Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Mūrinis namas ar medinis namas: 5 faktoriai, padėsiantys pasirinkti

Šimtmečius mūsų kraštuose statytus tvirtus, mūrinius namus vis dažniau keičia mediniai, lengvomis konstrukcijomis pasižymintys statiniai, naudojami ne tik vasaros poilsiui, bet ir kasdieniam gyvenimui. Permainas lėmė tai, jog pažangių technologijų dėka pavykstant išsaugoti vis daugiau gerųjų medinių namų savybių, savo privalumais ir patvarumu jie nenusileidžia mūriniams namams. Vis dėlto labiausiai pagrindiniai abiejų tipų namų privalumai priklauso nuo individualaus projekto, todėl prieš priimant sprendimą, mūrinis ar medinis namas galėtų būti jūsų lūkesčius geriausiai atitiksiantis pasirinkimas, rekomenduojame iš arčiau apžvelgti 5 esminius faktorius, kurie leis priimti teisingą sprendimą.

Flamingas

1. Kuris – mūrinis ar medinis namas kainuos daugiau?

Nesunku nuspėti, jog prieš galutinai nusprendžiant, kokio tipo namą rinktis kaip savo nuolatinius namus, vienu svarbiausių faktorių klientams vis dar tampa bendra namo statybų kaina. Todėl ypač svarbu žinoti, kad dažnai girdimas teiginys, jog bendri medinio namo statybų kaštai yra didesni nei mūrinio – plačiai paplitęs mitas. Jau ilgus metus specializuodamiesi namų statybų srityje galime patvirtinti, jog bet kurio tipo namo galutinė kaina labiausiai priklauso nuo individualaus jo projekto, projektuotojų parengto pagal jūsų poreikius. 

Kalbant apie mūrinio ir medinio namo statybų išlaidas, kurios praktiškai nepriklauso nuo unikalių architektūrinių sprendimų, visų pirma, vertėtų paminėti išlaidas šių namų pamatams. Atsižvelgiant į tai, kad medinio namo konstrukcijos praktiškai visais atvejais būna gerokai lengvesnės nei mūrinio namo, tai turį įtakos ir platesniam namo pamatų pasirinkimui. Medinio namo statyboms galima naudoti ir paprastesnius bei pigesnius – polinius pamatus, kurie dažniausiai būna gręžtiniai arba spraustinio tipo.

Dėl gerokai sunkesnių mūrinio namo konstrukcijų, pasirinkus šio tipo namą bus reikalingi ir gerokai tvirtesni pamatai. Dažniausiai mūrinių namų statybose naudojami plokštuminiai pamatai, kurių įrengimo kaina, lyginant su polinių pamatų kaina, yra ženkliai didesnė – su cokolio apdaila ir geru apšiltinimu pamatų mūriniam namui kaina svyruoja vidutiniškai nuo 60 iki 70 eurų už m2.

Dar vienas, mūrinio ir medinio namo statybų išlaidoms ne mažai įtakos turintis faktorius, kuris mažai priklauso nuo pasirinkto statybų projekto, tai – šiltinimo darbai. Čia vertėtų žinoti, jog lyginant mūrinį ir medinį namą, kurie nėra apšiltinti, medinukas mūrinį statinį gerokai lenks savo natūralia šilumine sienojaus varža. Tai reiškia, jog norint pasiekti tą pačią šiluminę varžą, kuria pasižymi nešiltintas medinis namas, mūrinio namo šiltinimui teks išleisti ne mažai pinigų. 

Lyginant apšiltintus medinio ir mūrinio namo projektus, medinio namo atveju konkrečią šiluminę varžą bus pasiekti šiek tiek paprasčiau, o tai leis papildomai sutaupyti įsigyjant šiltinimo medžiagas, tačiau skirtumas dažniausiai nėra toks didelis, kokio tikimasi iš pirmo žvilgsnio. Nors įvairiuose informacijos šaltiniuose mediena dažnai įvardijama, kaip puikią šilumos ir garso izoliaciją užtikrinanti medžiaga, geras medinio namo apšiltinimas iš tiesų reikalauja ypatingo smulkmeniškumo. Taip yra todėl, kad iš atskirų dalių statomas medinis namas, priešingai nei mūrinis, nėra pagamintas iš vientisos medžiagos, kuri savaime užtikrina sandarumą. 

Svarbu! Medinio namo šilumos izoliacija, lygiai taip pat, kaip ir mūrinio namo, priklauso ne tik nuo apšiltintų sienų – remiantis bendrais skaičiavimais, net 25% šilumos nuostolių tenka langams ir durims, o 10-15% luboms. 

2. Mūrinio ir medinio namo apdailos skirtumai

Nors daugeliu atveju statybose naudojama, natūrali medžiaga – mediena, lyginant su mūru, pasižymi ne mažais privalumais, svarstant ją naudoti savo gyvenamojo namo statyboms vertėtų atkreipti dėmesį į namo apdailos klausimą. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvieno namo sienos yra nuolat veikiamos įvairių oro sąlygų, o mediena – natūrali medžiaga, ypatingą dėmesį reikės skirti kokybiškai medinio namo sienų apsaugai, kuri kartais gali kainuoti daugiau nei apsauga to paties ploto mūrinio namo sienoms.

Medinis namas strutis

Vienas dažniausių, visus metus gyventi pritaikytų medinių namų apdailai pasirenkamų sprendimų – ventiliuojami fasadai, kurių konstravimo metu, tarp namo šiluminės izoliacijos, priglaustos ant pastato išorinės sienos, ir išorinės apdailos, pakabintos ant specialiai pritaikytų profilių, yra paliekamas ventiliacijai skirtas oro tarpas. Jo dėka, ventiliuojami fasadai, lyginant su kito tipo fasadų konstrukcijomis,  pasižymi daugeliu reikšmingų pranašumų: nuo išskirtinės namo sienų apsaugos iki nepralenkiamo ilgaamžiškumo.

Vienas didžiausių ventiliuojamo fasado privalumų – ir apsauga nuo perteklinės drėgmės keliamų problemų, kurias išspręsti tampa itin aktualu renkantis medinę namo konstrukciją. Ne mažiau svarbus privalumas – tai, jog ventiliuojami fasadai oro tarpo dėka nepalieka šalčio tiltų ir leidžia padidinti medinio pastato be apšiltinimo šiluminę varžą, taip sumažinant bendras pastato šilumos sąnaudas.

Vis dėlto, kaip jau minėjome anksčiau, papildoma medinio namo apdaila – nėra būtina, jei pasirūpinsite visomis būtinomis jo išorės apsaugos priemonėmis. Namo fasado natūralaus medžio apdaila gana dažnai paliekama statant karkasinius namus, tačiau daugeliu atvejų ji vis tiek yra kombinuojama su kitomis medžiagomis.  Žvelgiant iš techninės perspektyvos, pagrindiniai medinių fasadų privalumai – ypač gera savaiminė izoliacija ir oro cirkuliacija bei mažos eksplotacijos išlaidos. Vis dėlto, verta žinoti, kad šioms medienos savybėms įtakos turi ne tik pasirinkta medienos rūšis, bet ir tinkama, nuolat palaikoma medinio fasado apsauga specialiomis priemonėmis, kurios taip pat nėra itin pigus sprendimas.

Mūrinių namų atveju apdailos klausimas yra šiek tiek paprastesnis – jai dažniausiai naudojamas šlapias fasadas arba klinkerio plytelių apdaila. Vis dėlto tokios apdailos kainą lyginant su medinio namo apdailai reikalingais kaštais – šlapio fasado ar klinkerio plytelių apdaila kainuos kur kas daugiau.

Įrengiant šlapią fasadą įprasta naudoti tik vieną pagrindinę, šilumos izoliaciją užtikrinančią medžiagą, apsaugančią namą nuo neigiamų aplinkos poveikių, todėl toks pasirinkimas gali sumažinti šiltinimo kaštus. Nors tokio tipo fasadus turintys namai nepasižymi gera oro ventiliacija, dėl ypač aukšto lygio izoliacinių savybių jie leidžia žymiai sumažinti namo šildymo kaštus, o jų kaina – viena prieinamiausių rinkoje. 

Mūriniam namui renkantis klinkerio apdailą, ant tinkamai įrengto armavimo sluoksnio klijuojamos plytelės pasižymi ne viena dėmesio verta savybe, tačiau didžiausiu klinkerio plytelių fasadų privalumu įvardijamas jo ilgaamžiškumas. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl klinkerio plytelių fasadai yra itin populiarūs statybų rinkoje – plytelių atsparumas drėgmei. Klinkerio plytelės pasižymi itin mažu įgeriamumu, o jis – glaudžiai susijęs ir su mūrinių namų atsparumu šalčiui. Sudrėkusios medžiagos yra nesunkiai suardomos šalčio (įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir tokiu būdu ardo sieną), todėl atsparios drėgmei klinkerio plytelės žemos lauko temperatūros nėra pažeidžiamos net ir šalčiausiu metų laiku.

3. Mūrinio ir medinio namo statybų proceso skirtumai

Ne mažiau svarbus, nuo individualaus namo projekto mažai priklausantis, bet namo tipo pasirinkimui įtakos turintis faktorius – namo surinkimo skirtumai. Šioje vietoje, be abejonių, didesnį pranašumą praktiškai visose srityse turi medinis namas, pasižymintis itin paprastomis konstrukcijomis, kurias galima surinkti greitai ir be specifinių žinių. Vidutiniškai surinkti tokį namą, jei projektas nėra labai sudėtingas, užtrunka nuo 1 iki 7 darbo dienų, kai mūrinio namo statybos geriausiu atveju užtrunka mėnesius. Tai reiškia, jog nusprendę nuolatiniam gyvenimui rinktis medinį namą, į jį įsikelti galėsite gerokai greičiau nei į mūrinį.

Medinio namo statybos gerokai greičiau vyksta ir dėl to, kad jų metu, priešingai nei statant mūrinį namą, nėra atliekama daug šlapių statybos darbų – pavyzdžiui, nereikia laukti kol sustings mūro mišinys, išdžius tinkas ir pan. Svarbu paminėti ir tai, kad medinio namo statybos darbus galima vykdyti praktiškai bet kokiu oru – jei daugeliui mūrinio namo statybų metu atliekamų darbų nėra tinkamos šlapios ir šaltos dienos, medinį namą galima statyti net ir žiemą.

Gerokai greitesnis medinio namo pastatymas, be abejonių, daro tiesioginę įtaką ir namo statybų kainai. Mažesnis darbų sudėtingumas nereikalauja brangios technikos naudojimo, statybinės medžiagos gali būti pristatomos paprastesniu transportu net ir į sunkiai privažiuojamas vietas. Medinio namo statybų metu nereikia atlikti ir daug smulkių, papildomo laiko ir medžiagų sąnaudų reikalaujančių darbų, o tai leidžia sutaupyti ne mažai statybos kaštų.

Didesniais privalumais medinis namas pasižymi ir rekonstrukcijos atveju. Pavyzdžiui, sugalvojus jame įrengti papildomą sieną, užteks papildomai iškloti lentas. Mūrinio namo atveju, norint įgyvendinti tokius pakeitimus, teks papildomai betonuoti sieną, kas greičiau primins dar vieną statybų procesą nei paprastą rekonstrukciją.

4. Mūrinio ir medinio namo draugiškumas gamtai

Pratęsiant temą apie namo statybų procesą, vis didesniam skaičiui žmonių statant būstą svarbus tampa ir draugiškumo gamtai faktorius. Nors tai neturi didelės įtakos statybų rezultatui, mūrinio namo statybų metu paties namo aplinka yra išniokojama gerokai labiau nei medinio namo statybų atveju. Taip atsitinka ne tik dėl atliekamų, labiau aplinką teršiančių darbų, bet ir dėl sunkiosios technikos, kuriai būtina patekti arti statinio, kad būtų galima atlikti reikiamus darbus.

Ekologiškumu nepasižymi ir pats blokelių gaminimo procesas, kuriuo metu į aplinką patenka tiek mūsų sveikatai, tiek gamtai kenksmingų medžiagų. Šiuo atveju didžioji dalis statybinių medžiagų mediniam namui yra išgaunamos iš atsinaujinančių gamtos išteklių, gamtai kenkiant gerokai mažiau.

5. Natūralesnė namų aplinka

Kiekvienas iš mūsų, kurdamas savo svajonių namus, prioritetus teikiame skirtingiems dalykams. Vieniems svarbus namo tvirtumas ir ilgaamžiškumas, kuris dažnai net vizualiai išreiškiamas per statinio masyvą, kitiems – erdvė ir lengvumas, būdingi lengvoms, tačiau ne mažiau patvarioms konstrukcijoms. Ir nors mūrinis namas pasižymi daugybe gerų savybių, kurios vis dar ypač vertinamos mūsų kraštiečių, tačiau natūralių medienos savybių teikiami privalumai įgauna vis daugiau populiarumo renkantis erdvę, kurioje planuojama praleisti didžiąją dalį savo laiko.

Visų pirma, jei prioritetą teikiate natūralumui, nusprendę statyti medinį namą gerokai sutaupysite ir vidinei namų apdailai. Natūralios medžio sienos puoš bet kokią gyvenamą erdvę, o medienai būdingas natūralus kvėpavimas ir nuolatinė oro cirkuliacija per iš šios medžiagos pagamintas sienas, priešingai nei mūrinio namo sienos, nesukurs didelio poreikio kondicionavimo sistemai.

Ne mažiau dėmesio medinis namas susilaukia ir dėl natūralių medienos izoliacinių savybių slopinant garsą, leidžiančių pašalinti didžiąją dalį iš lauko sklindančio triukšmo. Trečia, medinis namas sukuria atmosferą, kurios negali sukurti mūrinės sienos. Nors, žvelgiant iš techninės perspektyvos, tai gali neatrodyti svarbiu faktoriumi, medienos skleidžiamas natūralumas ir lengvumas iš tiesų turi įtakos bendrai gyvenimo kokybei.


Tikimės, kad įvertinus šiuos 5 faktorius savo individualaus projekto atveju, bus lengviau priimti galutinį spendimą. Medinių namų gamyboje besispecializuodami dar nuo 2008 metų, galime pasiūlyti kiekvieno kliento poreikius atitinkantį medinio namo sprendimą. Mūsų pasiūlą šiuo metu jau sudaro įvairaus dydžio, klientų poreikiams pritaikyti namai – nuo kelių iki kelių šimtų kvadratinių metrų ploto. Galime pasiūlyti tiek iš anksto suprojektuotus, tiek individualius namų projektus, kuriuos konkrečiam sklypui pritaikysime atsižvelgdami į jums svarbias detales.

Susisiekite su mumis dar šiandien!
Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika