Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Mitai apie medinius namus – pagrįsti ar laužti iš piršto?

Nors medinių namų gamybos technologijos nuolat tobulėja ir atitinka aukščiausius standartus, mitai apie medinius namus tebeatkeliauja iš senų laikų. Klaidinga informacija apie namo gyvavimo trukmę ar praktiškumą gali sulaikyti nuo noro pasistatyti medinį būstą. Vis dėlto profesionalios medienos apsaugos priemonės ir modernūs specialistų sprendimai šiuos mitus griauna.

mitai apie medinius namus

1 mitas: mediniame name žiemą šalta

Neretai manoma, kad mediniuose namuose gyventi galima tik šiltuoju metų laiku. Mediena yra natūralus izoliatorius, daug geriau išsaugantis šilumą nei plytos, akmuo ar betonas. Savo klientams siūlome 90 mm, 120 mm arba 160 mm storio klijuotos arba neklijuotos medienos gyvenamųjų namų sienas (klijuotos medienos šilumos varža yra didesnė nei medžio masyvo). Vis dėlto, norint mediniame name gyventi žiemą ir šildymui išleisti racionalią sumą, vien natūraliomis medienos savybėmis nereiktų aklai pasikliauti. Namo statybos metu rekomenduojama akmens vata apšiltinti grindis, stogą, o namui susistovėjus – sienas. Medinių namų sienoms šiltinti itin tinka medžio vata, kuri pasižymi natūralumu, ilgaamžiškumu, geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis, yra nedegi ir sukuria gerą mikroklimatą. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad šiluma gali išeiti per prastus langus, todėl „Meistro namai“ siūlo aukštos kokybės klijuotos medienos dvigubo arba, papildomai renkantis, netgi trigubo stiklo langus.

2 mitas: medinio namo statyba trunka labai ilgai

Kiekvienos statybos gali užsitęsti dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Vis dėlto, pasirinkus mūsų siūlomus namus, juos pristatysime per 6–10 savaičių nuo užsakymo pateikimo. Žinoma, reiktų neatmesti kitų laiko reikalaujančių procesų: sklypo parengimo, pamatų išliejimo ar polių pastatymo, taip pat elektros, vandens, šildymo ir kitų sistemų įrengimo. Mažiausiai kelių dienų prireiks ir namui sumontuoti. Tačiau medinis namas susistovi greičiau nei mūrinis, tad, jei nuspręsite šiltinti namo išorę, medinio namo išorės apdailą pabaigsite daug greičiau nei kito.

3 mitas: mediniai namai – trumpalaikiai

Nors mediniai namai draugiškesni gamtai nei namai, pastatyti iš kitų medžiagų, tačiau tai nereiškia, kad jie neatsparūs gamtos poveikiui. Jei mediena yra tinkamai apdirbta ir prižiūrima, medinis namas yra toks pat ilgaamžiškas kaip ir kiti. Kokybiški šiuolaikiniai mediniai namai yra statomi iš tinkamai apdirbtos medienos. Kaip ir kitos natūralios medžiagos, mediena gali tapti puikia terpe pelėsiui, miltligei ar puvinių grybams atsirasti. Šie organizmai ypač mėgsta drėgmę. Siekiant išvengti jų atsiradimo ir įsiveisimo, būtina medieną apsaugoti profesionaliomis priemonėmis. Aukštos kokybės priemonės turi fungicidinių savybių, įsigeria į medieną ir saugo ją nuo nereikalingų organizmų atsiradimo. Siekiant užtikrinti apsaugą nuo žalingų išorės veiksnių, privalu medį padengti permatoma ar nepermatoma apdaila. Skaidrią dangą geriau rinktis lygiam paviršiui. Medinių namų apsaugai taip pat galima naudoti impregnantą, apsaugantį nuo puvimo, mėlynavimo, grybų įsiveisimo. Vertėtų nepamiršti, kad, atsižvelgiant į būdingas oro sąlygas, apdailą reikia kartas nuo karto atnaujinti. Šiaurinė namo pusė gali išlikti nepakitusi daugiau nei dešimtmetį, o nuolat saulės kaitinamos pusės apdailą gali tekti atnaujinti ir po kelerių metų. Tamsinti lakai ar neskaidrūs dažai išsilaiko ilgiau nei permatoma danga. Tinkamai ir laiku naudojamos apsauginės priemonės padeda medžiui išlikti ilgaamžiškam ir ilgai tarnauti jūsų poreikiams.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika