Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Individualus vasarnamio projektas. Kodėl vertą tokį rinktis?

Kodėl 93 procentai klientų renkasi būtent tokius?

Sodo namelis Nykštukas

Šiuo metu itin populiaru vasarnamį ar sodo namelį rinktis ne iš jau paruoštų projektų, o susikurti savo individualų statinį. Toks sprendimas užima šiek tiek daugiau laiko, nes reikia apsispręsti, kokių erdvių norėsite ir paruošti projektą. Nepaisant to, būsimieji šeimininkai vis dažniau renkasi individualius namelius. Kodėl šis sprendimas tos patrauklus?

Iš pažiūros gali pasirodyti, kad individualus vasarnamio projektas kainuoja brangiau. Juk reikia mokėti ir už projekto paruošimą. Tačiau kalbant apie patį statinį, gaunate galimybę mokėti tik už tai, ko jums reikia ir atmesti nereikalingus elementus. Individualus projektas garantuoja, kad patalpos bus išplanuotos taip, kad geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Turite galimybę susiplanuoti kambarius pagal šeimos narių skaičių, įsirengti erdves daiktų ir sodo rakandų saugojimui. Tai itin svarbu, jei turite nedidelį sklypą. Kompaktiškai suplanuotos erdvės sutaupys vietos.

Rengdami savo namelio projektą galite išdėlioti langus taip, kad į patalpas patektų daugiausiai saulės šviesos ir atsivertų gražiausias vaizdas. Kiekvienas sklypas turi savo ypatumų, o individualus sodo namelis ar vasarnamis gali padėti atskleisti gražiausias tos vietos savybes. Pavyzdžiui, jei turite sklype vandens telkinį, galite „išlenkti“ namelio terasą palei krantą. Jei iš kažkurios pusės atsiveria vaizdas į mišką ar pievas, galite būtent ten orientuoti didžiulį panoraminį langą ar net stiklinę sieną. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir biudžeto. Skirtingai, nei pirkdami jau paruoštą projektą, susikurdami savo individualų namelį galite suplanuoti savo išlaidas pagal tokį biudžetą, kokį turite.

Kurdami savo individualų projektą turite galimybę derinti skirtingus stilius ir džiaugtis savitu statiniu. Pavyzdžiui, tradiciniame namelyje su dvišlaičiu stogu įrengti modernų panoraminį langą ar stumdomas duris. Jei abejojate savo skoniu, profesionalūs projektuotojai ir dizaineriai visuomet patars, kurie elementai dera kartu ir kokie sprendimai – funkcionaliausi.

Kurdami individualaus namelio projektą pagalvokite ir apie ateityje galimus sprendimus. Gal vėliau turėsite daugiau lėšų ir norėsite papildomai įrengti ar praplatinti terasą, pridėti priestatą arba pagausėjus šeimai įrengti antrą aukštą. Kartu su projekto meistrais aptarkite šias galimybes ir palikite erdvės būsimiems namelio patobulinimams.

medinis namas

Kuo skiriasi medinių namelių kokybė

Iš pažiūros tokie patys mediniai nameliai gali ženkliai skirtis savo kokybe. Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis vasarnamį ar sodo namelį, kad džiaugtumėtės ilgaamžiu, patogiu ir išvaizdžiu statiniu?

Medžio kokybė

Vienas svarbiausių statinio kokybės rodiklių – mediena. Populiariausi medienos variantai – šiaurinė eglė, vietinė lietuviška eglės mediena, pušis ar pušies ir eglės derinys. Dauguma meistrų patvirtins, jog kokybiškiausias iš šių pasirinkimų – šiaurinė eglė. Lėčiau augančios šiaurinės eglės mediena yra gerokai atsparesnė aplinkos poveikiui, šalčiui ir drėgmei. Šiaurinės eglės mediena yra bene ilgaamžiškiausias pasirinkimas. Eglė laikoma labiau tinkama statybai, o pušis – daugiau baldams naudojamas medis, ne toks patvarus ir ilgaamžis. Be to laikui bėgant pušis keičia spalvą, tamsėja.

Langų ir durų kokybė

Kai jau išsirinkote tinkamą medieną namelio statybai, skirkite laiko pagalvoti apie langų ir durų kokybę. Tai – labiausiai naudojamos namelio dalys, todėl verta investuoti į jų kokybę, kad nuo varstymo netrukus neimtų dėvėtis. Stabilumą langų ir durų konstrukcijose užtikrina klijuota mediena ir kokybiški varstymo mechanizmai. Rekomenduojama, kad langų stiklo paketas būtų ne plonesnis, nei 18 mm. Atkreipkite dėmesį, kad lauko durų slenkstis būtų metalinis, nes minkštas medinis slenkstis greit susidėvės bei ims irti nuo drėgmės.

Stogas ir grindys

Stogo konstrukcija taip pat turėtų būti klijuoto medžio sijų. Kokybiškos sijos svarbu lietuviškam klimatui, nes stogui tenka atlaikyti atšiaurias žiemas ir nemažą kritulių kiekį. Klijuoto masyvo gegnės – ne tik kokybiškos, bet ir gražiai atrodo. Grindų konstrukciją rekomenduojama dėti ant impregnuotų lagių, o tinkamiausias grindų lentų storis – 28 mm. Kokybiškos, tinkamo profilio lentos išlaikys lygią grindų formą ir stabilumą „vaikštant“ medienai. Taip užtikrinsite, kad neatsiras defektų.

Kaip išsirinkti sodo namelį?

Svajojate apie sodo namelį, kuriame leisite gražiausias vasaros dienas ir jaukiausius vakarus? Tokiam projektui nereikia nei didelių investicijų, nei plataus sklypo. Svarbiausia, kad pastatas atitiktų jūsų poreikius ir darniai derėtų prie kraštovaizdžio. Renkantis sodo namelį patariame atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių elementų.

  • Sklypo dydis ir forma

Apsvarstykite, kokią sklypo dalį galite skirti sodo nameliui. Tai ypač svarbu, jei sklypas naujas ir dar neapželdintas bei neapsodintas. Nuspręskite, kiek vietos norėsite palikti daržui, sodui bei kitoms reikmėms. Geriausia prieš renkantis sodo namelį išsimatuoti turimą sklypą ir sudalinti jį pagal paskirtis. Nesirūpinkite, jei sklypas turi nelygumų ar yra ant šlaito. Sodo namelį lengvai galima užkelti ant pastolių ar jo pamatys pritaikyti bet kokiems paviršiams. Jei sklype yra vandens telkinys, puikiai atrodo palei kranto liniją išlinkusi namelio forma.

  • Stilius ir puošyba

Kai kalbame apie sodo namelį, dažniausiai įsivaizduojame paprastą keturkampį medinuką. Neapsiribokite tokia idėja. Jūsų svajonių sodo namelis gali būti gana modernus, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais. Modernių formų nameliuose stilingai atrodo slankiojančios durys. Tuo metu tradicinių formų sodo namelį galite papuošti langinėmis, raižytais pastogės apvadais ar įtaisyti ant stogo vėtrungę.

  • Terasa

Nuspręskite, ar sodo namelyje norėsite turėti terasą. Jei jūsų sklypas labai nedidelis, galite rinktis ir namelį be terasos. Kitas variantas – įsirengti nedidukę terasėlę ar pratęsti sodo namelio stogą, kad jis teiktų pavėsį ir užuovėją sėdint lauke. Vis dėl to, terasa nameliui suteikia papildomo žavesio ir funkcionalumo. Tai – puiki vieta pasisėdėjimui gryname ore. Terasos gali būti su tvorelėmis arba be jų, vientisos ar padalintos į dvi dalis, talpinančios tik porą lauko krėslų ar stalą su kėdėmis ir kepsninę. Pavėsį ir užuovėją gali teikti ir papildoma terasos sienelė ar apželdinta vijoklių siena.

  • Individualūs sprendimai

Ne visuomet įmanoma išsirinkti idealiai sau patinkantį sodo namelį iš jau pagamintų pavyzdžių. Nedarykite kompromisų – išsakykite savo pageidavimus mūsų meistrams ir susikurkite tokį sodo namelį, apie kurį visuomet svajojote. Tai gali būti jūsų sklypui ir skoniui geriausiai tinkantis individualus sprendimas.

individualus medinio namo projektas

Kaip išsirinkti vasarnamį?

Vasarnamis – tai puiki alternatyva gyvenantiems bute, tačiau svajojantiems kartais pabėgti arčiau gamtos, užsiimti sodininkyste, daržininkyste ar tiesiog poilsiauti. Kitaip, nei kuklus sodo namelis, vasarnamis yra nemenka investicija, todėl prieš jį įsigyjant svarbu apgalvoti visas detales, kad sprendimas iš tiesų džiugintų. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Rinkdamiesi vasarnamį būtinai apgalvokite, ar naudositės vasarnamiu visais sezonais ir kiek laiko jame praleisite. Jei vasarnamis jums reikalingas tik šiltuoju metų laiku ir esate tikri, kad žiemą jame nesilankysite, daug investuoti į apšiltinimą ir energetinę pastato klasę nebūtina. Kas kita, jei vasarnamyje leisite ir žvarbesnius rudens vakarus ar net lankysitės žiemos metu. Tuomet verta pagalvoti apie aukštesnę energetinę klasę bei pastato apšiltinimą. Energetiškai efektyvesnio vasarnamio įrengimas kainuos brangiau, tačiau ilgainiui sutaupysite, nes jį reikės mažiau šildyti. O gal svajojate apie židinį vasarnamyje? Toks sprendimas prideda daug žavesio ir jaukumo.

Kitas klausimas, į kurį turite atsakyti prieš rinkdamiesi vasarnamį – su kuo dažniausiai leisite jame laiką. Atsakymas jums padiktuos patogiausią išplanavimą. Jei vasarnamyje daugiausiai ketinate ilsėtis su šeima, verta pagalvoti apie dideles atviras erdves. Apjungtos erdvės leidžia visai šeimai būti kartu, tačiau tuo pat metu visiems užsiimti savo reikalais: gaminti maistą, žiūrėti televizorių, skaityti knygą tame pačiame kambaryje. Kitą vertus, jei vasarnamyje ketinate dažnai rengti šventes draugams, gal patogiau būtų suskirstyti pastatą nedideliais kambarėliais? Toks variantas daug patogesnis, jei vienu metu vasarnamyje nakvoja didesnis būrys žmonių. Populiarus ir dviaukštis išplanavimas – pirmajame aukšte įrengiant bendrą poilsio erdvę sujungtą su virtuve, o antrajame – miegamuosius.

Taip pat svarbus vasarnamio akcentas – terasa. Erdvioje terasoje smagu ilsėtis ir vakaroti. Terasa – ne tik funkcionalus poilsio erdvės sprendimas, ji tiesiog puošia pastatą. O ir terasos dekoravimo galimybės – beribės. Nuo vazoninių augalų iki žaliuojančių vijoklių sienelių iki lempučių girliandų. Antrą vertus, kartais taupant sklypo erdvę pasirenkama nedidelė terasėlė arba jos iš viso atsisakoma. Jeigu sklypas mažas, vietoje terasos galite įrengti prišlietą prie namo sienos pavėsinę pakeliamu stogu.

Rinkdamiesi vasarnamį skirkite pakankamai dėmesio kokybiškoms medžiagoms. Naujas natūralaus, kokybiško medžio vasarnamis ne tik kvepės mišku, bet ir darniai įsilies į gamtos peizažą.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika