Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo vonios kambario idėjos

Geram poilsiui reikalinga ne tik mėgstame veikla, tačiau ir aplinka, kurioje jaučiamės gerai ir kurioje norisi būti. Būtent todėl ypač daug dėmesio interjerui skiriame ne tik projektuodami gyvenamuosius namus, bet ir įsirenginėdami medinius vasarnamius. Ne paslaptis, jog sodyba – puiki erdvė realizuoti savo idėjas. Čia galime susikurti savo tobulą poilsio atmosferą, kiek mažiau atsižvelgiant į praktiškumą, kurio reikalauja gyvenamasis būstas. Svarbu paminėti tai, jog magišką atmosferą galime sukurti ne tik sodo namo svetainėje, ypač svarbiu poilsio namo akcentu gali tapti vonios kambarys, nepaisant jo dydžio ar vaizdo, kuris atsiveria pro vonios kambario langus.

Tiesa, svarstant, kaip įrengti medinio namo vonios kambarį, reikėtų atsižvelgti ne tik į finansines galimybes. Net jei šio kambario įrengimui galite skirti tik vidutinį biudžetą, teisingai sudėlioti akcentai gali pranokti jūsų lūkesčius. Todėl šioje vietoje siūlome pamiršti jums labiausiai matomus trūkumus ir susikoncentruoti į vonios kambario privalumus, kurie suteiks daugiau laisvės jūsų idėjoms ir kūrybai.

#1 Šviesaus medžio vonia

Prieš pradedant remontuoti ar įrenginėti medinio namo vonios kambarį, visų pirma, svarbu nuspręsti, ar medines sienas paliksite atviras, ar joms reikės papildomos apdailos. Nors sunku paneigti, kad medžio motyvai ir detalės – neatsiejama medinio namo interjero dalis, o pats medis turi dar ir unikalių gydomųjų savybių, ne retu atveju medines sienas bandoma paslėpti už kelių rūšių apvalkalų, vengiant bet kokių medienos akcentų. Prieš priimant sprendimą taip pat svarbu žinoti, jog nuo seno egzistuojanti nuomonė, kad medis nėra tinkamas naudoti drėgnose patalpose, yra tikrų tikriausias mitas. Jį padengus alyva su kietuoju vašku arba laku, šis įgis puikų apsauginį sluoksnį nuo drėgmės. Ne mažesnis medžio privalumas juo įrenginėjant vonios kambarį – prieinama kaina. Nors ją dažniausiai lemia medienos kokybė, egzistuoja gana platus, kiekvieno poreikius atitiksiančių medienos rūšių pasirinkimas.

Todėl, norintiems išlaikyti natūralią gamtos atmosferą daug pinigų neinvestuojant į apdailos medžiagas, siūlome medį rinktis pagrindine apdailos priemone, kuri, lygiai taip pat kaip ir vonios kambario sienas, gali puošti ir pagrindinį kambario akcentą – vonią. Įrėminta vonia ne tik puikiai derės prie bendro kambario interjero, tačiau ir bus mažai matoma, todėl pasirinkę tokį sprendimą neprivalėsite rinktis daug kainuojančios, modernios vonios. Šviesiu medžiu dengtos sienos kambarį padarys daug šviesesnį, nei šis yra iš tiesų. Nebijokite vienspalvio kambario interjero – keli ryškūs augalai ar žvakės taps stilingais ir daug nekainuojančiais akcentais, užtikrinsiančiais puikų interjerą.

medinio namo vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

#2 Tamsaus medžio vonia

Nors tamsintas medis šviesos kambariui suteikia toli gražu ne tiek, kiek šviesios medienos dailylentės, jis priduoda savitą, mažiau įprastą stilių, nenutolstant nuo bendro medinio namo interjero. Tiesa, šis vonios kambario interjero variantas ypač puikiu pasirinkimu gali tapti tuomet, kai vonios kambarys turi didelius langus arba nestokoja šviesos dėl geografinės padėties. Kitu atveju, įrenginėjant tamsaus medžio interjerą kambaryje nereikėtų vengti šviesių detalių, sukuriančių puikų kontrastą ir pagyvinančių tamsią kambario spalvą. Tam puikiai tiks ne tik įdomesnio dizaino, šviesios spalvos vonia,  bet ir baltos orchidėjos ar įprasti, praktiškai vonioje panaudojami daiktai, tokie kaip rankšluosčiai, žvakės, dėklai daiktams.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

#3 Medžio ir plytelių vonia

Ne retai įrenginėjant vonios kambarį pasirenkamas ir tarpinis apdailos variantas – medžio ir įprastai vonioms kambariams gyvenamuosiuose namuose būdingų plytelių kombinacija. Vonios kambarį įrenginėjant šiuo stiliumi, ne tik paliekamas pagrindinis medinio namo akcentas, tačiau ir paprasčiau išsprendžiamos praktinės vonios kambario įrengimo detalės – pavyzdžiui, nesudėtingai užtikrinama puiki grindų hidroizoliacija. Žvelgiant iš interjero stiliaus perspektyvos, toks pasirinkimas gali jūsų vonios kambarį paversti iš ties išskirtiniu – medis ypač universaliai derės su įvairių spalvų plytelėmis ir jūsų pasirinktu vonios tipu, o originalios vonios kambario sienos sukurs puikų stilių nenaudojant papildomų, ryškių interjero detalių. Iš dalies jaukų kambarį primenančioje vonioje puikiai derės ant medžio apdailos pakabinti paveikslai ar stilingas sieninis apšvietimas.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

#4 Vonios kambarys su akmens akcentu

 Norintiems savo vonios kambarį paversti iš tiesų unikalia, analogų neturinčia erdve, siūlome rinktis natūralaus akmens akcentą. Ne gana to, kad analogiško akmens nerasite jokiame panašiu stiliumi įrengtame vonios kambaryje, šiuo atveju kitos vonios kambario detalės reikalaus visiško minimalizmo – prie išskirtinės sienos derės paprasto dizaino kriauklė ir dušo kabina, grindų ar gretimų sienų įrengimas taip pat nepareikalaus išskirtinio stiliaus. Nors šis sprendimas nebus pats patraukliausias finansine prasme, rezultatas pranoks bet kokius jūsų lūkesčius – medieną kombinuodami ne su įprastai naudojamomis, taisyklingomis plytelėmis, o su natūraliu akmens akcentu, išgausite tikrą natūralaus interjero šedevrą.

medinio namo vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

#5 Prabangus medinis vonios kambarys

Klaidinga manyti, kad medinės namo sienos nėra suderinamos su prabanga. Net ir neinvestuojant į medinio namo sienų apdailą, tačiau pasirinkus prabanga tviskančius daiktus, sukursite brangų, tačiau nuo bendro medinio namo stiliaus per daug nenutolstantį įvaizdį.  Ypač tokiam vonios interjerui tiks ketinė vonia, kuri bus pagaminta pagal individualius jūsų poreikius ir pageidavimus. Nors ketinės vonios ilgiau šyla, jos pasižymi savybe, jog vandeniu yra pripildomos tyliai, todėl ypač patiks tiems,  kuriems toks aspektas svarbus. Pasirinkę norimos formos ir spalvų ketinę vonią, ne tik puikiai priderinsite ją prie interjero, bet ir džiaugsitės jos praktiškumu  – ketinė vonia dar žinoma kaip atspari bet kokiems nutrynimams ir įbrėžimams. Prabangos pojūtį padidinti galėsite ir panaudodami su mediena puikiai derinamas, elegantiškų raštų plytelės, kurios gali tapti puikia išeitimi svarstantiems šalia vonios įsirengti ir dušo kabiną. Tokio stiliaus vonios interjere taip pat nereikėtų vengti prabangos akcentų – čia puikiai derės natūralios odos kilimas, rankų darbo užuolaidos, brangaus akmens gėlės vazonas ar rankų darbo žvakės.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

#6 Akmens akcentas vonios kambaryje

Ne mažiau prabangos nei unikalaus dizaino ketinė vonia ar įmantriomis plytelėmis įrengta dušo kabina suteiks tamsaus akmens akcentai. Jei dušą renkatės retai arba mėgstate atsipalaiduoti vonioje, ten praleisdami ne mažai laiko, renkantis vonią siūlome atsižvelgti ne tik į ilgaamžiškumą, bet ir galimybę ją paversti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Vonios gaminamos iš granito, marmuro, onikso ir kitų akmenų kaina dažniausiai ne menkai skiriasi nuo įprastų stiklo pluošto vonių,  tačiau jų ilgaamžiškumas ir praktiškumas pranoks jūsų lūkesčius – išvaizda bėgant metams visiškai nepakis. Šios vonios sukurtos tikriems natūralių medžiagų mėgėjams, norintiems investuoti į išskirtinę, natūralumu pasižyminčią vonios kambario atmosferą.  Maža to, iš akmens pagamintos vonios puikiai sulaiko vandens šilumą. Svarbu pabrėžti ir tai, kaip gerai šio tipo vonios dera su bene pagrindiniu ir būtinu medinio namo akcentu – medžio interjeru. Tinkamai priderinę apšvietimą nesunkiai gausite interjero žurnalo viršelio vertą vonios kambarį, kuriame norėsis praleisti daugiau laiko nei bet kada anksčiau.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://www.contemporist.com/locally-sourced-wood-was-used-in-this-house-interior-to-create-a-cozy-feeling/

#7 Medžio akcentas vonios kambaryje

Norėdami vonios kambarį priderinti prie medinio namo interjero nebūtinai turite medinėmis dailylentėmis apkalti visas jo sienas ar palikti atviras rąstines sienas. Remiantis praktika, tam užtenka vos kelių subtilių medinių detalių, kurios puikia atliks šį darbą.  Ne mažiau svarbu žinoti ir tai, kad netgi pasirinktos medinės detalės nebūtinai turi būti iš tikro medžio. Pavyzdžiui, labiausiai biudžetinis medinio namo vonios apdailos variantas yra plastikinės, medžio išvaizdos grindlentės, kurios puikiai dera prie tikrų medžio akcentų ir yra ypač ekonomiškas variantas finansine prasme. Šio tipo grindys – ypač dažnas pasirinkimas senuose mediniuose namuose, nes plastikinės grindlentės yra bene vienas efektyviausių būdų grindų pertvaras apsaugoti nuo bet kokios drėgmės. Be to, prireikus, plokštes galima lengvai nuimti ir lengvai išspręsti po jomis esančių vamzdžių ar laidų problemas. Tiesa, kad ir kokią medžiagą pasirinktumėte, svarbu nepamiršti, jog vonios kambario grindims ypač svarbu tinkamai paruošti jų pagrindą, užtikrinant gerą hidroizoliaciją, kitu atveju, grindyse nuolat kaupiantis drėgmei, ateityje galite susidurti su rimtomis problemomis.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

#8  Modernus vonios kambarys

Šis variantas puikiai tiks nuo įprastos namų aplinkos nesiveržiantiems pabėgti, tačiau kartu nenorintiems ir  atitolti nuo bendro medinio namo stiliaus. Jei geriausiai jaučiatės modernioje aplinkoje, o natūralumo akcentas nėra pagrindinis poreikis renkantis vonios kambario interjerą, medinio namo vonios kambarį, lygiai taip pat kaip gyvenamojo namo vonią, galite įrengti moderniai. Medines sienas visai nesunkiai paslėpsite už pasirinktų apdailos medžiagų, tokių kaip plytelės ar tinkas.

Jei sunku apsispręsti, vonia ar dušo kabina vasarnamyje jums labiau reikalinga, o vonios kambarys nestokoja erdvės, siūlome rinktis jų kombinaciją. Viena lygmenyje integruota dušo kabina ir vonia neužims daug vietos, tačiau puikiai išnaudosite visą vonios erdvę. Modernios medinės grindys ir siena jūsų vonios kambariui suteiks ne tik išskirtinumo, bet ir pagyvins erdvę, kartu paverčiant ją ypač stilinga.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://roomysource.com/25-inspiring-bathroom-remodeling-ideas-you-need-to-copy-immediately/2/

#9 Gyvas vonios kambarys

 Natūralumo vonios kambariui suteikia ne tik kaip pagrindinis akcentas jame naudojama mediena. Vonios kambaryje augantys augalai – puikus būdas išpildyti ir pagyvinti interjerus, todėl jie dažnai puošia tiek medinių namų, tiek gyvenamųjų namų vonios kambarius. Tiesa, atsižvelgiant į lietuviškųjų vasarnamių dydį, ne retai susiduriama su problema, kad didesnių, įspūdingesnių augalų nėra kur pastatyti dėl ploto apribojimų. Šiuo atveju puikia alternatyva galėtų būti gyvų augalų siena. Atsižvelgiant į tai, kad vasarnamiai dažniausiai naudojami šiltuoju metų laiku, puikiu pasirinkimu gali tapti sukulentai, nereikalaujantys priežiūros. Augalų siena puikiai derės su kiekvienu interjeru, tačiau ypač išskirtinį stilių sukurs su augalais derinami tikro akmens motyvai. Vertėtų nepamiršti, kad bet kokie augalai mėgsta šviesą, todėl pasirinkus šį interjerą taip pat nereikėtų vengti didesnių langų, gero apšvietimo ar bent jau šviesių vonios kambario baldų.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://nextluxury.com/home-design/shower-window-ideas/

#10 Vonios kambarys su vaizdu

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, norint sukurti išskirtinio stiliaus interjerą, reikėtų atsižvelgti į didžiausius vonios kambario privalumus. Pro vonios kambario langą atsiveriantis vaizdas galėtų būti geriausias to pavyzdys. Stengiantis pabrėžti šį privalumą, vonios interjeras savaime pareikalaus mažiau investicijų.

Ties langu pastatę pasirinkto dizaino vonią arba sumontavus dušo kabiną, sienų ir grindų apdailai rekomenduojame rinktis natūralią aplinką kuriančią medieną. Nors sienų apdailai naudojamų dailylenčių kainą dažniausiai lemia medienos kokybė, egzistuoja gana platus, kiekvieno poreikius atitiksiančių medienos rūšių pasirinkimas. Šiuo atveju taip pat nereikėtų bijoti ir vienspalvio kambario interjero – keli ryškūs augalai ar žvakės taps stilingais ir daug nekainuojančiais akcentais, užtikrinsiančiais puikią atmosferą. Svarbu pabrėžti ir tai, kad šio stiliaus interjeras puikiai tiks bet kokio dydžio vonios kambariui – nors vieta visuomet suteikia didesnį komfortą, maža patalpa sukurs jaukumo ir romantikos.

medinis vonios interjeras

Nuotraukos šaltinis: https://beach-wood-home.com/394-2/

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika