirvožemio paruošiamieji darbai yra ne mažiau svarbūs jūsų derliui nei pačių daigų auginimas? Tik nuo kenkėjų apsaugotas ir visomis būtiniausiomis medžiagomis praturtintas dirvožemis sudaro sąlygas sulaukti gausaus derliaus bei išvengti daugelio augalų susirgimų. Nors sodo nameliai vis dažniau statomi sklypuose, kuriuose sodininkyste užsiimti net neplanuojama, dirvožemį pavasario metu svarbu paruošti net ir tuo atveju, jei jis bus skirtas vos keletui šalia sodo namelio augančių gėlių.

5. Atnaujinkite kiemo veją

Žaliuojanti ir vešli kiemo veja – neatsiejama nuo puikios sodybos išvaizdos, nepaisant to, kokio dydžio sklypą turte, todėl, atėjus pavasariui, veją atnaujinti – ypač svarbu. Visų pirma, po žiemos suspaustoje arba molingoje dirvoje šaknims trūksta būtiniausių medžiagų, todėl pavasarį rekomenduojama atlikti vejos aeravimą, kurio metu padaromos įvairaus gylio durtinės duobutės, pagerinant oro, vandens ir trąšų patekimą į vejos šaknis.

sodo nameliai ir jų aplinka

Nuotr. Pinterest.com

Antras svarbus darbas, kurį būtina atlikti norint džiaugtis žalia ir vešlia kiemo veja – jos nukalkinimas. Ši procedūra ne tik mažina dirvos rūgštingumą (Ph), dėl kurio atsiranda daugiau piktžolių bei samanų, bet ir gerina vejos struktūrą, skatina dekoratyvumą. Trečia, net ir gerai atrodančią veją pavasarį svarbu patręšti, nes tik tokiu būdu užtikrinsite, jog ši bus aprūpinta visomis būtiniausiomis maisto medžiagomis ir greičiau sužels.

6. Paruoškite lysves augalams

Atlikus būtiniausius aplinkos ir dirvos paruošimo darbus, dar prieš pradedant sodinimą, reikėtų imtis lysvių paruošimo darbų. Jų suplanuota tvarka leis ne tik nepasimesti sodininkystės darbuose, jūsų augalų darželį paverčiant itin tvarkingu ir išvaizdžiu, bet ir užkirs kelią sparčiam piktžolių ar augalų ligų plitimui. Itin patogiu sprendimu galėtų tapti ir jose integruota automatinė laistymo sistema.

Kaip pasigaminti lysvę?

Lysvių paruošimas augalams

Sodo nameliai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Jei dar neturite vasarnamio, tačiau svarstote, kokio tipo sodo nameliai galėtų būti tinkamiausiu pasirinkimu jūsų poilsiui, siūlome kreiptis į mūsų įmonę tiesiogiai. Suteiksime nemokamą konsultaciją ir, profesionaliai įvertinę konkretaus sklypo dydį, formą bei jūsų poreikius, rekomenduosime labiausiai Jums tinkantį medinio namelio projektą arba suprojektuosime jį individualiai.

Nors, kalbant apie sodo namelį, dažniausiai įsivaizduojamas paprastas keturkampis medinukas, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Individualiai suprojektuoti surenkami namai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais.

  • Sodo namelis Nykštukas

  • sodo namelio aplinkos paruošimas

  • sodo namelio aplinkos paruošimas

  • Sodo namelis Volungė

Meistro Namų pagaminti sodo nameliai

Mūsų mediniai namai yra pagaminti iš natūralių medžiagų, kurios laikomos ekologiškomis, jų sudėtyje nėra naftos medžiagų. Statinių kokybė ir ilgaamžiškumas yra pagrindiniai mūsų prioritetai. Naudodami geriausias žaliavas, pažangias technologijas ir samdydami tik aukščiausio lygio kvalifikuotus profesionalus, galime įgyvendinti kiekvieno kliento poreikius išpildančius projektus per ypač trumpą laiką.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika