Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo statybos: kaip apskaičiuoti jų kainą?

medinio namo statybos

Vis sparčiau miestuose ir priemiesčiuose kylantys mediniai namai, jau kurį laiką yra ne menki konkurentai įprastų tipų namams. Akį traukia ne tik išskirtinė jų išvaizda, pagaminti iš tvirtų, unikalių rąstų, jie pasižymi ir puikia izoliacija bei nuolatine oro cirkuliacija – „kvėpuojančiomis“ sienomis. Nepaisant to, kad yra pagaminti iš medžio, šie, prabangiu natūralumu pasižymintys statiniai, nėra pigiausias namo variantas, tačiau geriau įvertinus kainos ir kokybės santykį, nesunku nuspręsti, ar iš tiesų į šio tipo namą verta investuoti.

Medinių namų tipai ir privalumai

Egzistuoja net keleto tipų rąstiniai namai, pasižymintys savybėmis, kurios ne tik išskiria juos iš kitų, bet ir turi įtakos pačiai statybos kainai. Bene brangiausias rąstinių namų variantas – visus metus tinkami naudoti, iš natūralių, didelio skersmens, rankomis apdirbtų rąstų pagaminti mediniai namai, statomi remiantis tradicinėmis technologijomis, dažniausiai kiekvieno rąsto sujungimą gaminant patyrusio meistro rankomis. Nors projektuojant tokio tipo medinį namą atsiveria gerokai mažesnės interjero dizaino galimybės, rąstinio namo statyboms pasirinkus rankomis apdirbtus rąstus bei išsaugant visa tai, ką kiekvienam medžiui davė pati gamta, statinys taps itin išskirtinis. Žvelgiant iš techninės perspektyvos, pagrindiniai tokių namų privalumai – ypač gera savaiminė izoliacija ir oro cirkuliacija, todėl, tokį namą apšiltinus papildomai, jį ne tik galėsite naudoti visus metus, bet ir džiaugsitės ypač mažomis eksploatavimo išlaidomis. Tokie rąstiniai namai dažniausiai būna aukštaūgiai, o jų konstrukcijos sukurtos remiantis persidengiančiomis sijomis. Vis dėlto, atsižvelgiant į statybai naudojamus unikalius, ilgus ir plataus skersmens rąstus, nesunku suprasti, kad tokių medžiagų kaina ypač išaugina paties namo kainą.

Medinio namo statyba

Dar vienas, ypač plačiai naudojamas rąstinių namų variantas – klijuoto tašo mediniai namai, kurių gamybos procesas mažai kuo skiriasi nuo masyvių rąstinių namų gamybos. Neapdoroti rąstai specialiomis mašinomis išpjaustomi į pailgas lentas ir labai gerai išdžiovinami džiovykloje, o vėliau, juos nuobliavus, yra sujungiami hidrauliniu presu, naudojant specialius, vandeniui atsparius klijus. Nors klijuoti ir laminuoti rąstai yra labai panašūs į masyvaus medžio namams naudojamus rąstus, iš jų pagaminti namai pasižymi keletu esminių skirtumų – jie nėra jautrūs aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, todėl nėra linkę slinktis. Svarbu ir tai, kad tokio tipo namai, dėl gamybos proceso, mažiau riboja namo erdves ir architektūrinius sprendimus, kadangi mediena yra klijuojama ir taip nesunkiai išgaunama norima rąsto forma bei ilgis. Galiausiai, tokio tipo namai, dėl naudojamos klijuoto tašo medienos, yra pigesni nei namai, pastatyti iš rankomis apdirbtų rąstų.

Atsižvelgiant į tai, kad rąstiniai namai savaime siejami su kaimiška atmosfera, dar viena, gana moderni medinių namų rūšis – karkasiniai namai. Statant tokį namą mediena kombinuojama su kitomis medžiagomis, todėl namas nėra panašus į kaimo vietovėse statomus namus ar vasarnamį. Svarbu ne tik tai, kad šio tipo namai laikomi pačiu ekonomiškiausiu medinių namų variantu – kainuoja mažiausiai. Greita karkasinių namų statyba, lengvesnis namo pertvarkymas bei plačiausios unikalių architektūrinių ir dizaino sprendimų galimybės dažnai tampa ypač svariais argumentais renkantis tokio tipo namą.

Rąstinių namų kainos

Svarstant, kokio tipo rąstinį namą statyti savo sklype, sprendimą gali palengvinti gerai įvertinta statybų kaina – remiantis bendra praktika, kokybiškas medinis namas gali kainuoti nuo 14 000 eurų iki 500 000 eurų. Bene pagrindiniai, tokio namo kainą lemiantys faktoriai – namo plotas ir jam pastatyti naudojamos medžiagos, tačiau ne mažai įtakos kainai turi ir pats statybos procesas.

Jei namo statyboms turite ribotą biudžetą, geriau apsvarstyti rekomenduojame klijuoto tašo namo variantą. Tiksli tokio namo kaina priklausys nuo medienos rūšies ir statomo namo dydžio, tačiau dažniausiai tokio, jau pagaminto namo projekto kaina prasideda nuo 100 eurų už kvadratinį metrą. Tikslią klijuoto tašo namo kainą ne sunkiai apsiskaičiuosite įvertindami namo ilgį, plotį bei aukštį, laukinių bei vidinių sienų, durų ir langų kiekį. Svarbu nepamiršti įvertinti ir stogo, kuris dažnai sudaro ne mažą dalį statybos išlaidų bei kitų individualių namo sprendimų kainą. Taip pat įvertinkite ir tai, jog prie klijuoto tašo namo ekonomiškumo prisideda ne tik paties statybų proceso metu leidžiančios sutaupyti medžiagos. Pasirinkus kokybišką medieną, puiki jos izoliacija šilumą išlaikys gerokai ilgiau nei ekonominis medžiagų variantas, tokiu būdu sumažinant šilumos kaštus šaltuoju metų laiku. Kokybiškos medienos pasirinkimas lems ir tai, jog klijuoto tašo namui nebus privalomas papildomas vidaus ar išorės apšiltinimas, taip sutaupant ne mažai lėšų būtiniausiems darbams. Bene populiariausias ir ekonomiškiausias medienos variantas tokiems statiniams – lietuviškos ar Sibiro eglės, pušies ir maumedžio mediena.

Svarstant apie namą, pagamintą iš natūralių rąstų, derėtų nusiteikti didesnėms išlaidoms. Vidutinė rankų darbo rąstų namų kaina svyruoja nuo 250 iki 300 eurų už kvadratinį metrą, tačiau pasirinkus ypač storus ir ilgus rąstus – gali dar labiau išaugti. Taip yra todėl, kad minėtų namų statybose naudojami dideli, masyvios medienos rąstai, reikalauja profesionalaus paruošimo, kuris užima ne mažai laiko. Vis dėlto,
nors dažniausiai rąstiniai namai statomi remiantis tradicinėmis technologijomis, kiekvieno rąsto sujungimą gaminant patyrusio meistro rankomis, yra galimybė rinktis ne tik natūralius, rankiniu būdu apdirbtus rąstus. Statant medinį namą iš mašininiu būdu apdirbtų rastų, jo kaina tampa gerokai mažesnė, namo statybai naudojami tikslesnių formų rąstai, o automatizuota jų apdirbimo technologija leidžia pagaminti namus gerokai greičiau nei renkantis rankomis apdirbtus rąstus, kartu išvengiant ir rankų darbo metu pasitaikančių klaidų.

Kad ir kurį namo tipą pasirinktumėte, vertėtų nepamiršti, kad jo statybų kaina gerokai išaugs ir tuomet, jei norėsite pastarąjį pritaikyti gyvenimui visus metus. Skaičiuojama, kad siekiant, jog rastinis namas atitiktų visus metus naudojamiems namams privalomą A energetinio naudingumo klasę, jis turėtų būti pastatytas iš maždaug 70 centimetrų storio rąstų, kai rinkoje dažniausiai naudojami 24–30 centimetrų rąstai. Tokio storio medžiagų kaina – neadekvačiai didelė, todėl dažnai, užuot renkantis storus rąstus, namas šiltinamas tarp dviejų medinių rastų purškiant ekovatos sluoksnį. Be ekovatos namo šiltinimui dar įprasta naudoti poliesterinį putplastį ar mineralinę akmens vatą. Nusprendę, kokią medžiagą rinktis savo rąstinio namo šiltinimui, nesunkiai apsiskaičiuosite bendrus šiltinimo kaštus. Tai galite padaryti atlikdami šiuos žingsnius:

 1. Apskaičiuokite bendrą namo sienų plotą (įskaitant langų ir durų plotą).
 2. Apskaičiuokite šiltinamą plotą (iš bendro ploto atimamas langų ir durų plotas).
 3. Apskaičiuokite apytikslį, šiltinimui reikalingų medžiagų kiekį m³.
 4. Apskaičiuokite apytikslę namo šiltinimo kainą.

Svarbu žinoti, jog paskaičiuota kubatūra teoriškai gali skirtis iki 20%, priklausomai nuo pastato konstrukcijos. Kainą skaičiuojant tokiu būtų, į ją įeina ir išlaidos, susijusios su termoputų įpurškimu, skylučių išgręžimu ir užtaisymu, bei aplinkos sutvarkymu.

Rąstinio namo statybos procesas – praktinis pavyzdys

Tam, kad rąstinio namo statybų metu išvengtumėte grubių klaidų, o įsivaizduoti patį statybų procesą bei įvertinti jo kainą būtų gerokai paprasčiau, apačioje pateikiame išsamų praktinį rąstinio namo statybos pavyzdį.

1. Sklypo paruošimas ir pamatai

Visų pirma, prieš pradedant bet kokius statybos darbus, būsimo namo sklypą reikia tinkamai paruošti. Toks sklypo paruošimas vyksta trimis pagrindiniais etapais:

 • išvalomos uolienos ir augalija
 • pašalinamas viršutinis dirvožemis
 • sklypas kruopščiai išlyginamas

Paprastai vidutinė tokių paslaugų kaina siekia apie 3 – 5 eurus už kvadratinį metrą. Tik atidžiai atlikus visus šiuos darbus, ant sklypo galima pradėti montuoti pamatus.

Nors statant rąstinius namus galimi įvairaus tipo pamatai, pavyzdžiui, betoninės trinkelės, poliai ir cokoliai, šio namo atveju, remiantis inžinierių rekomendacijomis, buvo pasirinktos betoninės trinkelės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jei jūsų sklypo dirvožemį sudaro daug durpių ar molio, pamatai gali reikalauti didelių polių, kad juos būtų galima įtvirtinti žemiau drėgnos žemės, o tai pareikalaus ne mažai finansinių išlaidų. Šiuo atveju, kai dirvožemis įprastas, bendra aikštelės paruošimo ir pamatų kaina buvo 3 200 eurų.

2. Komunalinių paslaugų įvedimas

Komunalinių paslaugų įvedimas yra gana svarbus žingsnis bet kokio namo statyboje, nes, priklausomai nuo to, kokią energiją naudosite, gali radikaliai skirtis bendros namo eksplotacijos išlaidos. Jei norite atsijungti nuo tinklo ir naudoti patvarų energijos tiekimą, tai puikus būdas sutaupyti komunalinėms paslaugoms, tačiau derėtų nepamiršti apskaičiuoti, pavyzdžiui, vėjo turbinų ir (arba) saulės baterijų bei akumuliatorių bankų įrengimo išlaidų. Įprastas komunalinių paslaugų įrengimas mediniam namui gali siekti nuo 3000 iki 8000 eurų, tačiau perkant sklypą, kuriame jau kažkada stovėjo namas, galima sutaupyti, nes komunalinės paslaugos jau greičiausiai bus atvestos.

Preliminarios išlaidos mūsų nagrinėjamo pavyzdžio atveju:

 • Santechnika – 1200 eurų
 • Elektros energijos tiekimo įrengimas –1000 eurų
 • Vandens atvedimas – 800 eurų
 • Vienkartinis paslaugų prijungimo mokestis – apie 500 eurų

Svarbu pabrėžti, kad komunalines paslaugas įdiegiant pirmame statybų etape, nereikės perdaryti pamatų ar pažeisti jau suformuoto landšafto, todėl tokiu būdu nepatirsite papildomų išlaidų.

3. Namo rėmai ir stogas

Mūsų aptariamo rąstinio namo atveju buvo pasirinkti 10 metrų ilgio, minkštos medienos rąstai, kurių kaina siekė 70 eurų už toną. Daugelis rąstų buvo 35 centimetrų skersmens ar didesnės apimties. Šiuos įsigytus rąstus vietinė lentpjūvė supjaustė pagal reikiamus išmatavimus. Už tokį medienos paruošimą buvo sumokėta 300 eurų.

Pastačius pačia namo struktūrą, laikas nuspręsti, kokia bus namo stogo danga. Medinio namo stogui dažniausiai rekomenduojama rinktis drebulę ar kedrą, o vėliau jį uždengti galima čerpėmis ar skarda. Pavyzdinio namo stogui pasirinktas skardinis stogas, nes jį uždėti gana greita ir patogu, spalva puikiai dera prie namo eksterjero ir išsilaiko ilgus metus. Šiuo atveju naudoti 2 mm x 950 mm lakštai, kurių kaina siekė 30 eurų už vienetą. Bendros namo stogo išlaidos buvo – 6000 eurų. Ši suma apėmė rąstų pirkimą, paruošimą, pjaustymą ir konstravimą.

4. Rąstinio namo izoliacija

Jei svarstote apie namo šiltinimą, pirmiausiai rekomenduojame pradėti nuo stogo ir grindų šiltinimo. Remiantis bendra statistika, net 65–70% visos šilumos rąstinis namas praranda per stogą ir grindis. Tiesą, jei nuspręsite naudoti mažesnės apimties nei 30 cm rąstus, vertėtų apsvarstyti geresnę sienų izoliaciją. Ji sulaiko šilumą žiemą ir neleidžia jai prasiskverbti į namo vidų vasarą, todėl, jei planuojate medinį namą naudoti visus metus, jį būtina izoliuoti.

Šiame projekte atliekant grindų izoliaciją buvo naudota drėgmei nepralaidi membrana ir 50 mm izoliacinė plokštė, o stogas 100 mm plokšte apšiltintas iš vidaus. Bendra atliktos izoliacijos kaina siekė 1800 eurų.

5. Statybos darbų kaina

Nors profesionalų samdymas statybos darbams gerokai padidins pačias statybų sąnaudas, tik tokiu būdu užsitikrinsite aukščiausią darbų kokybę ir greitą jų atlikimo laiką. Bendra visų darbų kaina aukščiau aprašytame namo statybos procese siekė 1 200 eurų, todėl susumavus visas išlaidas, bendra namo statybos kaina siekė 19 000 eurų. Į ją neįskaičiuoti tik žemės sklypo ir interjero kaštai.

Svarbu prisiminti, kad rąstinio namo dydis ir sudėtingumas – pagrindiniai išlaidų faktoriai. Todėl, norintiems sutaupyti, rekomenduojame rinktis kuo paprastesnius, jau paruoštų rąstinių namų projektus.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika