Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

6 įkvepiantys medinių namų pavyzdžiai

Dar prieš kelis dešimtmečius moderniais architektūros pavyzdžiais daugiausiai buvo laikomi iš stiklo ir plieno pastatyti namai. Šiandien situacija – visiškai kitokia. Pradėjus ypač vertinti natūralias statybinių medžiagų savybes ir ekologijos temai tapus itin svarbia, pastaraisiais metais mediniai namai tiesiog pradėjo dominuoti statybų rinkoje. Noras išnaudoti mus supančios gamtos teikiamus privalumus ir susikurti jai artimą būstą dar niekada nebuvo toks stiprus, todėl šiomis dienomis mediena tapo praktiškai neatsiejama architektūros dalimi.

Mediniai namai

Įkvėpti šių faktų, nusprendėme jus supažindinti su architektūros galimybėmis, kurios atsiveria pagrindine statybine medžiaga pasirinkus medį. Pristatome net šešis modernių medinių namų projektus, kurie leis pasisemti idėjų kuriant savo svajonių medinuką.

1. Vertikalių rąstų ir betono plokščių kombinacija

Tokios medžiagos kaip cementas, metalas ir stiklas – vis dar atitinka šiuolaikinį dizainą, tačiau dėl jų pastatas dažnai gali atrodyti šaltas ir ypač formalus. Mediena siūlo ne tik išskirtines dizaino galimybes, bet ir puikiai tinka pastatams, kurie turi atrodyti šilti ir svetingi. Būtent tokiu pavyzdžiu galime įvardinti šiuos šiuolaikinius senelių namus, stovinčius šiaurės Europoje.

2. Vertikalių dailylenčių ir plokščio stogo derinys

Vertikalus lentų išdėstymas yra puikus pasirinkimas norint, kad jūsų mediniai namai atrodytų aukštesni. Modernumo prarasti neleis kartu su šiuo namo eksterjeru derinamas plokščias stogas. Paprasti ir minimalistiniai langų bei durų rėmai šiuo atveju išlaiko elegantišką stilių, o sprendimas įsirengti žemę siekiančius langus užtikrina didelį natūralios šviesos kiekį, būtiną šiuolaikiniam statiniui, kuris naudojamas ištisus metus.

3. Atnaujintas tradicinio medinio namo dizainas

Tradicinė, į viršų smailėjanti medinio namo forma greičiausiai yra pirmas dalykas, su kuriuo daugelis mūsų vis dar sieja kaimo vietovių statinius. Tačiau, tai toli gražu nereiškia, jog tokia statinio forma namui priklijuoja kaimiško stiliaus etiketę. Ši norvegiškas valčių namelis yra unikalus pavyzdys, kaip tradiciniai mediniai pastatai gali būti patobulinti ir tapti moderniais, akį traukiančiais, tačiau natūralumą išlaikančiais statiniais. Svarbu akcentuoti, jog ši konstrukcija yra visiškai apkalta medžiu, įskaitant stogą, o tai įmanoma tik naudojant modifikuotą medieną. Ant namo stogo įmontuoti stoglangiai, kurie ne tik priduoda namui savito stiliaus, bet ir pasirūpina pakankamu kiekiu dienos šviesos namo viduje.

4. Modernumo ir tvarumo derinys

Ne paslaptis, jog šiais laikais planuojant naujus statinius, jų tvarumas tampa ne ką mažiau svarbiu faktoriumi už modernumą. Tvarumo sąvoka ypač svarbi kalbant apie viešus statinius (tokius kaip ši mokykla), ne tik atliekančius svarbią funkciją, bet ir rodančius pavyzdį bei formuojančius visuomenės pasaulėžiūrą. Modifikuota mediena yra viena iš mažiausiai priežiūros reikalaujančių medžiagų rinkoje, todėl ji idealiai tinka viešiems pastatams, nes (norint išlaikyti gražią išvaizdą) medienos apdailai reikia palyginus mažai priežiūros. Maža to, tokius pastatus galime drąsiai laikyti ir mokymo priemonėmis, kurios gali paskatinti naudoti aplinką tausojančius išteklius.

5. Kombinuoti medienos stiliai

Mediniai namai pasižymi itin plačiomis apdailos galimybėmis, kurių viena populiariausių – skirtingų apdailos stilių derinimas. Pavyzdžiui, šis individualus namas yra visiškai uždengtas modifikuota mediena, tačiau ne vienodai, o horizontaliomis ir vertikaliomis lentomis - tokiu būdu sukuriant sienoms išskirtinį akcentą. Kuriant išskirtinį namo eksterjerą, medieną taip pat galima derinti su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip betono plokštės, akmuo, stiklas. Nustebsite, kokiais moderniais statiniais gali tapti mediniai nameliai dizaineriui gerai atlikus išorės projektavimo darbus.

6. Šiltos dailylentės ir nerūdijančio plieno langai

Aukščiau matomas pastatas – puikus pavyzdys, kaip galima išspręsti sudėtingesnės architektūros namo apdailos klausimą. Vertikalios dailylentės, nesunkiai pritaikomos prie sudėtingesnės namo formos, yra ypač naudingos tais atvejais, kai statiniui reikalinga daugiau vizualaus aukščio. Nerūdijančio plieno geometriniai langų rėmai suteikia paprastą, bet dėmesio vertą vizualinį elementą, puikiai derantį su natūralia mediena. Tiek šaltų (plieno), tiek šiltų (medienos) statybinių medžiagų žaismingumas leidžia sukurti išskirtinę kombinaciją gamtos kraštovaizdžio apsuptyje.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika