Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Mobilūs nameliai: 5 populiariausi mitai, kuriuos neigia profesionalai

Nors daugeliui klientų, svarstančių apie kuklesnio dydžio būstą, mobilūs nameliai vis dar asocijuojasi su plačiai naudojamais karavanais, vertėtų žinoti, jog tai nėra vienintelis mobilaus namelio pasirinkimas. Ne mažesniu mobilumu nei visiems gerai žinomi karavanai, pasižymi ir ant polių įrengiami mediniai nameliai. Todėl renkantis transportuojamą namelį, vertėtų gerai įvertinti abiejų tipų statinių privalumus ir trūkumus. 

Karavanas ar medinis namelis?

Populiarieji karavanai, kurių pagrindą sudaro metalinės konstrukcijos ir plastmasė, iš tiesų pasižymi tvirtumu ir mobilumu, tačiau, bėgant metams, jų išvaizda keičiasi greičiau nei norėtųsi. Ne gana to, namelį ant ratų primenanančio karavano išplanavimas ne retai mediniam nameliui nusileidžia ir savo teikiamu komfortu. Vis dėlto daugelis žmonių šios karavano alternatyvos vis dar nesiryžta rinktis dėl žinių apie medinio namelio patvarumą trūkumo bei sklandančios nuomonės apie greitą medinių namelių nusidėvėjimą ir didelę kainą. 

Atsižvelgiant į tai, jog mobilūs nameliai mūsų šalyje didesnio populiarumo sulaukė tik prieš keliolika metų, ne nuostabu, jog vis dar egzistuoja daugybė mitų, trukdančių priimti tinkamiausią sprendimą. Todėl nusprendėme pasidalinti profesionalų komentarais, neigiančiais dažniausiai apie transportuojamus namelius sklandančius mitus.

1 MITAS: Mobilūs nameliai yra tinkami tik vasaros poilsiui

Ekspertų teigimu, mobilūs nameliai yra puikiai pritaikomi tiek vasaros, tiek žiemos sezonu, todėl gausu pavyzdžių, kai transportuojami karavanai ar mediniai nameliai paverčiami jaukiais ir komfortiškais gyvenamaisiais namais. Tiesa, svarstantiems įsirengti modernesnį mobilų namelį, kuriame ketinate gyventi visą sezoną, vertėtų žinoti, jog medinis namelis lyginant su karavanais pasižymi keletu pranašumų, iš kurių bene svarbiausias  – galimybė statinį visapusiškai pritaikyti jūsų asmeniniams poreikiams. Dėl šios priežasties, užuot renkantis vieną iš karavano projektų, rekomenduojama apsvarstyti individualų namelio projektavimą

Nors kalbant apie mobilų namelį dažniausiai įsivaizduojama paprasta keturkampė dėžutė, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Individualiai suprojektuoti mobilūs namai ir nameliai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais.

  • mobilūs nameliai

  • mobilūs nameliai

  • mobilūs nameliai

  • mobilūs nameliai

Eksperto patarimas:

Jei mobilus namelis bus skirtas gyventi visus metus, jo sienų storis jokiu būdu neturėtų būti mažesnis nei 10 cm. Visus metus gyventi skirtas namelis taip pat turėtų būti apšiltintas, su plastikiniais langais ir kokybiškomis durimis, jo viduje taip pat rekomenduojame įsirengti šildymą.

Tiesa, jei mobilus namelis jums reikalingas tik vasaros poilsiui, galima ieškoti gerokai pigesnio transportuojamo namelio varianto. Toks namelis gali būti be papildomų stiklo paketų ir plastikinių langų, o jo sienos gali būti ne storesnės nei 5 cm. Vasaros poilsiui skirtam nameliui nėra reikalingas ir šildymo įrengimas. Jei tokiame namelyje vis dėlto nuspręsite retkarčiais apsistoti ir žiemą, šiuo atveju bus galima pasinaudoti ir elektriniu šildytuvu. Dėl šios priežasties rekomenduojame pakankamai dėmesio skirti bet kokio mobilaus namelio izoliacijai.

2 MITAS: Mobilūs nameliai pagal individualų projektą kainuoja brangiau

Ekspertų teigimu, nors iš pažiūros gali pasirodyti, kad individualus mobilaus namelio projektas kainuoja brangiau nei jau parengtas projektas, nederėtų pamiršti ir to, jog projektuodami mobilų namelį individualiai savininkai moka tik už tai, ko jiems reikia. Tai reiškia, kad pasirinkus individualų projektą neteks mokėti už jokius nereikalingus elementus ar architektūrinius sprendimus, kurių dėka, namelių savikaina dažniausiai ženkliai išauga.

Įndividualus mobilaus namelio projektas taip pat kartais tampa būtinu pasirinkimu dėl unikalaus sklypo dydžio ar formos – individualiai projektuojami, transportuojami namai gali būti pritaikomi bet kokiam sklypui, todėl tai dažniausiai tampa pigesniu ir gerokai paprastesniu sprendimu nei kito sklypo paieškos.

Ne mažiau svarbu ir tai, jog individualiai suprojektuoti mobilūs nameliai taip pat garantuoja, kad patalpos bus išplanuotos taip, kad jums būtų išties patogu – kambarius bei erdves galėsite susiplanuoti pagal savo poreikius. Tik tokiu būdu namelio statyboms išleisti pinigai bus iš tiesų gera investicija. Gana populiarus mūsų klientų pasirinkimas – pagal savo poreikius pakoreguoti jau paruoštą namelio projektą, nes tokiu būdu išvengiama daugelio projektavimo darbų, o išsirinkti medinį tampa daug paprasčiau. Savo klientams siūlome daugybę skirtingų medinių namelių projektų, todėl sau priimtiną variantą galės išsirinkti kiekvienas.

3 MITAS: Karavanai medinius namelius lenkia tvirtumu ir ilgaamžiškumu

Profesionalų nuomone, tiek karavanai, tiek mediniai namai gali pasižymėti vienodu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, jei yra pagaminti iš kokybiškų bei patvarių medžiagų ir yra prižiūrimi tinkamai. Nors medinių namelių statybose nėra naudojamos karavanams būdingos, ilgaamžės metalinės konstrukcijos ar plastmasė, teisingai apdirbta, kokybiška ir reguliariai prižiūrima mediena nedideliame mediniame namelyje leis jaustis kaip tvirtuose, gamta dvelkiančiuose namuose.

Atsižvelgiant į tai, kad, kaip ir bet kuri kita natūrali medžiaga, mediena yra gera puvinių grybų, miltligės ir pelėsių augimo terpė, o klimato pokyčiai ir drėgmės padidėjimas suteikia šiems organizmams geresnes augimo sąlygas, tinkamai medienos apsaugai būtina rinktis profesionalias priemones. Pavyzdžiui, aukštos kokybės medienos apsaugos gruntuose yra fungicidų, kurie įsigeria į medieną ir apsaugo ją nuo kenksmingų mikrobų. Vis dėlto šie fungicidai nesukuria apsauginės plėvelės ant medienos paviršiaus, kuri būtina siekiant apsaugoti medį nuo išorinių veiksnių, todėl norint užtikrinti medienos ilgaamžiškumą ir tvarumą, būtina naudoti ir išorinius dažus.

4 MITAS: Karavanai išorės veiksniams yra atsparesni nei mediniai nameliai

Gerai prižiūrimas, aukštos kokybės medžiagomis apsaugotas medis gražiai atrodys ir po 30 metų, kai šiuo atveju net ir ypatingą priežiūrą gaunančio karavano išvaizda keistis pradės jau po kelerių metų.

Keliantiems klausimą, kokias priemones medinio namelio priežiūrai šiuo atveju reikėtų rinktis, rekomenduojame labiausiai atsižvelgti į regionui būdingas oro sąlygas. Taip pat derėtų nuspręsti, kaip norite, kad išorinės sienos atrodytų po penkerių ar 30 metų.

mobilaus namelio dazymas

Senstanti mediena pamažu keičia spalvą ir išvaizdą, kuriai ypač daug įtakos turi naudojamos apsaugos priemonės, todėl, ekspertų teigimu, renkantis medienos apdailos medžiagas, bene dažniausiai susiduriama su klausimu – permatoma ar nepermatoma apdaila namui tiktų labiau.

Kalbant apie permatomą medienos apsaugą, specialistai tokią apdailą rekomenduoja taikyti labiau lygiam, obliuotam paviršiui. Tiesa, permatomos dangos ilgalaikiškumas – ypač priklauso nuo klimato sąlygų. Pavyzdžiui, retai saulės šildomos rąstinio namo pusės apdaila po 15 metų gali visiškai nepasikeisti, o saulėta, pietinė pusė gali reikalauti atnaujinimo po poros metų. Tačiau vienas didesnių permatomų priemonių privalumų yra tai, jog plonu sluoksniu padengta danga yra daug lengviau pakeičiama nei nepermatoma danga, nes nepleiskanoja, o tiesiog nublanksta arba nunyksta nuo saulės. 

Dar vienas, ne mažiau svarbus kriterijus renkantis paviršiaus apdailą galėtų būti ir tai, kaip dažnai ją turėsite kartoti. Pavyzdžiui, skaidrią apdailą reikia pakartoti daug dažniau nei nepermatomą. Vis dėlto labiau nei skaidrias medienos apsaugos priemones specialistai rekomenduoja tamsintus lakus. Taip yra todėl, nes juose esantis pigmentas (t.y. spalvų dalelės) geriau sustabdo UV spinduliavimą, kuris bando suskaidyti medienos paviršiaus ląsteles. Kuo daugiau spalvų dalelių, tuo lėčiau medienos paviršius sensta. Kitaip tariant, kuo stipresnė ir mažiau permatoma medžio dažų spalva, tuo geriau ši mediena yra apsaugoma nuo saulės. Tokiu atveju pats medinis namelis tampa ilgalaikškesnis.

Įtakos namo apsauginių priemonių veiksmingumui bei ilgalaikiškumui turi ir apsaugos priemonėse naudojamo dažų rišiklio kokybė, nes jis sudaro daugiau ar mažiau tankią plėvelę, kuri apsaugo medienos paviršių nuo išorinės drėgmės. Ši apsauga svarbi todėl, kad nuolatiniai drėgmės svyravimai sukelia medienos plėtimąsi ir susitraukimą, o tai veda į jos skilimą.

5 MITAS: Karavanai pasižymi geresniu kainos ir kokybės santykiu

Nesvarbu, kurio tipo mobilų namelį pasirinksite, jo kaina tiesiogiai priklausys nuo jo dydžio, lubų aukščio, pagaminimo metų ir transportuojamo namelio įrengimui naudotų medžiagų – kokybės bei komplektacijos. Dėl šios priežasties kainos ir kokybės santykis visapusiškai priklauso nuo individualiam objektui būdingų savybių, tačiau tikrai ne nuo jo tipo.

Vertinant namelio kainą ir kokybę svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad rinkdamiesi karavaną, kurį ketinate statyti savo sodyboje, perkate jau surinktą prekę, todėl dažnu atveju tenka priimti kompromisus ar susitaikyti ne su visai idealiu mobilaus namelio išplanavimu bei nereikalingomis erdvėmis, už kurias vis tiek turėsite mokėti. Nepaisant to, jau parengtas karavano projektas ne būtinai bus ženkliai pigesnis – geros kokybės apynaujis karavanas gali kainuoti ir 15–20 tūkst. eurų bei kaina pranokti pagal individualų projektą pagamintą medinį namelį.

Renkantis medinį namelį, savo poilsio erdvę ne tik galite susiprojektuoti pagal savo asmeninius poreikius, bet ir nemokėti už tai, kas jums asmeniškai nėra reikalinga.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad dažnai pigesniu pasirinkimu įvardijami karavanai ilgainiui reikalauja ne mažiau priežiūros nei mediniai nameliai, todėl statinio priežiūros klausimu taip pat daugiau sutaupyti nepavyks. Galiausiai, net ir prabangiausias karavano įrengimas neprilygs natūraliai kvėpuojančioms medinėms sienoms ir gamtos natūralumo kupinai, užburiančiai medinio namelio atmosferai, leidžiančiai pajusti tikrų namų efektą.

Kiek kainuoja mobilūs nameliai?

Norintiems lengviau susiorientuoti mobilių namelių kainose, vertėtų žinoti, jog rinkoje gausu praktiškai kiekvienam biudžetui prieinamų pasiūlymų. Dažniausiai mobilūs nameliai, nepaisant savo tipo, skirstomi į 5 kainų kategorijas:

Pirma kategorija – nameliai iki 5000 eurų. Jai priskiriami kuklūs, apie 30 m2 nameliai, kurie dažniausiai gaminami dviejų arba trijų kambarių . 

Antra kategorija – nameliai, kurių kaina svyruoja nuo 5000 iki 7000 eurų. Šio tipo nameliai dažniausiai yra šiek tiek didesni nei mobilūs nameliai, priskiriami pirmai kategorijai. Papildomai tokie nameliai dažniausiai turi šildymo galimybę, aukštesnės kokybės langus ir duris. 

Trečia kategorija – nameliai, pasižymintys didesniu plotu – bent keletu miegamųjų bei aukštesnėmis lubomis. Tokio tipo namelių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 7000–9000 eurų. Papildomai tokie nameliai dažniausiai turi elektrinio šildymo galimybę, aukštesnės kokybės langus ir duris. 

Ketvirta kategorija – nuo 9000 iki 11000 tūkstančių eurų kainuojantys nameliai, pasižymintys aukštomis lubomis (iki 2,5 m), prabangesniais baldais ir modernesniu interjeru. Šios kategorijos namelis taip pat gali būti apšiltintas.

Penkta kategorija – nameliai, kurių kaina prasideda nuo 11000 eurų. Šiai kategorijai priklausantys mobilūs nameliai dažniausiai yra pagaminti ne vėliau nei 2002 m. ir turi visus pagrindinius, žemesnėms kategorijoms būdingus privalumus: pasižyi didesniu plotu, aukštomis lubomis, šildymo galimybe, prabangiais baldais, vonios kambariu ir kitais patogumais bei dažniausiai ir šlaitiniu stogu.

Vis dėlto, jei neribojate mobiliam nameliui skirto biudžeto ir ketinate netaupyti patogumams bei unikaliems architektūriniams sprendimams, tokio namelio kaina gali siekti ir daugiau nei 20 000 eurų. 

Medinius namus gaminame dar nuo 2008 metų, todėl mūsų pasiūlą šiuo metu jau sudaro įvairaus dydžio, klientų poreikiams pritaikyti namai – nuo kelių iki kelių šimtų kvadratinių metrų ploto. Galime pasiūlyti tiek iš anksto suprojektuotus, tiek individualius namų projektus, kuriuos konkrečiam sklypui pritaikysime atsižvelgdami į jums svarbias detales. 

Susisiekite su mumis dar šiandien!

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika