Greitas aptarnavimas
Aukšta kokybė
Klientų įvertinimas
4.3
Lankstus atsiskaitymas

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Mus rasite

Klijuoto tašo namai: ypatybės, privalumai ir kaina

klijuoto taso namas

Šimtmečius statyti rąstiniai namai vis dar gana dažnas, mūsų krašte vasarnamį statyti planuojančių žmonių pasirinkimas, tačiau prieš kiek daugiau nei 50 metų į medinių namų rinką atėjus klijuoto tašo namams, masyvių rąstinių namų populiarumas gerokai sumenko. Permainas lėmė tai, jog visas gerąsias medinių namų savybes išsaugoję klijuoto tašo namai neturėjo pagrindinių trūkumų, tokių kaip rąstų trūkinėjimas, sėdimas ar sukinėjimasis, būdingų medžio masyvo namams.

Tos pačios priežastys klijuoto medžio tašo namus skatina rinktis ir šiandien. Klijuotos medienos namai dabar jau ypač populiarūs Suomijoje, Japonijoje, Australijoje, Šveicarijoje, Skandinavijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje, kasmet tokių namų populiarumas auga ir mūsų krašte. Vis dėlto, prieš priimant sprendimą, ar klijuoto tašo medinis namas galėtų būti jūsų lūkesčius atitiksiantis pasirinkimas, rekomenduojame iš arčiau susipažinti su šio namo privalumais ir trūkumais.

Klijuoto tašo namų ypatybės

Klijuoto tašo namų gamybos procesas mažai kuo skiriasi nuo masyvių rąstinių namų gamybos. Neapdoroti rąstai specialiomis mašinomis išpjaustomi į pailgas lentas ir labai gerai išdžiovinami džiovykloje, o vėliau, juos nuobliavus, yra sujungiami hidrauliniu presu, naudojant specialius, vandeniui atsparius klijus. Nors klijuoti ir laminuoti rąstai yra labai panašūs į masyvaus medžio namams naudojamus rastus, dėl skirtingo apdirbimo jie pasižymi ne viena išskirtine savybe, kuriančia ne menką pranašumą renkantis medieną vasarnamio statyboms.

Klijuoto tašo namų pranašumai

Bene pagrindinis reikalavimas, kurį keliame rinkdamiesi bet kokio tipo sodo namą – tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Būtent šias savybes pirmiausiai galime išskirti kalbėdami apie klijuoto tašo namus. Nors jų gamybos technologija yra palyginti nauja, moksliniai tyrimai rodo, jog tokio tipo namas yra netgi tvirtesnis už masyvo medieną. Tokį pranašumą lemia tai, kad lentose esanti šerdis leidžia pašalinti bet kokį medžio įtempimą ir padidina tvirtumą bei stabilumą.

Antras, ne mažiau svarbus dalykas, kurį reikėtų žinoti statant medinį vasarnamį, yra tai, jog sunkūs medienos rąstai dažnai linkę trūkinėti ir grimzti, tokiu būdu sukeliant ir papildomų nepatogumų bei išlaidų. Jų alternatyva – klijuota sluoksninė mediena, kuri nėra jautri aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, nes yra ypač gerai išdžiovinama. Dėl šios priežasties klijuoto tašo namai „sėda“ iki 10 kartų mažiau nei kiti medžio masyvo namai, o mediena netrūkinėja, tokiu būdu išsaugant jos tekstūrą, kvapą, bei kitas unikalias savybes.

Dar viena svarbi praktinė medienos savybė – puiki šilumos ir garso izoliacija. Ne paslaptis, kad mediniai namai jau šimtmečius statomi šalto klimato zonose atsižvelgiant į tai, jog medis šilumą namo viduje sulaiko daug geriau nei įprastos statybinės medžiagos. Tačiau net ir medinių namų tarpe ypač aukšto lygio šilumos izoliacija išsiskiria klijuoto tašo medienos namai – jų sienos suleidžiamos viena ant kitos nepaliekant nei menkiausių tarpų, kurie dažnai pasitaiko rąstiniuose namuose. Ne mažiau svarbu ir tai, jog naudojant modernias medienos apdirbimo stakles padaromi kokybiški sukirtimo kampai, kurie sulaiko vėją ir neleidžia šilumai palikti namo. Šiuo atveju masyvių rąstinių namų sienose ilguoju laikotarpiu atsiranda tarpai, kurie praleidžia tiek vėją, tiek šilumą. Klijuoto tašo namų izoliaciją tik dar labiau padidina
tiksliomis automatinėmis sukirtimo staklėmis, nepaliekant net mažiausių tarpų, statybų metu sukertami sienojai. Klijuotos medienos struktūra praktiškai nesiskiria nuo plytų, todėl, visus darbus atlikę profesionaliai, turėsite plonesnes namo pertvaras su ženkliai geresniais šilumos ir garso izoliacijos parametrais nei užtikrina panašaus storio mūrinė siena.

Žvelgiant iš architektūrinės perspektyvos, nusprendę statyti klijuoto tašo vasarnamį savęs neapribosite kambarių erdvės atžvilgiu. Ne paslaptis, jog namo statybai renkantis masyvius medienos rąstus vidaus patalpų ilgis ir plotis tiesiogiai priklauso nuo rąstų ilgio. Priešingai nei masyvūs rąstai, klijuota tašo mediena turi net 50–70 % didesnį lenkimo stiprumą, todėl iš šios medžiagos pastatytų namų atstumas tarp sienų gali būti gerokai didesnis nei įprastų rąstinių namų. Tai leidžia ne tik gerokai padidinti vasarnamio erdves bet ir pasirinkti unikalius architektūrinius sprendimus tiek namo viduje, tiek išorėje, kurie nevaržys namo interjero ir eksterjero. Svarbu pabrėžti ir tai, kad nepaisant unikalių namo eksterjero sprendimų, tokio tipo namų sienojai yra visapusiškai paruošiami gamykloje, todėl jūsų sklype bus sumontuoti greičiau nei galite įsivaizduoti. Pavyzdžiui, 100 m2 namų konstrukcijas galima sumontuoti vos per 5 dienas.

Vertinant klijuoto tašo namų praktiškumą, būtina pabrėžti ir klijuotai medienai būdingą aukštą paviršiaus kokybę. Pastaroji yra išgaunama dėl galimybės tašuose išpjauti šakas ir pašalinti kitus galimus medžio defektus. Hidraulinių presų, kuriais ruošiamos sienos, pagalba sienos tampa visiškai lygios, neskylinėja, jose nesiveisia kenkėjai. Kadangi mediniams namams būdingas antistatinis krūvis, juose nesusidaro dulkių kamuoliukai, kurie yra dažniausiai būdingi mūrinei statybai. Klijuoto tašo namai nereikalauja ir papildomos vidaus ar išorės apdailos, nes jie jau savaime atrodo patraukliai, todėl, jei prioritetą teikiate natūraliai medienai, sutaupysite būtiniems darbams. Dėl natūralių statybos medžiagų klijuoto tašo namai „kvėpuoja“ ypač gerai, todėl nesukuria poreikio kondicionavimo sistemai. Optimalią vidaus temperatūrą žiemą užtikrins puiki šilumos izoliaciją, o vasarą namo viduje dėl tos pačios priežasties bus maloniai vėsu.

Klijuoto tašo namų trūkumai

Nors, kaip jau minėjome anksčiau, klijuoto tašo namai sėda nežymiai, jie vis tiek sėda, todėl tai reikėtų įvertinti ne tik imantis pasirinktų apdailos darbų, bet ir numatant papildomas išlaidas ateityje, kurių prireiks išspręsti šio proceso pasekmes. Jei nuspręsite jog jūsų klijuoto tašo namui reikalinga papildoma apdaila, nepaisant aukštos medienos kokybės, ją turėsite atnaujinti namą perdažant bent kas 8 – 12 metų. Kiek daugiau nepatogumų nei išblukusi medienos spalva ar šiek tiek nusėdusios namo sienos gali kelti poreikis bent šiek tiek pakeisti namo išplanavimą, todėl prieš pradedant statybas siūlome ypač gerai įvertinti savo ir kitų šeimos narių poreikius. Vis dėlto sugalvojus atnaujinti namo erdves, šį procesą klijuotos medienos tašo name gali gerokai apsunkinti ribotas atstumas tarp namo tarpatramių. Svarbu paminėti ir tai, kad klijuoto tašo namus vertėtų įsigyti tik iš patikimų tiekėjų. Ne retai atsiranda gamintojų, kurie, stengdamiesi sutaupyti namo gamyboje, į medieną įmaišo tam tikrą dalį nekokybiškos medienos, kuri vėliau juoduoja ar atšoka nuo tašo, taip sukeliant ne mažai papildomų problemų. Klijuoto tašo namo kaina Nors klijuoto tašo namai pasižymi optimaliu kainos ir kokybės santykiu, tokio namo kainą daugiausiai lemia medienos rūšis ir statomo namo dydis. Bene populiariausias ir
ekonomiškiausias medienos variantas tokiems statiniams – lietuviškos ir Sibiro eglės, pušies ar maumedžio mediena. Iš šių medžiagų pagaminto namo kaina vidutiniškai galėtų svyruoti nuo 100–150 eurų už m2. Vis dėlto, remiantis praktika, klijuoto tašo namo kainą ne sunkiai apsiskaičiuosite įvertindami namo ilgį, plotį bei aukštį, laukinių bei vidinių sienų, durų ir langų kiekį. Svarbu nepamiršti įvertinti ir stogo, kuris dažnai sudaro ne mažą dalį statybos išlaidų, bei kitų individualių namo sprendimų kainą. Svarstant, ar rinktis klijuoto tašo medienos namą, svarbu prisiminti ir tai, jog prie klijuoto tašo namo ekonomiškumo prisideda ne tik paties statybų proceso metu leidžiančios sutaupyti medžiagos. Pasirinkus kokybišką medieną puiki jos izoliacija šilumą išlaikys gerokai ilgiau nei ekonominis medžiagų variantas, todėl taip pat leis sumažinti šilumos kaštus šaltuoju metų laiku. Kokybiškos medienos pasirinkimas lems ir tai, jog klijuoto tašo namui nebus būtina papildoma vidaus ar išorės apdaila, taip sutaupant ne mažai lėšų būtiniausiems darbams.

Klijuoto tašo namo palyginimas su kitų tipų namais

 Klijuoto tašo medienos namaiRąstiniai namaiKarkasiniai namaiPlytiniai namai
Ilgaamžiškumas++++
Ekologiškumas++  
Architektūrinių sprendimų laisvė+ + 
Greita statyba+ ++
Geras mikroklimatas++  
Gera savaiminė šilumos izoliacija++  

Nors klijuoto tašo namai dažniausiai lyginami su masyviais rąstiniais namais, platesnis įvertinimas, pasitelkiant papildomų namų tipų pavyzdžių, leidžia dar geriau suprasti klijuoto tašo namų privalumus ir trūkumus.

Tikėtina, jog pasirinkę bet kurį iš lentelėje išvardintų namų tipų, užsitikrinsite vasarnamio ilgaamžiškumą. Kalbant apie saugumą, svarbu paminėti, kad, nors daugumai žmonių medinio namo statyba asocijuojasi su įvyksiančiu gaisru, ši medžiaga gaisro atveju turi savų pranašumų. Sustiprintas betonas, mūras ir plienas – labiausiai įprastos statybinės medžiagos ypač reaguoja į staigius temperatūros pokyčius: plienas tampa plastiškas ir konstrukcijos greitai lūžta, betonas ir mūras skyla. Tačiau mediena – dega lėtai, jos degimo greitis apytiksliai lygus 0,65 mm/min, o tai reiškia, kad, pavyzdžiui, 180 mm storio sija dega apie 4,5 val. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad dažniausiai dega tik medienos paviršius, todėl skerspjūvis lieka nepažeistas ir išlaiko konstrukcijas ilgiau nei įprastos statybinės medžiagos.

Ekologišką būstą prioritetu laikantiems statytojams nederėtų nutolti nuo rąstinio namo tipo. Ne paslaptis, jog gaminant medinį namą tausojama energija, kuri sunaudojama statant namus iš įprastų statybinių medžiagų, tokių kaip mūras ar plienas. Nors klijuoto tašo namai, kaip ir medžio masyvo namai, gaminami iš tų pačių rąstų ir laikomi ekologišku produktu, rekomenduojame atkreipti dėmesį į jų gamybos metu pasitelkiamą klijų technologiją. Dažnu atveju klijai, kurie naudojami gamyboje taip pat yra ekologiški ir atitinka griežtus ES standartus, tačiau pasitaiko atvejų, kai šią priemonę bandoma pakeisti pigesniais, neekologiškais klijais, tokiu būdu nukenčiant ir namo šilumos izoliacijai.

Įprastas faktas, jog kiekvienas, statantis vasarnamį, svajoja apie unikalią poilsio erdvę, kurią galėtų susikurti nevaržydamas savo idėjų. Verta žinoti, jog, nors savitą interjerą galėsite susikurti bet kokio tipo namuose, galvojantiems apie itin dideles vasarnamio erdves arba ieškantiems originalių architektūrinių sprendimų, vertėtų vengti masyvių rąstinių namų. Jie ne tik apribos kambarių plotą, bet ir architektūrinius sprendimus, kurie dažniausiai bendrai namo erdvei tampa ypač svarbūs.

Vertinant šių keturių namų tipų kuriamą mikroklimatą ir garso bei šilumos izoliaciją, klijuoto tašo medienos ir rąstiniai namai tampa nepralenkiamu pasirinkimu. Savaime ,,kvėpuojanti‘‘ mediena užtikrins optimalią vidaus temperatūrą bet kuriuo metų laiku, todėl, priešingai nei kitų tipų namai, nesukurs poreikio kondicionavimo sistemai.

Svarstant, kurį namo tipą rinktis, galima vertinti ir skirtingą jų projektų įgyvendinimo laiką. Klijuoto tašo medienos ir karkasiniai namai šiuo aspektu gerokai lenkia masyvių rąstų bei plytinius namus.

Atgal

Namų projektai pagal kliento poreikius!

Išsirinkite patikusį projektą arba kartu sukurkime išskirtinį modelį tik Jums.

Susisiekite ir kartu išpildykime Jūsų svajones!

Pateikti užklausą
meistronamai.lt
TimberCabins

Timber Cabins puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Privatumo politika