Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.4
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Kodėl verta įsirengti stoginę kieme?

Nuosavame sklype įsirengus poilsiui ar nuolatiniam gyvenimui skirtą namą, vienu didžiausių privalumų tampa kiemas, kuriame galime užsiimti įvairiausiomis veiklomis: sodinti augalus, žaisti lauko žaidimus ant ką tik nupjautos žolės, o gal tiesiog mėgautis aplinka jaukiai įsitaisius patogiuose lauko balduose. Kad ir kokiomis veiklomis nusprendžiama užsiimti, papildomų daiktų, kurių nesinori sandėliuoti namų viduje, taip sumažinant gyvenamąją erdvę, atsiranda nemažai. Dėl šios priežasties, ilgus metus statybų ir namų projektavimo srityse besispecializuojantys profesionalai siūlo šį dalyką apgalvoti iš anksto, dar namo statybų metu į darbų planą įtraukiant stoginės, garažo, ar kitų pagalbinių patalpų įrengimą.

Stoginės kieme

Rinktis stoginę ar garažą?

Visų pirma, sprendžiant stoginė ar garažas galėtų būti tinkamesnis sprendimas jūsų sklypo atveju, vertėtų žinoti, jog namo viduje projektuojamas garažas yra skaičiuojamas į bendrą gyvenamąjį plotą. Dėl šios priežasties, siekiant tilpti į statiniams be leidimo taikomus reikalavimus – 80 m2 plotą – gyvenamąją erdvę namuose garažo sąskaita tenka gerokai sumažinti. Antras, ne mažiau svarbus dalykas – garažo įrengimo kaina. Apskaičiuota, jog įsirenginėjant garažą namo viduje, jo įrengimo kaina prilygsta gyvenamojo ploti įrengimo kaštams.

Vis dėlto, negalima neatsižvelgti į tai, kad garažas pasižymi išskirtiniais privalumais tiek jame sandėliuojant daiktus, tiek laikant automobilį – šaltuoju metų laiku garažas leidžia ne tik išvengti lengvai įgrisiančio automobilio valymo, ypač dažno plovimo ar dar nemalonesnių bandymų jį užvesti, bet ir suteikia tikrą komfortą, kai iš šiltų namų galime sėsti tiesiai į šiltą automobilį. Negalima nepaminėti ir šaltojo sezono temperatūros įtakos daiktų kokybei – tokie prietaisai kaip žoliapjovė ar brangūs metaliniai įrankiai žiemos metu bus kur kas geriau apsaugoti sandarioje, sausoje patalpoje, kurioje laikosi teigiama temperatūrą.

Vertinant stoginės privalumus, šiltuoju metų laiku tarp jos ir garažo (tiek automobilio, tiek daiktų laikymo klausimais) skirtumų rasti – sunku. Šiuo atveju prie namo įrengta pastogė puikiai apsaugo automobilį ir daiktus nuo saulės, sniego ar kitų kritulių, esant poreikiui, joje nesunkiai galite integruoti ir nedidelį, daiktams skirtą sandėliuką. Svarbu paminėti ir tai, kad su namu besiribojančios stoginės plotas nebus skaičiuojamas į bendrą namo plotą, todėl jos įsirengimas neturės jokios įtakos gyvenamajai erdvei. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir nenorint permokėti už žiemos komfortą, stoginė gali tapti puikia garažo alternatyva ir tarnauti ilgus metus.

Kiek gali kainuoti stoginės įrengimas?

Nesunku suprasti, jog mažesni stoginės statybos kaštai neretai tampa lemiamu faktoriumi pasirenkant sklype stoginę statyti vietoj garažo. Verta žinoti, jog jei garažo statybų atveju jo kvadrato įrengimo kainą galime prilyginti gyvenamojo ploto kvadrato įrengimo kainai, stoginės atveju – kaina gali varijuoti. Esminę įtaką jai turi projekto sudėtingumas, plotas bei statyboms naudojamos medžiagos. Gana ekonomišką ir optimalų stoginės variantą galite pasistatyti medžiagų pagrindu pasirinkę medieną, pasižyminčią universalumu ir praktiškumu. Tokiu atveju orientacinė stoginės kaina galėtų siekti nuo 150 eurų už m2 (skaičiuojant grindų plotą). Tačiau, jei ketinate stoginę derinti prie namo eksterjero – jos statybos gali pareikalauti gerokai daugiau išlaidų. Alternatyvus ir kainą ne itin auginantis sprendimas – ilgaamžis ir ypač estetiškai atrodantis metalas – aliuminis.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Visų pirma, vertėtų žinoti, jog stoginei parinkta vieta gali turėti itin didelės įtakos jos funkcionalumui, todėl prieš nusprendžiant siūlome įvertinti visus galimus variantus savo sklype. Remiantis specialistų praktika, sklypuose dažnai galima rasti vietų, kurias žiemą mažiau užpusto, jos taip pat sulaukia sąlyginai mažai lietaus. Antra, jei nusprendėte stoginę tvirtinti prie namo, pasikonsultuokite su meistru, kokį stoginės tvirtinimą rinktis. Stoginės įrengimui ypač svarbu tai, kas yra po fasadu – jei siena dengta storesniu nei 25 cm apšiltinimo dangos sluoksniu, o po fasadu yra netrupanti statybinė medžiaga, tokiu atveju stoginė prie kito pastato gali būti pritvirtinama atitinkamomis detalėmis. Jei medžiaga, esanti po pastato apšiltinimu – trapi, tokiu atveju prie sienos papildomai turi būti statomas rėmas ir stoginė stovės atskirai, ją prie namo pritvirtinant tik tam, kad mažiau judėtų.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika