Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.4
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Medinio namo priežiūra: ką būtina žinoti?

Rąstinis namelis yra ne tik puiki investicija, bet ir universali poilsio erdvė, kuria, pagal savo poreikius, gali mėgautis kiekvienas šeimos narys. Tai – ideali vieta darbui, poilsiui ir pramogoms, kurią gerai prižiūrint medinio namelio teikiamais privalumais mėgausitės ilgus metus.

Vis dėlto, kokybiška medinio namo priežiūra nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl rekomenduojame gerai ja pasidomėti dar prieš savo medinuką įsigyjant. Siūlome ne tik profesionalų namelių projektavimą ir kokybišką projektų įgyvendinimą, tačiau ir konsultuojame visais, su medinio namo priežiūra susijusiais klausimais. 

Nors medinio namo priežiūra iš tiesų ne mažai priklauso nuo paties medinio namelio dizaino, geografinės vietos ar metinių oro sąlygų, įprastos medienos apsaugos priemonės nuo UV, lietaus ar vabzdžių žalos yra bet kokiu atveju neišvengiamos. Tik jų dėka statinys gerai atrodys ilgus metus. Taigi, šiame straipsnyje apžvelgiame esminius medinių namelių priežiūros aspektus, svarbius norint išlaikyti puikią medinuko būklę.

medinio namo priežiūra

Kaip dažnai reikia atlikti medinio namo priežiūros darbus?

Kasmetinis medinio namelio būklės įvertinimas ir priežiūros palaikymas – yra būtini, tačiau pilną ir visapusišką medinio namo apsaugos atnaujinimą rekomenduojame kartoti vidutiniškai kas trejus metus. Žinoma, kuo dažniau ir kuo kokybiškesnėmis priemonėmis atliksite priežiūros darbus, tuo ilgiau ir geresnę namelio būklę išlaikysite.

Kaip išlaikyti gerą medinių namų būklę?

Pirmas žingsnis: nuolatinis tikrinimas

Nuolat tikrindami medinį namą bei jo stogą ieškokite pažeistų ar laisvų čerpių, deformuotų, nesandarių ar pilnų latakų bei atvirų gegnių. Skirkite dėmesio ir kaminui, ieškokite pažeidimų ant dūmtraukio vamzdžių, galimų įtrūkimų tarp dūmtraukio vamzdžio ir kamino ar kamino ir stogo. Tikrindami sienas pabandykite surasti bei įvertinti visus medienos įtrūkimus, išblukusias dėmes, galimus miltligės ar pelėsio požymius.

Nepamirškite, jog norint palaikyti gerą medinių namų būklę, būtina įsitikinti, kad augalai bei jų vazonai yra mažiausiai 60 cm atstumu nuo medinio namo sienų, medinės terasos ar turėklų, nes tam tikrais atvejais jie taip pat gali tapti medinių namų problemų priežastimi.

medinio namo priežiūra

Antras žingsnis: kasmetinis plovimas/valymas

Medinio namo priežiūra plaunant jį iš išorės bei iš vidaus yra puikus būdas apžiūrėti ir nuodugniai įvertinti vietų, kurių paprastai nematote, būklę. Tokiu būdu taip pat galite nuodugniai pašalinti bet kokius medinio namo sienų paviršiaus nešvarumus, tokius kaip dulkės, miltligė, žiedadulkės, paukščių išmatos ar vabzdžių išmatos. Labiausiai rąstinio namo paviršių rekomenduojame plauti minkštų šerių šepetėliu ir specialiu plovikliu, kurį reikia sumaišyti su šiltu vandeniu (santykiu 50:50). Vis dėlto plauti medinio namo sienas galima ir vandeniu su paprastu muilu.

Trečias žingsnis: dažymas (kas trejus metus)

Savo klientams nuolat primename bei rekomenduojame medinio namelio priežiūrą užtikrinti vos tik baigus jo statybas. Atsižvelgiant į tai, jog medienos irimo procesai dažniausiai siejami su šiluma, drėgme ir oru, tik užtikrinę namelio medienos apsaugą specialiomis priemonėmis nuo pat jo pastatymo pradžios, apsaugosite medinį namą nuo būsimų problemų.

Kalbant apie dažus mediniam namui, galima rinktis iš ne vienos jų rūšies, atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir biudžetą. Jie gali būti pagaminti tiek aliejaus, tiek vandens pagrindu, o abi šios medžiagos turi savo privalumų ir trūkumų. Mes teikiame pirmenybę vandens pagrindu gaminamoms apsaugos priemonėms bei dažams, nes šios pasižymi ne tik didesniu draugiškumu aplinkai, bet ir yra panaudojamos gerokai plačiau, dažų spalvos yra linkę blukti lėčiau. 

Atkreipkite dėmesį į tai, kad tiek dažai, tiek visos priemonės, kuriomis ketinama užtikrinti medinio namo apsauga, privalo būti tepamos tik ant visiškai sausos medienos. Kai kuriais atvejais prieš padengiant medieną specialiomis priemonėmis ar dažais ją netgi rekomenduojama nuvalyti drėgnu skudurėliu arba net nušlifuoti senas apsaugos priemones, prieš medinio namelio sienas padengiant nauju jų sluoksniu. Tik naudojant ilgalaikę apsaugą nuo UV spindulių, vandens bei galingus fungicidus ir kokybiškus dažus užtikrinsite, kad medinis namas gerai atrodys ilgą laiką. Iš pradžių namelio medieną specialiomis priemonėmis dažniausiai reikia apdoroti kasmet, vėliau apsaugą užtenka atnaujinti kas kelerius metus, priklausomai nuo to, kiek sluoksnių ją padengėte bei kokias priemones naudojote. Paprastai tą namelio pusę, kurią dažniau apšviečia saulės spinduliai, teks apsaugos priemonėmis ar dažnų sluoksniu padengti dažniau.

Medinio namelio būklės įvertinimas:

Jei atsirado latekso pagrindo dėmių, o apdaila nubluko, greičiausiai laikas užtepti naują priemonių bei dažų sluoksnį.

Jei naudotos priemonės aliejaus pagrindu, įvertinkite rąstų mazgelius, jei jie tapo šviesūs, greičiausiai atėjo laikas užtepti ir naują dažų sluoksnį.

Greitas patarimas: nežinote, kada pakartotinai namelio medieną apdoroti apsaugos priemonėmis? Purkškite vandenį ant savo rąstinio namelio išorės sienų, įskaitant rąstų kampus ir kraštus. Jei vanduo pakyla ir ritasi žemyn, apsauga vis dar veikia, todėl kol kas medieną galite palikti taip, kaip yra, ir vėl patikrinti po pusmečio. Jei vanduo skverbiasi į medieną – laikas kartoti apsaugą.  Prieš tęsiant bet kokius darbus, būtinai palaukite bent keletą dienų, kad mediena po plovimo visiškai išdžiūtų.

medinio namo priežiūra

Ketvirtas žingsnis: sandarinimas (kasmet)

Pasirinkite lankstų sandariklį, kurio pagalba galėtumėte užkamšyti ertmes tarp rąstų jungčių, per kurias į medinio namo konstrukcijas galėtų patekti įvairių kritulių (lietaus, sniego ar šlapdribos). Toks sandarumas taip pat sumažins šilumos nuostolius.

Penktas žingsnis: kenkėjų kontrolė

Mediena visada buvo pažeidžiama kenkėjų ir vabzdžių. Reguliariai atliekant techninę priežiūrą, paprastai medinio namo apsauga užtikrinama reguliariai jį valant, užpildant įtrūkimus bei pašalinant susikaupusias dulkes.

Bendra priežiūra (kasmet)

Valyti latakus, kontroliuoti ir stebėti vandens srautą bei galimus nuotėkius yra labai svarbūs darbai, norint, kad būtų užtikrinta aukščiausio lygio medinio namo apsauga.  Medinio namo rąstai gali patamsėti dėl vandens purslų, kurie taip pat gali sukelti irimą, užkrėtimą ir daug kitų, nemažai kainuojančių problemų. Atlikdami nuolatinę medinio namo priežiūrą, tai pastebėsite dar labai ankstyvoje stadijoje. 

Svarbu patikrinti ir tai, ar ant namo pritvirtintuose lietaus latakuose nėra lapų ar kitų kliūčių, dėl kurių gali sutrikti vandens nutekėjimas, o lietaus vanduo pradėti kauptis ten, kur nereikia bei pridaryti nemažų problemų. Profesionalų medinio namo patikrinimą atlikdami kas kelis metus pastebėsite ir tai, ar neatsirado tarpų tarp langų ir durų, taip pat galinčių sukelti problemas. Jiems sandarinti labiausiai rekomenduojame naudoti specialiai tam skirtas putas.

medinio namo priežiūra

Nuolatinis tikrinimas yra ypač svarbus. Jis gali užtikrinti, jog medinio namo priežiūra bus atlikta profesionaliai, o šis jūsų šeimos poreikiams tarnaus ilgus metus. Reguliariai prižiūrimo medinio namo restauravimas taip pat nebus toks brangus, nes savaime užkirsite kelią dėl namelio nepriežiūros atsirandančioms problemoms.

Jei turite klausimų, susijusių su medinio namo priežiūra ar mūsų gaminamais mediniais namais,  susisiekite su mumis ir mes jums atsakysime į visus rūpimus klausimus bei suteiksime visą reikiamą informaciją.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika