Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Kaip protingai suplanuoti nedidelių medinių namų erdvę?

Nedideli mediniai namai tampa vis populiaresniu pasirinkimu naujakurių tarpe, o medinio namo įrengimas bei jo subtilybės diskutuojamos dažniau nei bet kada anksčiau. Specialistų teigimu, protingas nedidelio būsto išplanavimas reikalauja laiko ir pastangų. Juk poilsio būstas privalo nestokoti erdvės bei atitikti svarbiausius komforto reikalavimus.

Kodėl verta įsirengti nedidelį vasarnamį?

Įsirengdami nedidelį, medinį būstą, ne tik tausojate gamtą, bet ir galite sutaupyti finansų – tokio tipo namai pasižymi pigesne eksploatacija ir dideliu ekonomiškumu. Todėl, specialistų teigimu, užuot svarstydami apie didelį vasarnamį, daugiau dėmesio skirkite protingam mažesnės erdvės išplanavimui. Gerai apgalvoję visus būtiniausius niuansus, džiaugsitės ekonomišku, visapusiškai jūsų poreikius atitinkančiu poilsio būstu.

6 patarimai, kaip suplanuoti nedidelę namų erdvę

Tam, kad suprojektuoti bei suplanuoti savo gyvenamąją erdvę būtų lengviau, dalijamės 6 patarimais, padėsiančiais lengviau susidoroti su šia užduotimi ir susikurti savo svajonių namus.

1. Susikurkite erdvę be sienų

Nors kalbant apie nedidelį medinį namelį dažniausiai įsivaizduojama paprasta keturkampė dėžutė, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Nedideli mediniai namai, lygiai taip, kaip ir bet kokio tipo namai, gali būti suplanuoti ir įrengti atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir poreikius, todėl nereikėtų vengti originalių išplanavimo sprendimų, ypatingai kalbant apie namus, kurių plotas nėra didelis. Individualiai suprojektuoti mobilūs namai ir nameliai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais.

Viena rangovų neretai rekomenduojamų idėjų nedideliam mediniam namui – gyvenama erdvė be sienų arba dar kitaip vadinamas loftas. Pasirinkus šio tipo erdvės išplanavimą, būstui ne tik suteiksite didesnį erdvės pojūtį, bet ir maksimaliai išnaudosite savo namų plotą. Norint neprarasti erdvės, tačiau išlaikyti jaukumo ir privatumo pojūtį, tam tikras erdves, tokias, kaip miegamasis ar darbo erdvė, galite atskirti širmomis, lengvomis sienelėmis ar net didesniais kambariniais augalais.

 

2. Gerai apgalvokite kambarių paskirtį

Nepaisant to, kiek uždarų kambarių turės jūsų mediniai namai, pasistenkite gerai apgalvoti kiekvienos patalpos paskirtį. Nedideli mediniai namai privalo pasižymėti kiekvienos patalpos funkcionalumu. Pavyzdžiui, jei pasikeitus darbo aplinkybėms galvojate apie atskirą darbo kambarį, susikurkite erdvę, kurioje galėtumėte ne tik dirbti, bet ir prireikus apgyvendinti svečius ar net užsiimti sportu namuose. Tokia daugiafunkcinė patalpa ne tik bus naudojama itin dažnai, tačiau, jos dėka, pagrindinės gyvenamosios erdvės nereiks apstatyti papildomais rašomaisiais stalais, treniruokliais ar miegamosiomis sofomis.

3. Paskirkite vietą rečiau naudojamiems daiktams

Tam, kad gyvenamųjų patalpų nereikėtų apstatyti kasdien nenaudojamais, namų erdvę ypač mažinančiais daiktais, įrenkite jiems specialią laikymo vietą. Medinio namo įrengimas išnaudojant net ir mažiausias erdves – nepakeičiamas sprendimas taupantiems vietą.  Tokių sprendimų pavyzdžiu galime įvardinti mažas erdves po laiptais ar kambariuose likusius kampus. Vis dėlto jų galite surasti kur kas daugiau, jei nebijosite pasitelkti vaizduotės. Pavyzdžiui, nors esame įpratę daiktus laikyti horizontaliai, jų laikymui galima išnaudoti ir vertikalias erdves, kas ne retu atveju padeda sutaupyti daugiau vietos.

mediniai namai: kaip susikurti daugiau erdvės?

Nuotr. Pinterest.com

Vienas gana dažnai naujakurių pasirenkamų variantų – sieninės spintos, kurios, užimdamos visą sienos plotą ne tik neapkrauna kambario (kaip didelis ir sunkus papildomas baldas), bet ir leidžia pilnai išnaudoti vietą, kuri, įprastos spintos atveju yra paliekama dulkėms (erdvė po spintos apačia ir erdvė spintos viršuje). Įsirengti tokio tipo spintą taip pat dažniausiai kainuoja pigiau, o jos vidų galite įsirengti pagal savo asmeninius poreikius ar turimų daiktų dydį: ne tik pasirinkti norimą lentynų dydį ar stalčių skaičių, bet ir nuspręsti, kokio gylio spinta jums bus reikalinga.

Dar vienas gana populiarus sprendimas, leidžiantis bet kokio dydžio namuose sutaupyti daugiau vietos – speciali patalpa, skirta rečiau naudojamiems ar didesniems daiktams. Nors tokia patalpa jūsų namuose pareikalaus papildomo ploto, ją daiktų laikymui galėsite išnaudoti ypač efektyviai, o tai reiškia, jog kituose kambariuose reikės įsirengti mažiau spintų ar kitų, daiktų laikymui skirtų baldų.

4. Venkite koridorių

Gerai apgalvoję kiekvieno izoliuoto kambario paskirtį stenkitės savo būsto projekte juos sudėlioti taip, kad namuose būtų kuo mažiau koridorių. Jie ne tik trukdo išnaudoti erdvę, bet ir mažina bendrą namų erdvės pojūtį, o svarbiausia – trukdo patekti pro langus iš visų pusių sklindančiai šviesai. Patalpose teisingai krintanti šviesa suteiks daugiau erdvės nei galite įsivaizduoti. Antras, tačiau ne mažiau svarbus dalykas – koridoriai patalpas dažniausiai paverčia kvadratinėmis, o tai taip pat stipriai riboja erdvės pojūtį bei architektūrinius sprendimus, galinčius ne tik padidinti namo erdvę, bet ir pagyvinti patį namo interjerą.

5. Gerai apgalvokite apšvietimą

Nors dažnai apšvietimo planavimui skiriama gana mažai dėmesio, jis namuose gali tapti ypač reikšmingu akcentu, kurio dėka nedideli mediniai namai atrodys gerokai erdvesni. Taigi, dar namo projektavimo metu reikėtų apsvarstyti didesnio langų skaičiaus galimybes bei dirbtinio apšvietimo vietas.

Erdvūs mediniai namai

Nuotr. Pinterest.com

Tuo atveju, kai nedideli mediniai namai jau yra pastatyti, vidaus apšvietimą galima pagerinti naudojant net kelių tipų apšvietimą. Dažniausiai pasitelkiamos ir dvi papildomos apšvietimo rūšys – užduočių apšvietimas ir taškinis apšvietimas. Užduočių apšvietimą, kuris yra ryškesnis nei bendras apšvietimas, sudaro: stovinčios lempos, stalinės lempos, stalo lempos, vonios veidrodžio apšvietimas, spintelės po apačia, bėgių lempos, o taškiniam apšvietimui priskiriamos sieninės lempos bei lubose įmontuojamos lempos. Kaip jau akcentavome anksčiau, visų trijų tipų šviestuvų derinys sukurs efektą, kurio dėka erdvė vizualiai atrodys didesnė. Įvairių tipų šviestuvai taip pat gali interjerui suteikti papildomo stiliaus.

6. Negailėkite šviesių spalvų

Nepriklausomai nuo to, kokią sienų, grindų ir lubų apdailą ketinate rinktis, derėtų atkreipti dėmesį į vieną svarbiausių aspektų – būsimas namo kambarių spalvas. Tai lems ne tik tai, kaip stilingai atrodys jūsų nedideli mediniai namai, bet ir turės nemažai įtakos erdvės pojūčiui bei kambarių apšvietimui. Vien vadovaujantis bendromis žiniomis nesunku suprasti, kad pasirinktos šviesios kambario spalvos patalpai suteiks gerokai daugiau šviesos nei tamsios. Dėl kambario apdailai pasirinktų šviesių spalvų jausite ir didesnę erdvę, nei ši yra iš tiesų. Šviesus interjeras taps nepakeičiamu sprendimu tuo atveju, jei medinis namas stokoja langų arba šviesai pro jo langus trukdo patekti už lango augantys medžiai.

Svarbu paminėti, jog ne mažiau dėmesio nei svetainės sienoms reikėtų skirti ir jos baldams, o tiksliau – jų spalvos santykiui su sienų spalvomis. Gana dažnais atvejais mediniai namai įrengiami taip, kad šviesos suteiktų visas jų interjeras – tiek sienų, tiek pagrindinių baldų spalva pasirenkama šviesi. Tokių namų stilių pagyvinti galima moderniais interjero sprendimais, pavyzdžiui, unikalia kambarių architektūra arba pavieniais akcentais.

Nedideli mediniai namai: pagrindiniai privalumai

  • Draugiškumas gamtai
  • Mažesni eksplotacijos kaštai
  • Mažesni statybos kaštai
  • Ekonomiškumas
  • Natūrali namų atmosfera
  • Visos architektūrinės galimybės
  • Nuolat naudojamos visos namų patalpos

Nors medinio namo įrengimas paprastai nėra daug laiko reikalaujantis procesas, nedideli mediniai namai gali pareikalauti papildomų pastangų. Norint maksimaliai išnaudoti mažesnio namo plotą ir užtikrinti, jog namas bus pakankamai funkcionalus, rekomenduojame jo projektavimą patikėti mūsų profesionalams. Susisiekite su mumis dar šiandien ir užsiregistruokite konsultacijai.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika