Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.1
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Vasarnamiai iš jūrinių konteinerių: ar verta rinktis?

Visi, kuriems teko lankytis pajūryje ar poilsio sodybose tikriausiai yra susipažinę su plačiomis jūrinio konteinerio panaudojimo galimybėmis. Juos galima paversti ne tik pagalbiniais pastatais, kuriuose laikome aplinkos priežiūrai skirtus įrankius. Modernūs vasarnamiai iš jūrinių konteinerių – vis paklausesniais tampa poilsio būsto ieškančiųjų tarpe. Juk tai – ne tik paprastas, bet ir gana ekologiškas būdas susikurti nedidelę erdvę savo poilsiui. Ši erdvė, kaip ir kitų tipų vasarnamiai, gali puikiai tarnauti kaip atskira patalpa darbui, individuali sporto salė ar kitoms reikmėms skirtos patalpos.

Vis dėlto, vis dar plačiai diskutuojamas klausimas, ar vasarnamiai iš jūrinių konteinerių verti daugiau dėmesio nei mediniai nameliai, atliekantys tas pačias funkcijas? Specialistai pastebi, jog mediniai statiniai, lyginami su metaliniais konteineriais, vis dar pasižymi daugiau privalumų.

vasarnamiai is juriniu konteineriu

Vasarnamiai iš medžio: privalumai

Didelė dalis klientų vis dar abejoja, ar mediniai nameliai – pakankamai patvarūs tam, kad puikios būklės ir išvaizdos išliktų daugelį metų. Tačiau, verta pabrėžti, jog, lyginant su karavanais ar nameliais iš jūrinių konteinerių, teisingai prižiūrimi modernūs vasarnamiai iš medžio išvaizdą keičia kur kas lėčiau. Nors medinių namelių statybose nėra naudojamos ilgaamžės metalinės konstrukcijos ar plastmasė, teisingai apdirbta, kokybiška mediena nedideliame mediniame namelyje leis jaustis kaip tvirtuose, gamta dvelkiančiuose namuose.

Dar viena svarbi savybė, kuria pasižymi mediniai vasarnamiai – visapusiškas lankstumas. Vis dar dažnai susiduriame su klientais, kurie yra įsitikinę, jog nedideli nameliai iš medžio gali būti pritaikomi tik vasaros poilsiui. Tačiau, vertėtų atsižvelgiant į faktą, jog teisingai prižiūrimos medžiagos, iš kurių pagaminti modernūs vasarnamiai su terasa,  pasižymi tiek išskirtiniu patvarumu, tiek medienai būdingais privalumais. Jais galima įvardinti garso bei šilumos izoliaciją ir natūralų kvėpavimą, kuris yra svarbus kokybiškam patalpų vėdinimui. Būtent dėl šių priežasčių mobilūs nameliai tampa itin lengvai pritaikomi ir žiemos poilsiui. Reikės pasirūpinti tik papildomu namelio apšiltinimu ir nuspręsti, koks šildymo būdas jūsų atveju galėtų būti priimtiniausias. Dar vienas, svarbus pranašumas, kuriuo pasižymi nauji mobilus nameliai – jų atsparumas išorės veiksniams. Gerai prižiūrimas, aukštos kokybės medžiagomis apsaugotas medis vasarnamis gražiai atrodys ir po 50 metų, kai net ir ypatingą priežiūrą gaunančios medinuko alternatyvos – karavano ar jūrinio konteinerio išvaizda keistis pradės jau po kelerių metų.

Vasarnamiai iš jūrinių konteinerių

 

Vasarnamiai iš jūrinių konteinerių: kaip išsirinkti jūrinį konteinerį?

Jei pradėjai dairytis konteinerio savo statiniui, verta žinoti, jog šiais laikais juos galima įsigyti labai įvairių dydžių: konteinerių plotis dažniausiai yra labai panašus (apie 2,4 metrai), jų aukštis gali siekti iki 2,9 metrų, tačiau ilgio matmenys varijuoja net nuo 3 iki beveik 14 metrų. Dėl šio priežasties vasarnamiai, pastatyti iš vieno jūrinio konteinerio, gali būti nuo 7 iki 33 kv. m. ploto, ne retu atveju plotas stipriai didinamas daugiau konteinerių sujungiant į vieną statinį.

Nepamiršk, kad rinktis konteinerius, iš kurių planuojami statyti vasarnamiai, taip pat reikėtų atidžiai – būtina atsižvelgti į tai, kam konteineriai buvo naudojami, nes dažno jų kilnojimo metu galėjo būti pažeistos konstrukcijos. Svarbu atkreipti dėmesį ir į bendrą statinio konstrukciją: nors įprastai ji yra labai tvirta, reikėtų nepamiršti, jog dalis konteinerio bus išpjaunama (įėjimas, langai, jungtys), todėl šis procesas taip pat privalo būti gerai apgalvotas.

Rinkdamasis savo sklype statyti medinį sodo namelį, ne tik išvengsi jūriniams konteineriams būdingų ploto apribojimų, bet ir nesusidursi su pagrindinės statinio konstrukcijos pažeidimais, būdingais jūriniams konteineriams. Tai ne tik užtikrins pastato tvirtumą, bet ir turės įtakos jo ilgaamžiškumui.

Kaip konteinerį paversti gyvenama erdve?

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jūrinio konteinerių įsigijimas – didžioji darbo dalis, tam, kad paverstum šį statinį ilgus metus eksploatuojama poilsio erdve, prie jos teks nemažai padirbėti.

Visų pirma, vasarnamiai iš jūrinių konteinerių, kaip ir bet kokie kiti statiniai, yra konstruojami ant pamatų, todėl šis darbas taip pat turėtų būti atliekamas iš anksto, kaip ir patys sklypo paruošimo darbai. Pamatus tokiam vasarnamiui galima išbetonuoti pačiam, tačiau, jei tam stokoji laiko, darbus, kurių apytikslė kaina šiuo metu siekia 3000 eurų, gali patikėti profesionalams.

Antra, norint, kad iš konteinerių pagaminti poilsio nameliai tarnautų visus metus, būtina investuoti ir į kokybišką stogo dangą bei bent minimalų sienų šiltinimą – tik tokiu būdu vasarnamiai žiemą išlaikys šilumą, o vasarą neperkais. Priklausomai nuo projekto, gali būti reikalinga ir išorinė ar vidinė sienų apdaila.

Tiesa, jog savo poilsiui pasirinkus medinį namelį, taip pat reikės pasirūpinti jo stogu ir pamatais. Tačiau iš tvirtos medienos pagaminta namelio konstrukcija bei namelio sienos užtikrins puikią pastato izoliaciją dar iki jo apšiltinimo. Tokiu atveju, jei namelio neplanuoji naudoti ištisus metus, jo šiltinimo poreikis išliks minimalus. Ne mažiau svarbu ir tai, kad pasirinkus medinį namelį jam prireiks ir gerokai mažesnės apdailos. Jei skardines, prastos išvaizdos jūrinio konteinerio sienas stengiamasi kaip įmanoma geriau paslėpti jas užklojant medžio ar kitos, apdailai naudojamos medžiagos sluoksniu, medinio namelio sienoms užtenka padengimo apsauginiu dažų sluoksniu. Tokiu būdu ne tik sutaupysite apdailos medžiagoms, bet ir džiaugsitės norimos spalvos mediniu fasadu be didesnių pastangų.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika