Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Kokį medinį namelį rinktis vasaros poilsiui?

Nuosavas sodo namelis – investicija, kuriai pasiryžta vis didesnis skaičius gamtos mylėtojų. Užuot išsinuomoję namelį svetimoje sodyboje ir gamtos teikiamais privalumais dalindamiesi su dideliu būriu žmonių, poilsio išsiilgę klientai mieliau renkasi privatumą ir komfortą.

Tam, kad mediniai namai visapusiškai išpildytų jūsų lūkesčius, remdamiesi savo ilgamete patirtimi stengiamės padėti kiekvienam sodo nameliais susidomėjusiam klientui. Šiame straipsnyje nusprendėme pasidalinti atsakymu į vieną, šiuo metu itin aktualių klausimų – kokį medinį namą geriausia rinktis vasaros poilsiui?

Meistro Namai straipsnio nuotrauka

Natūralių rąstų ar klijuoto tašo mediniai namai?

Atsižvelgiant į tai, kad mediniai namai gali būti net keleto tipų, vienas pirmųjų žingsnių – nuspręsti, natūralių rąstų ar klijuoto tašo medinis namas yra tinkamesnis jūsų atveju. Nors natūralių rąstų sodo namai, pasižymintys išskirtine autentika, šį sprendimą gerokai apsunkina, greita klijuoto tašo namų statyba dažnai tampa svariu argumentu renkantis poilsio būstą. Klijuoto tašo namai pasižymi ir keletu kitų, dėmesio vertų argumentų.

Visų pirma, kalbant apie klijuoto tašo namų privalumus, šio tipo statinius galima įvardinti, kaip ypač ekonomišką būsto variantą. Užtikrinantys puikią šilumos bei garso izoliaciją, šie mediniai namai pasižymi nesudėtinga konstrukcija, todėl nereikalauja ypač didelio biudžeto.

Antra, klijuoto tašo namai atveria plačias interjero dizaino galimybes, kurios yra ypač svarbios siekiant sukurti išskirtinę atmosferą savo poilsio būste. Paprastai tariant, tai reiškia, jog projektuojant šio tipo medinukus, galima palikti kur kas daugiau atvirų erdvių, planuoti didesnes patalpas, o savo fantazijos nereikia varžyti ir montuojant didesnius langus ar medinuko vidaus apdailai naudojant išskirtines medžiagas.

Trečia, klijuoto tašo namelio atveju, jo dalys yra pagamintos iš anksto, o atvežus į vietą – iš karto montuojamos. Tokiu būdu sodo namelis pastatomas ypač greitai, o atsižvelgiant į gana paprastą statybų procesą ir lengvas statybines medžiagas – jas transportuojant nėra išdarkomas sodybos kraštovaizdis. 

Kokio dydžio namelį pasirinkti?

Tam, kad nuspręstumėte, kokio dydžio namelį rinktis savo vasaros atostogomis, rekomenduojame įvertinti keletą svarbiausių faktorių. Vienas pirmųjų – kiek žmonių atostogaus jūsų mediniame vasarnamyje. Jei šeimą sudaro tik 2 ar 3 asmenys, o vasarnamyje laiką ketinate leisti tik šiltomis vasaros dienomis, rekomenduojame apsvarstyti vasarnamio iki 35 m² variantą. Tokie mediniai namai pasižymi ne tik geriausia kaina, bet ir visais, patogiai viešnagei būtinais privalumais. Gerai apgalvojus nedidelio vasarnamio baldų paskirtį – įsigijus sofą-lovą bei patogesnį virtuvės stalą, kurį, esant reikalui, galėtumėte naudoti ir kaip darbo stalą, nedidelę sodo namelio erdvę išnaudosite visapusiškai. Vis dėlto, jei galite pasigirti didesne nei 3 asmenų šeima, savo poilsiui rekomenduojama rinktis bent iki 60 m², ar net iki 80 m² medinuką, kurioje užteks vietos komfortabiliam visų artimųjų laisvalaikiui.

Kaip išsirinkti kokybišką namelį?

Dėmesio verti mediniai namai – kokybe pasižymintys namai. Dėl šios priežasties renkantis tinkamiausią medinuko variantą savo vasaros poilsiui svarbu žiūrėti ne tik į namelio tipą bei jo dydį. Laikais, kai rinkoje siūlomi įvairiausi mediniai nameliai, žinoti, kaip išsirinkti iš tiesų kokybišką statinį – ypač svarbu.

Vienas svarbiausių rodiklių, galintis ne mažai pasakyti apie statinio kokybę – statybose naudojama mediena. Net jei vasarnamis nebus naudojamas ištisus metus, kiekvieną dieną jis bus veikiamas saulės spindulių bei kitų išorės veiksnių, todėl pigesnės, sutaupyti leidžiančios medienos pasirinkimas jo statyboms – ne pats geriausias sprendimas. Bene populiariausiais medienos variantais šiuo metu galime įvardinti šiaurinę eglę, vietinę lietuvišką eglės medieną, pušį ar pušies ir eglės derinį, specialistų teigimu, bene daugiausiai dėmesio verta – šiaurinė eglė. Lėčiau augančios šiaurinės eglės mediena yra gerokai atsparesnė aplinkos poveikiui, šalčiui ir drėgmei. Nors pušis taip pat pasižymi ne mažu patvarumu ir atsparumu, ji daugiau tinkama baldams nei ilgaamžių medinukų statybai.

Pakankamai laiko renkantis vasarnamį, nepaisant to, kiek laiko ketinate jame praleisti, derėtų skirti ir langų bei durų kokybei. Stabilumą bei ilgaamžiškumą langų ir durų konstrukcijose užtikrina klijuota mediena ir kokybiški varstymo mechanizmai. Taigi, net jei planuojamas medinis namelis bus naudojamas tik vasaros dienomis, į jo kokybę nereikėtų numoti ranka. Tai, kokios būklės medinuke leisite šiltas vasaros dienas, priklausys ir nuo to, kaip stipriai šis bus paveiktas žiemos. Remiantis mūsų patirtimi, optimaliausiu variantu šiuo metu rinkoje galima laikyti klijuoto tašo, geromis techninėmis savybėmis pasižymintį medinį namą iki 80 m². Populiariausi šiuo metu – iš šiaurinės eglės pagaminti nameliai, kuriuose sumontuoti kokybiški langai ir durys.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika