Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Rąstinio namo interjeras: 5 esminiai žingsniai sėkmingam vasarnamio įrengimui

Svarstant, koks turėtų būti rąstinio namo interjeras ir ieškant idėjų jo įrengimui, dažniausiai esame užburiami unikalių, interjero žurnaluose vaizduojamų dizaino sprendimų. Nors neįgyvendinamų dalykų nėra, tiesa ta, jog dažniausiai pastarieji reikalauja ne tik gerokai didesnio biudžeto, bet ir atitinkamos erdvės, apšvietimo, sienų išdėstymo, todėl tokiu būdu išsirinktą interjerą teisingai pritaikyti jau pastatytam namui tampa gana sudėtinga.

Šį kartą dalinamės penkiais esminiais žingsniais, padėsiančiais sėkmingai įsirengti savo svajonių vasarnamį, ne tik pasirenkant tinkamiausią, jūsų ir šeimos narių skonį bei poreikius atitinkantį rąstinio namo interjerą, bet ir padėsiančiais nepasiklysti svarbioje darbų eigoje, išvengiant papildomų išlaidų.

Rąstinio namo interjeras

Rąstinio namo interjeras (šaltinis)


Rąstinio namo interjeras: 5 esminiai etapai

1. Poreikiai, stilius ir biudžetas

Prieš imantis bet kokio interjero planavimo, rekomenduojame įvertinti savo ir namiškių poreikius – jei didžiąją dalį laiko praleidžiate terasoje, o į vasarnamį grįžtate tik pernakvoti, interjero žurnalo viršelį puošianti svetainė su stulbinančios išvaizdos baldais jam toli gražu nesuteiks pridėtinės vertės. Kita vertus, jei poilsio vasarnamyje metu ne mažai laiko tenka skirti darbui prie kompiuterio, galbūt vertėtų pagalvoti apie vasarnamiams visiškai nebūdingo darbo kambario ar bent patogesnės darbo vietos įrengimą. Vasarnamis gali būti unikalus ne tik savo interjeru, bet ir erdvėmis, todėl užuot įrengdami standartines erdves, negailėkite laiko apsvarstyti individualiems savo poreikiams. Tik tuomet iš tikrųjų išnaudosite kiekvieną vasarnamio kampelį, o poilsis jame taps malonesnis nei galite pagalvoti.

Gerai apsvarsčius svarbiausias vasarnamio erdves, kurios iš tiesų išpildys jūsų poreikius laisvalaikio metu, galima pereiti prie ypač laukiamo žingsnio – interjero stiliaus pasirinkimo, kuris, savaime suprantama, praktiškai neatsiejamas nuo vasarnamio įrengimui planuojamo biudžeto. Nesunku pastebėti, jog ne maža dalis žmonių, įsirenginėjančių vasarnamį, pasilieka prie minimalistinio, modernaus, tačiau ypač didelio biudžeto dėl paprastumo nereikalaujančio, vasarnamio vidaus interjero varianto. Toks sprendimas gali būti priimamas ne tik norint sutaupyti. Įvertinus tai, kiek laiko iš tiesų praleidžiama poilsio namo viduje, dėl minimalaus patalpų naudojimo prabangus rąstinio namo interjeras ne visiems atrodo kaip prasminga investicija. Tiesa, jei prioritetą teikiate poilsiui namuose, ypatingu komfortu ir unikaliu dizainu pasižymintis vasarnamis gali tapti tikra siekiamybe nepaisant gerokai didesnio biudžeto. Įvertinus praktiškumą ir tai, kokio stiliaus vasarnamyje jausitės geriausiai, galima pereiti prie antrojo, tačiau ne mažiau svarbaus, žingsnio – konkrečių erdvių planavimo.

2. Kambarių išdėstymas ir susisiekimas

Kaip ir planuojant bet kokį gyvenimui skirtą namą, planuojant vasarnamį nėra taisyklių, kuriomis reikėtų vadovautis skirstant funkcines erdves. Nors tokių patalpų, kaip vonia ar virtuvė vietą turėsite nuspręsti dar rengiant namo projektą, kitų patalpų išdėstymo klausimas išlieka atviras iki pat sustatant baldus.

Jei jūsų vasarnamis yra gana mažas, verta prisiminti, kad mažoje erdvėje kai kurios zonos gali atlikti net keletą funkcijų t.y. didelė ir patogi sofa svetainėje gali tapti ne tik poilsio vieta dienos metu, bet ir miegamąja lova naktį, o stalas gali būti naudojamas ne tik valgio, bet ir darbo metu. Tokiu būdu turėsite visas reikalingas – miegamojo, svetainės, virtuvės ir darbo erdves net ir tokiu atveju, jei dėl vietos stokos daug atskirų kambarių įsirengti negalite. Kita vertus, jei vasarnamis nėra mažas, atskiros erdvės gali tapti tikru privalumu ypač tuomet, kai vasarnamyje ilsisi didesnis skaičius žmonių. Didelis skaičius atskirų kambarių garantuoja ne tik didesnį privatumą ir leidžia geriau pailsėti, bet ir bet kokia veikla poilsio metu tampa tiesiog patogesnė.

Sprendžiant vieną esminių klausimų – kambarių išdėstymą, rekomenduojame atsižvelgti į du faktorius: dažniausiai naudojamas patalpas ir vasarnamio gyventojus. Siekiant vasarnamį paversti kuo patogesniu kasdieniam naudojimui, dažniausiai naudojamas erdves, tokias kaip svetainė ar virtuvė, rekomenduojame įsirengti arčiausiai įėjimo, tuo tarpu miegamasis bei kitos, tik tam tikromis progomis naudojamos erdvės, gali būti toliau nuo įėjimo, jų įrengimui puikiai tinka ir antras namo aukštas ar net palėpė. Rekomenduojame atsižvelgti ir į tai, kokio amžiaus žmonės ilsėsis vasarnamyje. Vyresnio amžiaus namiškiams nuolatinis laipiojimas laiptais greičiausiai nebus maloniausia viešnagės dalis, tokiu atveju rekomenduojame pagalvoti apie būtiniausių patalpų – miegamojo, virtuvės ir vonios kambarių įrengimą pirmame namo aukšte. Jei vasarnamyje nuolat su jumis lankysis ir maži vaikai, antrame aukšte rekomenduojame įsirengti patalpas, kuriose jiems lankytis nebūtina, tokiu būdu užtikrinant didesnį saugumą.

3. Apšvietimas

Nors dažnai apšvietimo planavimui skiriama gana mažai dėmesio, jis namuose gali tapti ypač reikšmingu akcentu, kurio dėka rąstinio namo interjeras ne tik atrodo erdvesnis, bet ir sukuriama daug komfortabilesnė ir jaukesnė atmosfera. Išskirtinę atmosferą vasarnamiui suteikia dienos šviesa, todėl dar namo projektavimo metu reikėtų apsvarstyti didesnio langų skaičiaus galimybes. Tiesa ta, jog šviesos projektavimu užsiėmus dar pačioje vasarnamio statybos darbų pradžioje, visi šviesos taškai gali būti suplanuoti ypač tiksliai. 

Jau pastatyto vasarnamio vidaus apšvietimą galima pagerinti naudojant kelių tipų apšvietimą. Dažniausiai naudojama apšvietimo rūšis, tai – bendras apšvietimas, kuris apima tokius elementus kaip: liustra, stovinčios lempos, sieninės lempos, kiemo apšvietimas, pakabinamos lempos. Siekiant išgauti didesnį apšvietimą dažniausiai pasitelkiamos ir dvi papildomos apšvietimo rūšys – užduočių apšvietimas ir taškinis apšvietimas. Užduočių apšvietimą, kuris yra ryškesnis nei bendras apšvietimas, sudaro: stovinčios lempos, stalinės lempos, stalo lempos, vonios veidrodžio apšvietimas, spintelės po apačia, bėgių lempos, o taškiniam apšvietimui priskiriamos sieninės lempos bei lubose įmontuojamos lempos. Kaip jau minėta anksčiau, visų trijų tipų šviestuvų derinys sukurs efektą, kurio dėka erdvė vizualiai atrodys didesnė. Įvairių tipų šviestuvai taip pat gali interjerui suteikti papildomo stiliaus, tačiau dažniausiai rekomenduojama rinktis ne jų įvairovę, o vieną stiprų akcentą.

4. Sienų dizainas ir spalvos

Ieškant išraiškingesnių įdėjų, kurių dėka galėtų būti praturtintas rąstinio namo interjeras, vertėtų prisiminti, kad įdomų dizainą gali sukurti ne tik išskirtinės sienų spalvos, bet ir unikalūs jų dizaino sprendimai, derantys su dar pačioje pradžioje pasirinktu būsimo interjero stiliumi. Pavyzdžiui, prie modernių vasarnamių interjero puikiai dera saikingi natūralaus medžio elementai, neleidžiantys moderniam namo įrengimui atitolti nuo natūralios gamtos pojūčio. Prie kaimiško vasarnamio stiliaus puikiai dera natūralaus akmens elementai, kuriais dažnai puošiamos ne tik svetainės, tačiau ir vonios kambario sienos ar grindys. 

medinio namo interjeras

Rąstinio namo interjeras su medžio akcentu (šaltinis)

medinio namo virtuvė

Rąstinio namo interjeras su akmens akcentu (šaltinis)

Nepriklausomai nuo to, kokią sienų, grindų ir lubų apdailą ketinate rinktis, derėtų atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių aspektų – būsimų kambarių spalvas. Nuo to, kokias sienų spalvas pasirinksite, ne tik priklausys bendras rąstinio namo interjeras, bet ir kambario atmosfera, stilius, spalva turės įtakos ir erdvės pojūčiui bei kambarių apšvietimui. Vien vadovaujantis bendromis žiniomis nesunku suprasti, kad pasirinktos šviesios kambario spalvos patalpai suteiks gerokai daugiau šviesos nei tamsios. Dėl kambario apdailai pasirinktų šviesių spalvų jausite ir didesnę erdvę, nei ši yra iš tiesų, todėl šviesias sienų, lubų ir grindų spalvas ypač gerai apsvarstyti turėtų nedidelių, ribotos erdvės vasarnamių savininkai. Šviesus interjeras taps nepakeičiamu sprendimu ir tuo atveju, jei vasarnamis stokoja langų arba šviesai pro jo langus trukdo patekti už lango augantys medžiai.

Šviesus rąstinio namo interjeras

Šviesus rąstinio namo interjeras (ša ltinis)

Vis dėlto gana dažnai pasitaiko atvejų, kai vienspalvis, šviesus interjeras namo savininkams atrodo per daug įprastas ir nuobodus. Gana originaliu šios problemos sprendimu galėtų tapti papildoma, lubas, sienas ar grindis išryškinanti spalva. Ji ne tik puikiai papildys nuobodų kambarių interjerą, sukurdama jiems išskirtinumo, bet ir taps esminiu kambarių akcentu. Jei savo interjere nepageidaujate dirbtinų spalvų, tačiau gyvesnio akcento vis tiek norisi, keletui sienų, luboms ar grindims galite rinktis natūralaus, tamsinto ar balinto medžio apdailą. Nors vasarnamio interjeras šiuo atveju nestokos medienos, pakeista, nenatūrali jos spalva neleis kurti kaimiško stiliaus. Tamsi spalva vasarnamiui savaime suteiks prabangos, tačiau ją rekomenduojame rinktis tik tuo atveju, jei kambariai nestokoja langų, o kambario erdvės nėra mažos.

5. Baldai ir aksesuarai

Kai jau žinomos kambarių funkcijos, tikslus namo išplanavimas, o vasarnamio sienos jau leidžia susidaryti įspūdį apie būsimą jo stilių, pats laikas pagalvoti apie galutinius, tačiau ne mažiau svarbius akcentus – vasarnamio baldus bei aksesuarus. Apie tai, kad baldai privalo būti ne tik gražūs, bet ir patogūs – diskutuoti neverta, tačiau ypač svarbu nepamiršti atkreipti dėmesį į baldų funkcionalumą. Dideliu pranašumu pasižymi baldai, galintys atlikti daugiau nei vieną funkciją: pavyzdžiui, sofa, kuri gali būti naudojama kaip lova ar virtuvės stalas, kuris puikiai tiks dirbant kompiuteriu arba vaikams ruošiant namų darbus. Tokiu būdu galima ne tik sutaupyti pinigų bei erdvės. Atsižvelgiant į tai, jog vasarnamyje neišvengsite svečių, verta turėti kuo daugiau skirtingomis situacijomis galimų naudoti baldų. Paprastai vasarnamiai yra mažesni nei gyvenamieji namai, todėl, kalbant apie baldus, taip pat verta pabrėžti, jog jų interjeruose puikiai tinka minkštesni baldai su matomomis kojomis, nes dėl tarpų interjeras atrodo erdvesnis.

Rąstinio namo interjeras

Rąstinio namo interjeras (šaltinis)

Kuriant modernų vasarnamio interjerą derėtų vengti ryškių spalvų, margų raštų ar paauksuotų baldų, kuriais dažnai bandoma pagyvinti kaimišką interjerą. Bene pirmas dalykas, į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis pagrindinius svetainės baldus – jų spalvą ir santykis su sienų spalvomis. Gana paprastas, tačiau ypač modernų vaizdą vasarnamio svetainėje sukursiantis sprendimas – supriešinta baldų ir sienų apdailos spalva. Šviesi sofa pagyvins tamsų kambarį, o tamsi baldų spalva neatsiejamu akcentu taps šviesiame kambaryje. Tačiau kontrastas – tik vienas iš galimų interjero pasiūlymų. Gana dažnais atvejais rąstinio namo interjeras įrengiamas tiek sienų, tiek pagrindinių baldų spalva paliekant gana panašią, o kambarys pagyvinamas kitais moderniais sprendimais, pavyzdžiui, unikalia kambarių architektūra ar papildomais baldų akcentais.

Verta pasirinkti aksesuarus, kurie atitiktų interjero charakterį ir jo dydį, galimas variantas ir interjere pasirenkamas taškas, į kurį nukreipiamas žvilgsnis. Likusi baldų dalis tokiu atveju turėtų būti mažiau kreipiant dėmesį ir dar labiau išryškinanti akcentą. Verta paminėti, jog paprastuose medžio vasarnamių interjeruose puikiai tinka aksesuarai iš popieriaus, pintų, molio, medžio, metalo ar stiklo. Svarbu nepamiršti, kad bendrą vasarnamio interjerą kuria ne tik pagrindinės, bet ir visos pagalbinės vasarnamio patalpos, dėl šios priežasties nepamirškite skirti dėmesio ir tokių patalpų kaip virtuvė, vonia ar skalbykla įrengimui. Nustebsite, kiek įtakos bendrai namo atmosferai gali turėti teisingai parinkta kriauklė ar spintelės.

Taigi,nors įsirenginėjant vasarnamį reikėtų nepamiršti, kad svarbus ne tik stilingas rąstinio namo interjeras, bet ir komfortas, gerai apmąstę visas esmines detales tikrai nesunkiai susikursite ne tik šiuolaikišką, bet ir komfortišką poilsio erdvę, atitinkančią visus jūsų poreikius.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika