Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Namo stogas: kaip išsirinkti?

Namo projektavimas yra sudėtingas ir labai atsakingas procesas, kurio metu svarbu ne tik gerai atlikti darbus, bet ir pasirinkti kokybiškas, patikimas konstrukcijas bei medžiagas, nes visa tai turės įtakos galutiniam rezultatui. Atsižvelgiant į tai, kad stogo danga nėra pigi prekė, ją renkantis rekomenduojama atsižvelgti į tokius veiksnius, kaip: gamintojas, išvaizda, medžiaga, spalva, ilgaamžiškumas ir, žinoma, kaina.  Taigi, kaip nuspręsti, koks namo stogas galėtų būti tinkamiausias jūsų statiniui? Patarimais dalijasi ekspertai.

stogo dangos pasirinkimų nuotrauka

Dalykai, kuriuos būtina apsvarstyti renkantis namo stogą

Statant ar renovuojant namą, beveik visais atvejais tenka rinktis naują dangą savo stogui. Nors ilgus metus šiuo klausimu buvo pasikliaujama tik pardavėjų rekomendacijomis, šiais laikais vien tik jomis vadovautis nepatartina. Ne retu atveju klientams siūloma brangiausia prekė, mažai atsižvelgiant į stogo tinkamumą konkrečiam pastatui. Ir, nors tokiu būdu priimamas sprendimas greičiausiai pareikalaus mažiausiai jūsų pastangų, tai toli gražu nereiškia, kad įsigysite iš tiesų dėmesio vertą variantą.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu statybinių medžiagų rinkoje galima rasti ne vieno gamintojo prekių su įvairiais privalumais ir trūkumais, siūlome jas išsamiai įvertinti atsižvelgiant į visus svarbiausius faktorius. Tai: ilgaamžiškumas, atsparumas, ekologiškumas, akustinės savybės, gamintojas, kaina ir net tipas. Visi šie kriterijai padės užtikrinti, kad namo stogas tarnautų ilgai, o jo išvaizda džiugintų ne vienerius metus.

Ilgaamžiškumas

Savaime suprantama, kad neplanuojate keisti stogo dangos taip dažnai, kaip, pavyzdžiui, fasado spalvos. Pasirinkus kokybišką, ilgaamžį variantą ir laikantis visų dangos priežiūros reikalavimų, stogo danga sėkmingai tarnaus ne tik jums, bet ir ateities kartoms.

Kalbant apie stogo dangos patvarumą, labai svarbu atkreipti dėmesį į garantiją. Priklausomai nuo to, kokio tipo ir modelio bus namo stogas, jam gali būti taikomos net dvi garantijos. Pirmoji – estetinių savybių išsaugojimo (dažniausiai trumpesnis laikotarpis) ir praktinė (kartais galioja visą stogo dangos tarnavimo laiką). Jei anksčiau namo stogai tarnavo apie 50 – 60 metų ar net ilgiau, dabar maksimali garantija stogams gali siekti vos iki 20 – 30 metų. Jei čerpėms, kurias norite įsigyti, nėra taikoma bent 10 metų garantija, specialistai pataria ieškoti kito varianto.

Atsparumas išorės aplinkos veiksniams

Pagrindinė stogo dangos funkcija yra apsaugoti pastato konstrukciją nuo nepalankių išorinių aplinkos veiksnių (kritulių, vėjo, temperatūros pokyčių, ultravioletinių saulės spindulių), išlaikant praktines funkcijas ir estetinę išvaizdą.

Ekologija

Šiais laikais ekologija yra labai svarbi ir reikšminga visuomenei. Siekiant apsaugoti ne tik gamtą, bet ir savo sveikatą, ekologiškos čerpės, pagamintos iš natūralių medžiagų, yra numeris vienas stogų rinkoje. Taip yra todėl, nes organinėse medžiagose nėra mūsų sveikatai pavojingų medžiagų.

stogo dangos nuotrauka

Akustika

Atsižvelgiant į tai, kad dauguma nepageidaujamų garsų sklinda iš namo išorės ir yra perduodami per ventiliacijos angas, stogo langus bei stogo konstrukcijas, pasirinktas namo stogas turi didelės įtakos pastarųjų izoliacijai. Norint izoliuoti nemalonius ir trikdančius garsus, labai svarbu pasirinkti stogo čerpes, kurios gerai izoliuoja patalpas nuo garso. Priešingu atveju turėsite priprasti prie išorinio eismo garsų ar vėjo keliamo triukšmo.

Gamintojas

Tikriausiai pastebėjote, kad čerpių pasiūla šiais laikais yra tiesiog didžiulė – galite pasirinkti iš šimtų skirtingų plytelių. Vis dėlto, kaip minėjome anksčiau, gamintojas taip pat turi būti pasirinktas atsižvelgiant į garantiją čerpėms ir tai, kiek laiko bendrovė veikia rinkoje.

Kaina

Stogo kaina yra dar vienas labai svarbus aspektas ir gali turėti didžiausią įtaką priimant galutinius sprendimus. Tačiau, tai tikrai nėra ta sritis, kurioje mažiausia kaina turėtų būti lemiamas veiksnys, todėl rekomenduojame pasikliauti žinomais statybinių medžiagų gamintojais. Sprendimas pasirinkti mažesnę kainą yra racionalus tuo atveju, kai lyginami du variantai, o jų charakteristikos atitinka nustatytus kriterijus. Be to, turėtumėte nepamiršti atsižvelgti į tai, kad didžiąją dalį stogo išlaidų sudaro jo konstrukcija ir izoliacija, o ne pati medžiaga.

stogo dangos nuotrauka

Tipas

Jau greičiausiai žinote, kad rinkoje galima rasti daug įvairių stogo dangų variantų. Mes siūlome inovatyviausius ir paklausiausius sprendimus, kurie atitiks kiekvieno asmeninius poreikius ir aukščiausius kokybės standartus, todėl mūsų įrengtas namo stogas tarnaus ilgus metus. Siūlome rinktis iš populiariausų stogo dangos rūšių: veltinio čerpės, keraminės čerpės ir skardos fasadų. 

Jei manėte, kad stogo dangos pasirinkimas bei įrengimas bus labai paprastas ir greitas darbas, galite nusivilti. Nepamirškite, kad stogo danga jums tarnaus daugelį metų, taigi, prieš priimdami sprendimą, atsižvelkite į visus aukščiau išvardintus veiksnius. Tam, kad namo stogas puikios būklės išliktų ilgiau nei 10 metų, nepamirškite atkreipti dėmesį  į gamintojo garantiją,  stogo akustiką, kainą ir, žinoma, medžiagos, iš kurių šis pagamintas.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika