Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Sodo nameliai – saunos: kodėl verta rinktis?

Turėdami nedidelį sodo sklypą neretai susiduriame su dilema – kokį statinį jame statyti. Kol vieni svarsto pirties būtinybę žiemą, kiti nenori atsisakyti sodybos teikiamų privalumų vasarą. O kas, jei pasakytume, jog vieno iš šių variantų rinktis visai nebūtina? Tiesa ta, jog protingai suplanavus namą galima atlikti abi funkcijas. Kaip atrodo šie sodo nameliai – saunos ir ką būtina žinoti apie jų statybas? Būtent apie tai ir nusprendėme pakalbėti šiame straipsnyje.

Sodo nameliai - saunos

Ką būtina žinoti prieš pradedant statybas?

Tiesa, jog nedidelis sodo sklypas bei didelė nuomojamų pirčių pasiūla verčia gerai apsvarstyti šio nuosavo statinio poreikį bei statybai reikalingas išlaidas. Tačiau, jei pirties teikiamais privalumais lepintis mėgstate gana dažnai, o sodyboje vis tiek ketinate įsirengti patalpą, kurioje galėtumėte nakvoti tiek vasaros, tiek žiemos metu, sodo namelis – sauna galėtų tapti puikia, daug naudingų funkcijų atliekančia investicija.

Nors tokio tipo statiniai dažniausiai nėra dideli – juos sudaro pirties patalpa ir nedidelė gyvenamoji erdvė su būtiniausiais patogumais – gerai apgalvojus visas detales galima susikurti jaukią bei funkcionalią erdvę savo bei artimųjų poilsiui. Daugiausiai dėmesio statybų metu šio statinio atveju, žinoma, reikalauja pirties įrengimas: teks pasirūpinti ne tik tinkama sienų bei grindų izoliacija, bet ir kokybiška ventiliacija bei kitais saugumo aspektais.

Reikalavimai statyboms

Prieš užsiimant bet kokiomis statybomis savo sklype, svarbu žinoti apie pastatams taikomus statybų reikalavimus. Leidimas statiniui bus reikalingas tuo atveju, jeigu sodo nameliai – saunos bus didesni nei 80 m² arba aukštesni nei 8,5 m. Ne mažiau svarbi – planuojamų statybų vieta: be leidimo net ir mažiausių statinių įrengimas nėra galimas tuo atveju, kai sklypas įtrauktas į kultūros paveldo saugomą vietovę.

Tiesa, net jei statybos leidimas planuojamam sodo nameliui su pirtimi nėra reikalingas, vertėtų žinoti, jog statinys vis tiek privalės atitikti nustatytus reikalavimus. Sodo nameliai – saunos privalo išlaikyti reglamentuotą atstumą – ne mažiau 3 metrai iki sklypo ribos. Jeigu atstumas mažesnis, prieš pradedant statybas privalu gauti rašytinį kaimyninio sklypo savininko sutikimą. Įsirengiant pastatą, kuriame bus integruota pirtis ar sauna, ypač svarbu laikytis ir visų priešgaisrinio bei sanitarinio atstumo reikalavimų.

Sodo nameliai – saunos: naudingi patarimai statantiems

Pirmas dalykas, kurį svarbu apsvarstyti sprendžiant, kokio dydžio statyti įsirengti savo kieme – žmonių skaičius, kurie jo privalumais naudosis. Jei sodo namelį su jame įrengta sauna ar pirtimi įsivaizduojate kaip privatų poilsio kampelį savo bei savo artimųjų poilsiui, optimalus saunos dydis galėtų būti 2 x 2,5 m, malkinės pirties dydis 2,5 x 2,5 m, o lubų aukštis galėtų siekti apie 2,2 m. Tokiu atveju patalpoje du žmonės galės ne tik laisvai prasilenkti, tačiau rasite vietos ir gultui bei visiems ritualams, o laisvalaikio erdvei liks pakankamai vietos.

Antras svarbus dalykas yra tai, jog įrenginėjant sauną ar pirtį pakankamai dėmesio reikėtų skirti jos grindims. Nors grindys dažniausiai gaminamos iš medžio, jas pakeitus betoninėms bei ant jų sudedant medines groteles, grindyse lengvai įrengsite vandens surinkimą, jas bus paprasčiau prižiūrėti, o, esant reikalui, net pakeisti. Bene svarbiausias pirties ar saunos elementas – krosnelė, kuri gali būti tiek kūrenama malkomis, tiek elektrinė. Nors nuo tradicinio pirties įvaizdžio neatsiejamos, malkomis kūrenamos krosnelės šiais laikais turi įvairių naudingų patobulinimų, sodo nameliai su saunomis dažniausiai turi įmontuotą elektrinę krosnelę. Atsižvelgiant į tai, kad elektrines krosneles šildo ne ugnis, o elektriniai tenai, jiems nereikia kamino bei pakuros, kas yra gerokai labiau suderinama su šiuo universalios paskirties statiniu. Svarbu paminėti ir tai, kad elektrinėms krosnelėms netaikomi tokie aukšti saugumo reikalavimai, priešingai nei krosnelėms, kūrenamoms malkomis. Būtina paminėti ir tai, jog priklausomai nuo elektrinės krosnelės modernumo, dažnai galima reguliuoti ir drėgmės lygį, tokiu būdu pakeičiant net patį pirties tipą.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika