Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

5 patarimai, kaip padidinti mažą namų erdvę

Sunku paneigti, jog didelė erdvė suteikia prabangos ir komforto pojūtį bet kokio stiliaus namuose. Tačiau, remiantis praktika, tam, kad ja galėtumėte mėgautis ir savo būste, investuoti į didelio ploto gyvenamąjį namą nėra būtina. Gerai apsvarstę daiktų ir baldų išdėstymą, daugiau dėmesio skyrę interjero detalėms bei apšvietimo sprendimams, net ir nedidelėms patalpoms suteiksite erdvės pojūtį. Apačioje pateikiame 5 svarbius patarimus, padėsiančius vizualiai padidinti mažą namų erdvę.

kaip padidinti mažą namų erdvę

1. Rinkitės mažai vietos užimančius baldus

Nesunku nuspėti, jog bene didžiausią įtaką kambarių erdvei turi ją įprastai užpildantys baldai, kuriuos dažniausiai esame įpratę rinktis ne tik pagal atliekamą funkciją, bet ir pagal jų išvaizdą ar stilių. Todėl, norintiems patalpose išsaugoti kuo daugiau erdvės arba net vizualiai padidinti mažą namų erdvę, renkantis baldus savo interjerui ne mažiau svarbiais kriterijais turėtų tapti baldų masyvumas ir užimama vieta.

Daug vietos namuose sutaupyti padės šiais laikas ypač populiarūs, prie sienų montuojami baldai, kurie, esant reikalui, gali būti suskleidžiami, kambariams suteikiant gerokai daugiau erdvės. Tokių baldų pavyzdžiais galėtų būti rašomieji stalai, valgomojo stalai ar net lovos. Tiesa, jei prioritetą vis dėlto teikiate įprastiems baldams, didesnį erdvės pojūtį išgausite rinkdamiesi lengvomis konstrukcijomis pasižyminčius baldus.

mažai vietos užimantys baldai

Tokiais pavyzdžiais galėtų būti iš lengvos medienos pagaminti baldai, plonų metalinių konstrukcijų baldai arba baldai su daliniais medžio akcentais. Jokiu būdu nedidelių gyvenamųjų patalpų nerekomenduojame apstatyti baldais su apkraunančiais akmens ar sunkių metalinių konstrukcijų akcentais.

Namuose norint išlaikyti erdvės pojūtį, taip pat ypač rekomenduojame atkreipti dėmesį į būsimų baldų spalvą. Šviesios spalvos puikiai reflektuoja su gausiu apšvietimu ir jau savaime patalpai suteikia didesnės erdvės pojūtį.

2. Gerai suplanuokite apšvietimą

Vienas pagrindinių dalykų, kuris vizualiai didina mažą namų erdvę – tai gerai suplanuotas jos apšvietimas, todėl projektuojant savo būsimą gyvenamąją erdvę šiam darbui rekomenduojame jokiu būdu netaupyti. Patalpose teisingai krintanti šviesa suteiks daugiau naudos nei galite įsivaizduoti.

geras apšvietimas

Svarbiu šiuo atveju tampa ne tik teisingas šviesų išdėstymas, bet ir jų gausa, bei parinkti atspalviai. Ne mažesnį erdvės pojūtį suteiks ir natūralus apšvietimas, kurį nesunkiai išgausite namuose įsirengę kuo daugiau didesnių langų. Vertėtų žinoti, jog šviesios sienos, reflektuodamos su dirbtine ir natūralia, didelių langų dėka į patalpas patenkančia šviesa, namams taip pat gali suteikti daugiau erdvės.

3. Skirkite daugiau dėmesio dekorui

Iš pirmo jaukesnei namų atmosferai ir stiliui kurti skirtas dekoras gali turėti iš tiesų didelę įtaką namų erdvei – mažuose namuose sukurti didesnės erdvės pojūtį. Šiuo atveju vienas geriausiai žinomų dekoro triukų, naudojamų įrenginėjant mažą namų erdvę – interjere naudojami dideli veidrodžiai. Kiekvienas veidrodis tarsi sukuria papildomą patalpą, todėl kambariai vizualiai atrodo daug didesni nei yra iš tiesų.

Ne mažiau pastebimą rezultatą suteikianti strategija patalpose vyraujančios šviesių spalvų dekoro detalės. Jos, kaip ir šviesūs baldai, prisideda prie erdvės kūrimo ir lengvumo pojūčio. Ypač svarbu paminėti tai, jog, siekiant erdvės pojūčio, šių detalių nerekomenduojame naudoti per daug, o dekorui nerekomenduojame naudoti daiktų, pagamintų iš sunkių medžiagų, tokių kaip akmuo ar masyvus metalas.

4. Gerai apgalvokite daiktų paskirtį

Be vietą taupančių, susilankstančių baldų, mažuose namuose ypač rekomenduojame apgalvoti keletą funkcijų galinčių atlikti daiktų panaudojimą. Pavyzdžiui, po svetainės stalu įrengta dėžė taps puikia vieta laikyti svetainėje dažnai naudojamiems daiktams, tokiems kaip knygos, žurnalai ar net pledai. Pasirinkus svetainės sofą su integruota dėže patalynei, vietą galėsite išnaudoti didesniems, rečiau naudojamiems daiktams, o svetainėje stovintis staliukas, su galimybe padidinti jo plotą, puikiai tarnaus kaip didelis valgomojo stalas namuose susirinkus didesniam skaičiui žmonių.

Ne mažiau namuose sutaupyti padės ir buitinė technika, galinti atlikti net keletą funkcijų. Tokiais pavyzdžiais galėtų būti skalbimo mašina su drabužių džiovinimo funkcija, kuri leis išvengti papildomą vietą užimančios džiovyklės įsigyjimo, ar šaldytuvas su integruotu šaldikliu.

5. Apgalvokite, kur laikysite daiktus

Tam, kad namuose išsaugotumėte kuo daugiau vietos, negalite atsisakyti daugelio reikalingų daiktų, tačiau erdvės tikrai pakaks, jei gerai apgalvosite šių daiktų laikymo vietas. Vienas iš vietą itin taupančių sprendimų – sieninės spintos, kurios dažniausiai montuojamos dar būsto statybų metu, tačiau gali būti integruotos ir jau įrengtuose namuose.

Nors šio tipo spintos dėl savo primityvaus dizaino ir išplanavimo ne visuomet yra priimtinos išskirtinį namų stilių baldais norintiems sukurti klientams, jos vietą daiktų laikymui leidžia išnaudoti gerokai labiau nei įprasti spintų sprendimai. Užimdamos visą sienos plotą jos ne tik neapkrauna kambario (kaip didelis ir sunkus papildomas baldas), bet ir leidžia pilnai išnaudoti vietą, kuri, įprastos spintos atveju, paliekama dulkėms (erdvė po spintos apačia ir erdvė spintos viršuje). Įsirengti tokio tipo spintą taip pat dažniausiai kainuoja pigiau, o jos vidų galite įsirengti pagal savo asmeninius poreikius ar turimų daiktų dydį: ne tik pasirinkti norimą lentynų dydį ar stalčių skaičių, bet ir nuspręsti, kokio gylio spinta jums bus reikalinga.

sieninė spinta

Dar vienas gana populiarus sprendimas, leidžiantis bet kokio dydžio namuose sutaupyti daugiau vietos – speciali patalpa, skirta rečiau naudojamiems ar didesniems daiktams. Nors tokia patalpa jūsų namuose pareikalaus papildomo ploto, ją daiktų laikymui galėsite išnaudoti ypač efektyviai, o tai reiškia, jog kituose kambariuose reikės įsirengti mažiau spintų ar kitų, daiktų laikymui skirtų baldų, tokių būdu išsaugant daugiau patalpų, kuriose praleidžiame daugiausiai laiko, erdvės.

daiktų sandėliavimo patalpa

Kodėl verta padidinti mažą namų erdvę?

Nors papildoma namų erdvė verčia atsisakyti tam tikrų, iš pirmo žvilgsnio būtinais galinčių pasirodyti dalykų ir ne menkai pasukti galvą tam tikrais namų įrengimo klausimais, ji taip pat leidžia sukurti gyvenimo komfortą, kurio niekada nepajusite mažuose, daiktais apkrautuose namuose. Vis dėlto nuspręsti, kiek erdvės jūsų namams trūksta ir, ko dėl jos verta atsisakyti – galite patys, apžvelgę mūsų rekomendacijas erdvės nestokojančiam būstui susikurti.

Ervės nestokojančiam būstui būdinga:

  • Mažai vietos užimantys baldai
  • Geras patalpų apšvietimas
  • Šviesus, lengvas dekoras
  • Daugiafunkciniai daiktai
  • Gerai suplanuotos ir išnaudotos daiktų laikymo vietos
Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika