Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

3 priežastys, kodėl verta įsirengti medinį garažą

Susimasčius apie nuosavus namus, vienas iš svarbių klausimų, į kurį taip pat tenka atsakyti – ar kartu su jais bus reikalingas ir garažas. Remiantis praktika, mediniai garažai vis dažniau pakeičiami stoginėmis, tačiau egzistuoja ne vienas privalumas, kurio tenka atsisakyti pasirinkus tokią alternatyvą. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme aptarti 3 esmines priežastis, kodėl garažą vis dėlto verta įsirengti savo sklype.

Mediniai garažai

1. Visapusiška automobilio apsauga

Sunku paneigti faktą, jog žiemos metu mediniai garažai – neatsiejami nuo mūsų maksimalaus komforto. Stoginė automobiliui gali būti pakankamai geras sprendimas šiltuoju metų laiku, kai bene vieninteliai automobilį veikiantys reiškiniai – saulė ir lietus, tačiau žiemos metu transporto priemonei reikalinga gerokai platesnė apsauga.

Visų pirma, laikydami automobilį uždaroje patalpoje, išvengsite nuolatinio variklio šildymo, kuris šaltais žiemos rytais užtrunka nemažai laiko. Jei jūsų kelionė į darbą – gana trumpa, o kasdien žemoje temperatūroje užvedamas variklis per tokį trumpą laiką net nespėja normaliai sušilti, ilgainiui tai atsilieps ir automobilio techninei būklei. Žinoma, sprendimas užkurti automobilį šiek tiek anksčiau nei prasideda kelionė – išeitis tokioje situacijoje, tačiau jos pasekmės ekologijai toli gražu nėra teigiamos, tai papildomai didina ir automobilio kuro sąnaudas. Antra, ypač svarbūs garažo privalumai žiemos metu jaučiami ir mūsų laiko atžvilgiu – laikant automobilį po specialiai jam įrengta stogine, kasdien tenka gramdyti apšalusius automobilio stiklus. Įsirengus nuosavą medinį garažą, rytinės kelionės žiemos sezonu taps gerokai malonesnės – beliks tik užkurti jau šiltą automobilį ir važiuoti.

2. Universalus garažo panaudojimas

Tiesa, jog bene pagrindinė priežastis, kodėl mediniai garažai neretai pakeičiami alternatyva – stogine, yra žemesnės pastarosios įrengimo kainos. Tačiau, čia verta paminėti, kad, nors stoginė iš tiesų atlieka esminę garažo funkciją – saugo automobilį nuo kritulių, jos panaudojimas nėra toks platus kaip garažo.

Gerai apgalvojus automobiliui skirto pastato išplanavimą, garažas gali tapti ne tik vieta automobiliui, bet ir puikia sandėliavimo patalpa didesniems, rečiau naudojamiems daiktams. Tokiu būdu ne tik džiaugsitės aukščiau minėtais, išskirtiniais garažo privalumais žiemą, bet ir išvengsite papildomai kainuosiančios sandėliavimo patalpos statybų. Tai taip pat padės atlaisvindami dažnai naudojamas namų erdves – koridorių, prieškambarį ar net gyvenamuosius kambarius. Maža to, garaže sudėjus visus rečiau naudojamus daiktus, namuose ir sklype bus gerokai paprasčiau palaikyti tvarką.

3. Garažo statybos be leidimo

Iš pirmo žvilgsnio medinio garažo statyba gali pasirodyti kaip didelis, papildomų dokumentų ir ne mažai darbų reikalaujantis projektas, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip gerai jį apgalvosite. Lyginant su stoginės automobiliui statybomis, darbų įsirengiant garažą teks atlikti šiek tiek daugiau, tačiau, kaip minėjome anksčiau, garažo patalpų nauda taip pat bus kur kas didesnė. Visų pirma, svarbu nuspręsti, ar garažą statysite prie gyvenamojo namo, ar kaip atskirą pastatą. Nors galimi abu variantai, verta paminėti, jog idėja garažą glausti prie gyvenamojo namo sienos – tikrai verta dėmesio. Tokiu būdu ne tik sumažinsite statybų išlaidas (vietoj 4 naujų sienų užteks statyti tik 3), bet ir džiaugsitės išskirtiniu komfortu žiemos metu – į garažo patalpą pateksite tiesiai iš gyvenamųjų patalpų. Tiesa, svarbu žinoti, kad tokiu atveju garažo plotas bus skaičiuojamas į bendrą namų plotą, todėl šį projektuojant vertėtų gerai apgalvoti, kokio dydžio patalpa jums yra reikalinga. Antra, prieš priimant sprendimą, svarbu žinoti tai, kad atskirai statomoms garažo patalpoms nėra reikalingas leidimas, jei šios neviršija 80 m² ploto ir nėra aukštesnės nei 8,5 m. Šis sprendimas dažniausiai rekomenduojamas didesnių sklypų savininkams, nes tokiu būdu tiek mediniai garažai, tiek gyvenamosios patalpos nestokos erdvės net ir vengiant statybos leidimų, todėl galėsite naudotis visais jų teikiamais privalumais.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika