Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.4
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Stoginė automobiliui: kaip ją prižiūrėti?

Sunku paneigti, kad kiekvienas iš natūralaus medžio pagamintas statinys, nepaisant paskirties, dydžio ir dizaino, pasižymi savo unikalia išvaizda. Siekiant pabrėžti šį išskirtinumą ir išlaikyti jį kuo ilgiau, būtina užtikrinti visapusišką statinio apsaugą. Net jei tai jūsų kieme stovinti stoginė automobiliui. Ji taip pat privalo gauti visapusišką priežiūrą, kuri gerą jos būklę bei išvaizdą padėtų išlaikyti ilgai.

blog

Kaip užtikrinti tinkamą priežiūrą?

Norint užtikrinti profesionalią medinio statinio priežiūrą, dėmesį reikia atkreipti į du pagrindinius aspektus: kokybiškas priemones ir tinkamą darbų eigą. Kalbant apie stoginės dažymą, ji ne tik atrodo gražiau. Impregnanto ir dažų pagalba užtikrinama, jog statyboms naudotas medinis bus apsaugotas nuo UV spindulių žalos bei puvimo ir grybelio. Taigi, tam, kad stoginė automobiliui būtų visapusiškai atspari aplinkos veiksniams ir automobilį saugotų ne vienerius metus, specialistai rekomenduoja laikytis keturių esminių žingsnių.

Konstrukcijų paruošimas dažymui

Nors stoginės dažniausiai neturi sienų, tačiau jų konstrukcijas dažymui paruošti – būtina. Prieš dažydami naujai pastatytą stoginę rekomenduojama jos rąstų nešlifuoti. Taip gausite geresnę apsaugą – dažai geriau įsigers į medienos paviršių ir sustiprins pačią medieną, kartu apsaugant ją nuo vabzdžių, UV spindulių, įvairių rūšių pelėsių ir įtrūkimų.

Vis dėlto, prieš dažant stoginės konstrukcijas, kaip ir rąstinio namelio sienas, rekomenduojama nuplauti. Jei stoginė jūsų kieme stovi jau kurį laiką, tikėtina, kad ant jos rasite ne vieną dėmę. Verta akcentuoti, jog dėmių (prieš pradedant dažymo darbus) – būtina atsikratyti. Priešingu atveju dėmės gali turėti įtakos stoginės sienų spalvai. Šias dėmes nesunkiai galima pašalinti švitriniu popieriumi.

Konstrukcijų impregnavimas

Kaip ir bet kuri kita statybinė medžiaga, stoginei naudojama mediena yra nuolat veikiamas saulės UV spindulių, dėl kurių ji papilkėja. Norint, kad statinio konstrukcijos gerai atrodytų ir kokybišką būklę išlaikytų ilgus metus, būtina jų impregnavimu užsiimti iš karto po statybų. Paruošę stoginės konstrukcijas galite tepti pirmą impregnanto sluoksnį.  Specialistai dažniausiai rekomenduoja rinktis bespalvį impregnantą, nes šis geriausiai prasiskverbia į medieną ir apsaugo ją nuo biologinių pavojų – vabzdžių, grybų, pelėsių.

Prieš pradėdamas darbą, impregnantą gerai išmaišykite. Atminkite, kad pirmąjį impregnanto sluoksnį galima tepti ant toje pačioje vietoje ne ilgiau kaip dešimt minučių, nes ši apsauginė priemonė pradės džiūti vėliau. Taip pat svarbu nepamiršti, kad oro temperatūra impregnavimo metu turėtų būti ne žemesnė kaip 5°C ir ne aukštesnė kaip 25°C. Kai temperatūra svyruoja apie 20°C, atsidaro medienos poros, todėl impregnantas geriausiai įsigeria tokiame ore. Po šio darbo, stoginės konstrukcijas palikite išdžiūti bent 12 valandų.

Dažų parinkimas

Tam, kad būtumėte iš tiesų patenkinti savo stoginės automobiliui išvaizda, rinkdamiesi dažus jos konstrukcijomis turėtumėte pagalvoti apie du dalykus: spalvos derėjimą prie gyvenamojo namo ir stoginės praktiškumą. Ypač svarbu žinoti tai, jog kuo tamsesnę ir ryškesnę spalvą pasirinksite, tuo daugiau saulės spindulių sugers konstrukcijos. Jos taip pat išbluks ir nusidėvės kur kas greičiau nei pasirinkus šviesesnę spalvą, todėl po šiek tiek laiko konstrukcijų atspalvis gali nebederėti prie kitų eksterjero detalių. Rekomenduojama dėmesį atkreipti ir į tokias detales, kaip – ar medienos konstrukcijos yra lygaus paviršiaus, ar ne. Pavyzdžiui, jei mediena yra obliuota, jos paviršius bus lygesnis, o prie tokio paviršiaus paprastai prilimpa daug mažiau nešvarumų, tačiau prie tokio paviršiaus silpniau prilimpa ir patys dažai. Lygiam paviršiui specialistai rekomenduoja naudoti apsauginės rūšies medienos dažus, kurie nepriekaištingai padengia ir saugo medines konstrukcijas. Jei medinės stoginės konstrukcijos pasižymi šiurkščiu paviršiumi (kas dažniausiai būdinga pjautinės medienos atveju), dažai turėtų sukibti daug lengviau. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti įprastus, aukštos kokybės dažus, kurie padengs medžio paviršių storesniu sluoksniu.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
Naujienos
Visos naujienos
kare3 Klientų pamėgti rąstinių namų projektai: rinkis net iš 10 modelių

Klientų pamėgti rąstinių namų projektai: rinkis net iš 10 modelių

Skaityti daugiau
Medinio namo statybos: rekomendacijos ir pasiūlymai, kaip sutaupyti

Medinio namo statybos: rekomendacijos ir pasiūlymai, kaip sutaupyti

Skaityti daugiau
1 Drožiniai iš medžio - idėjos lauko dekorui

Drožiniai iš medžio - idėjos lauko dekorui

Skaityti daugiau
modernus treileris Modernūs mobilūs nameliai: kaip juose susiplanuoti gyvenamąją erdvę?

Modernūs mobilūs nameliai: kaip juose susiplanuoti gyvenamąją erdvę?

Skaityti daugiau
kompaktiskas kambarys Medinis namas: kaip jį paversti stilingu?

Medinis namas: kaip jį paversti stilingu?

Skaityti daugiau
c everest lokys 01 Stoginės automobiliams: 3 pranašumai

Stoginės automobiliams: 3 pranašumai

Skaityti daugiau
tagus2 Mobilūs nameliai: 3 privalumai

Mobilūs nameliai: 3 privalumai

Skaityti daugiau
basalt2 Mediniai garažai: 6 privalumai

Mediniai garažai: 6 privalumai

Skaityti daugiau
06 mediniai namai   koki rinktis vasaros poilsiui Mediniai namai: kokį namelį rinktis vasaros poilsiui?

Mediniai namai: kokį namelį rinktis vasaros poilsiui?

Skaityti daugiau
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika